Alternatywa do amplitunera

TomBoro

New member
Moi drodzy,
dziecko zepsuło mi amplituner i zostałem z telewizorem z wyjściem optycznym oraz głośnikami Canton movie 75, 5.1 z aktywnym subwooferem.

Szukam urządzenia (niekoniecznie amplituner), wzmacniacz słuchawkowy, dekoder dźwięku lub inny co pozwoli mi na podłączenie głośników 5.1 do tv. Ewentualnie odtwarzacz multimedialny z dyskiem HDD.

Możecie coś doradzić?
Czy wzmacniacz słuchawkowy się nada? Czytałem że to nie jest prawdziwe 5.1 (klonuje dźwięk).
 

mors111

Active member
Bez reklam
jaki miałeś amplituner ?

z tymi "głośniczkami" nie będziesz potrzebował "kozaka" z dużą mocą ,ale amplituner musi być by zasilić głośniczki efektowe

żaden wzmacniacz słuchawkowy nie wchodzi w grę
 

TomBoro

New member
Yamaha rx-v461.

Myślałem o czymś małym. A odtwarzacz DVD są radę? W sumie to już nie ma sensu kupować płyt, więc może jakiś odtwarzacz HDD. Niestety znajduję same chińczyki
 

mors111

Active member
Bez reklam
odtwarzaczem DVD nie "napędzisz" głośników

musi być amplituner , najprostszy , oby jak najnowszy z nowymi dekoderami dźwięku ale musi być
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Obojetnie jaki amplituner. Rozumiem ze chcesz jak najtaniej?

Te ampli sa bardzo zywotne, nie do zniszczenia. Sam mam taki. Podlaczysz po optyku i glosniki beda dzialac.

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-technics-panasonic-sa-he75-CID99-IDEyXYG.html

Aczkolwiek musisz wiedziec ze zadnych nowinek texhnicznych to nie ma.

Jak chcesz cos nowszego najlepiej z HDMI
to tez tego jest sporo Onkyo, Denon, Yamaha Za 600zl cos ciekawego wyrwiesz. Bedzie mialo juz radio internetowe, muzyke po BT z telefonu i mikrofon do kalibracji

Przykladowo:

https://www.olx.pl/oferta/amplitune...0w-pilot-mikr-kalibracyjny-CID99-IDEC0y0.html
 

mors111

Active member
Bez reklam
aż mi się łezka w oku zakręciła

sam mam Panasonica SA-HE75 , co jak co jak jak na 15-leni ampituner , na dziś bez nowinek technologicznych ma swoją moc i całkiem nieźle "wypycha" kolumny

a dzięki "wiatraczkowi" przez całą nocną imprezę jest zimniutki - Onkyo 609 grzeje się niemiłosiernie

ten Denon - całkiem niezła opcja
 
Do góry