Abonament radiowo-telewizyjny. Sposób na NIEpłacenie?

winforGD

New member
Witam.

Czy jeżeli w całym domu nie będę miał ani jednego telewizora i radia, a jednocześnie dekoder cyfrowego polsatu podłączę do swojego monitora, to nadal muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny? W końcu abonament płacimy za odbiorniki radiowo-telewizyjne, a monitor komputerowy takim nie jest.

Pozdrawiam
 

pro_fill

New member
Bez reklam
tak, bo posiadasz tuner.

parę lat temu ten problem poruszał na antenie Janusz Weiss.
jedyną rzeczową odpowiedzią osoby z ramienia instytucji "zdzierającej haracz" było to, że nie płacimy abonamentu za urządzenia wielofunkcyjne a do takich należą np. telefony komórkowe z tunerem radiowym, czy właśnie komputery z wbudowanym tunerem radiowym/telewizyjnym.
na dzień dzisiejszy również pod powyższe podciągnąłbym inne typu dyski multimedialne z wbudowanym tunerem TVB-T - np. to co posiadam, pracuje w końcu na sofcie opartym na Linux'ie.
 

pa3

New member
Bez reklam
Witam.

Czy jeżeli w całym domu nie będę miał ani jednego telewizora i radia, a jednocześnie dekoder cyfrowego polsatu podłączę do swojego monitora, to nadal muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny? W końcu abonament płacimy za odbiorniki radiowo-telewizyjne, a monitor komputerowy takim nie jest.

Pozdrawiam

Idziesz na pocztę i się wyrejestrowujesz - trwa to kilka minut i masz spokój, oglądasz na monitorze albo projektorze, zresztą nikomu nie musisz się tłumaczyć, po prostu dostajesz kwitek, wypełniasz, no chyba że chcesz wpierać państwowe telenowele ;)
 

winforGD

New member
Ale to jest nie po chrześcijańsku :(

Przecież tak może zrobić każdy Polak w tym kraju. Dlaczego tego nie robią? Nie ma żadnych kontroli? Nikt nie może mi wejść do chaty?
 

houdini2008

New member
Kolego rozwaliłeś mnie, buaahahhahahah "jak jeleń to go w rogi". To jakś prowokacja, czy Ty tak na poważnie?? Bo jak na serio, to sorry ale jesteś jeleniem.
Pozdrawiam.:hihi:
 

pro_fill

New member
Bez reklam
słyszałem o projekcie ustawy[?] kilka lat temu regulującej opłaty, gdzie abonament miałby być "wtopiony" w rachunek za prąd.
autorzy wyszli z założenia - gdzie jest prąd, tam musi być odbiornik.
 
Do góry