Adobe = gra światła = doskonałe zdjęcia.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Adobe = gra światła = doskonałe zdjęcia.

Adobe opracowała algorytm obliczeniowy zarządzania światła. Teraz w 15 minut możesz otrzymać profesjonalne zdjęcia z różnych amatorskich ujęć pod warunkiem....
life_b_18913.jpg

Fotografia czyli "pisanie światłem" to najważniejszy element zdjęcia. Zarządzanie i dobór oświetlenia, użycie lampy błyskowej i światła, aby wydobyć jakieś szczegóły - to to co wyróżnia profesjonalne zdjęcie od amatorskiego.

Jedną z różnic jest również to, że podczas robienia zdjęć z życia prawidłowe używanie światła, pełne odwzorowanie temperatury oświetlenia to to czego amator nigdy nie osiągnie.
Pomoc jednak przychodzi z programu opracowanego przez laboratoria badawcze firmy Adobe we współpracy z Cornell University, które wykorzystują zasadę zwaną "Computational Lighting Design", aby ponownie wyznaczyć za pomocą komputera oświetlenie na które pozwala do tej pory tylko użycie profesjonalnego sprzętu.
Podstawowa zasada jest bardzo prosta - stawiamy aparat na statywie i chodząc po pokoju, robimy wiele zdjęć trzymając lampę w ręce i doświetlając różne kąty fotografowanego obiektu.
Rezultatem będzie wtedy serię zdjęć pokazująca obiekty z różnej perspektywy.
Oprogramowanie dokonuje analizy tych zdjęć złożone z różnych obrazów i ustala poziom oświetlenia. Poziom, który podkreśla kształt obiektów, kontury i ich cienie.
Następnie poziom światła wypełniającego i wreszcie rozproszonego światła, które to kolory w sposób jak najbardziej naturalny przedstawiają obiekt.
compu.jpg
Połączenie tych trzech poziomów, może osiągnąć niesamowite rezultaty.
Adobe poprosiło do badań kilku profesjonalnych fotografów, którzy powiedzieli, że byli zaskoczeni możliwościami które oferuje nowy system
W kilku krokach pozwala im osiągnąć wynik, który nie mógłby się pokazać z zarządzania w tradycyjny sposób. Ale jeszcze bardziej zaskakujące jest to że praca została wykonana jedynie przez miłośników fotografii (7 studentów) ale nie zawodowców. W 15 minut udało im się zrobić zdjęcia z profesjonalnym wynikiem. Oto przykład poniżej.
compLighting1a8-21.jpg

compLighting1b8-21.jpg
dday
 

emibewu

New member
no cóż... nadeszły czasy kiedy zawód fotograf = operator photoshopa.... czy to dobrze- nie wiem.... ale chyba nie, bo wszystko można wykreować przy ekranie nie ruszając tyłka z domu.... albo ruszając, ale nie znając nawet zasad fotografii bo i po co. Wystarczy nacisnąć przycisk a resztę zrobi komputer - przybliży, oddali, doda, zniesie błędy kiepskich obiektywów, doda filtr, usunie niepasujące elementy ze zdjęcia domalowując resztę a teraz zrobi coś na zasadzie ulepszonego=naturalnie wyglądającego HDR.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kiedys dopieszczało się kadr prze nacisnieciem spustu migawki - szkoda było kezdego zdjecia na kliszy. Dzis cyksz wiele, bo i tak poprawi się później.
JEdno czego jeszcze komputer chyba nie zrobi to symulacja filtru polaryzacynego ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale za to daje nadzieję na to ż ewiele osób wuierzy w swoje możliwości i zacznie rozbić coraz lepsze zdjęcia. I zacznie bawić się fotografią.
 

jurass

Banned
Już widzę jak każdy foto amator, żeby zrobić dobre zdjęcie montuje swojego smartfona na statywie, następnie chodzi z jakąś lampą i wyzwala telepatycznie migawkę, a póżniej jeszcze obrabia te zdjęcia w śmiesznie tanim produkcie Adobe, aby w ciągu godziny otrzymać jedno zdjęcie.
Ciekawa sprawa, ale na pewno nie dla początkujących, a raczej dla zaawansowanych amatorów z odpowiednim sprzętem i potrzebami.
 
Do góry