Aktualności Nvidia: AI, GeForce NOW, sterowniki

Jam Nius

piszę
partner-corp-blog-msft-ecosystem-announcement-promo-1280x680-1.png

Street Fighter 6 oraz XDefiant wśród 7 nowych gier w usłudze GeForce NOW​


W tym tygodniu w bibliotece usługi GeForce NOW pojawią się prawdziwe hity. W chmurze wyląduje aż 7 gier, w tym kultowa bijatyka Street Fighter 6 firmy Capcom oraz najnowsza strzelanka sieciowa XDefiant od Ubisoft.

Udostępniono także kolejną nagrodę dla subskrybentów usługi GeForce NOW. Użytkownicy abonamentu Ultimate lub Priority, którzy jeszcze nie korzystali z subskrypcji PC Game Pass, mogą skorzystać z trzymiesięcznego bezpłatnego dostępu do tej usługi Microsoft i zagrać w najlepsze tytuły z platformy Xbox dzięki mocy serwerów NVIDIA GeForce RTX w chmurze.



Zasznuruj wirtualne trampki, ściśnij kciuki i przygotuj się na ostrą walkę w Street Fighter 6. Niezależnie od tego, czy wybierzesz postać Ryu, Chun-Li, czy Kena pole walki będzie zawsze dostępne w chmurze. Następnie wybierz swoją frakcję i zawalcz w bezpłatnej strzelance sieciowej XDefiant od Ubisoft. Na graczy czekają różnorodne areny wypełnione akcją, chaosem i niezwykłą siłą ognia.



Oto pełna lista gier, które wzbogacą bibliotekę usługi GeForce NOW w tym tygodniu:

  • Killer Klowns from Outer Space: The Game (od 4 czerwca w Steam)
  • Autopsy Simulator (od 6 czerwca w Steam)
  • Chornobyl Liquidators (od 6 czerwca w Steam)
  • Sneak Out (od 6 czerwca w Steam)
  • Farm Together 2 (Steam)
  • Street Fighter 6 (Steam)
  • XDefiant (Ubisoft)

Najważniejsze nowości AI ogłoszone na targach Computex 2024 przez firmę NVIDIA​


  • Ogłoszono nowe laptopy RTX AI od ASUS i MSI z zaawansowanymi możliwościami sztucznej inteligencji, które otrzymają bezpłatną aktualizację do funkcjonalności Copilot+ PC, gdy tylko będzie dostępna.
  • Technika RTX Video SDK ze wsparciem dla programów Davinci Resolve oraz Wondershare Filmora.
  • VLC Media Player otrzyma wsparcie techniki RTX Video HDR w najnowszej wersji beta, poszerzając listę odtwarzaczy i przeglądarek takich jak Google Chrome, Microsoft Edge, czy Mozilla Firefox już korzystających z techniki.
  • RTX Remix Toolkit z otwartym kodem źródłowym wraz z potężnym interfejsem API REST, przyspieszy i ułatwi odświeżanie klasycznych gier.
  • Womp to platforma do modelowania 3D, a zarazem najnowsza aplikacja kreatywna, która otrzymała wsparcie DLSS 3.5 z Ray Reconstruction.
  • Zaprezentowano Project G-Assist, czyli asystenta AI dla gier i aplikacji na PC
  • Zapowiedziano nowy zestaw narzędzi RTX AI Toolkit, który przyspieszy opracowywanie i wdrażanie modeli AI
  • Zaktualizowana wersja beta oprogramowania NVIDIA App dodaje opcje nagrywania ekranu w 120 kl./s w formacie AV1 oraz możliwość optymalizowania wydajności jednym kliknięciem


Ponadto opublikowano najnowsze sterowniki Game Ready oraz Studio, które są już dostępne do pobrania.

Hybrydowa sztuczna inteligencja łączy moc chmury z wydajnością kart graficznych NVIDIA​


Generatywna AI zapewnia nowe możliwości w aplikacjach i grach dla systemu Windows. Wraz z rozwojem potencjału sztucznej inteligencji rośnie zapotrzebowanie na ogromną moc obliczeniową do jej obsługi.



Tym razem w cyklu AI Decoded, przeanalizowano w jaki sposób technologie firmy NVIDIA ułatwiają twórcom, graczom i deweloperom prace dzięki hybrydowej sztucznej inteligencji. Przedstawiono narzędzia takie jak Generative AI by iStock, NVIDIA ACE i NVIDIA AI Workbench.



Hybrydowa AI łączy wbudowaną akcelerację AI NVIDIA RTX ze skalowalnymi, opartymi na chmurze kartami graficznymi, co skutecznie i wydajnie spełnia wymagania obliczeń sztucznej inteligencji. Podejście to łączy lokalną wydajność komputerów PC i stacji roboczych ze skalowalnością chmury.



Karty graficzne NVIDIA napędzają niezwykłe rozwiązania AI zarówno lokalnie na pecetach GeForce RTX i stacjach roboczych RTX, jak i w chmurze. Niezależnie od tego, czy działają lokalnie, czy w chmurze zostaną akcelerowane przez biblioteki TensorRT i TensorRT-LLM.



Więcej informacji na temat prezentowanych narzędzi AI oraz hybrydowej sztucznej inteligencji można znaleźć w najnowszym wpisie na blogu AI Decoded.
 
Do góry