75XF9005 - problem z jakością obrazu

robert17

New member
Witam,
Mam problem w moim Sony XF9005 z jakością obrazu. Oglądam głównie filmy, sport, netflix i ogólnie nie za bardzo jestem zadowolony z jakości obrazu. Obraz nie jest czysty, występuje takie jakby ziarno a nie jest "gładki", np. oglądając na Netflixie filmy w 4K najbardziej widoczne to jest jak w tle jest jasne niebo lub jest zbliżenie twarzy. Porównując ze starym Samsungiem 55 calowym, którego mam już około 7 lat, obraz w samsungu wydaje się dużo ładniejszy, bardziej wyrazisty natomiast w sony jest trochę gorzej nawet oglądając netflixa w 4K a przecież to dobry i polecany na forum model. W samsungu jeśli film jest w dobrej jakości to rzeczywiście to widać i gdy się porównuje do programów nadawanych nie w HD to rzeczywiście tą różnicę widać a w sony niestety nie. Czy może to być kwestia ustawień tv?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja mam w 55 xf 9005 ustawione na Standartowy i mam po swojemu parametry po ustawione , nie używam typu kino , gra itp , Używam jednego do wszystkich , ostrość też mam na 50 ale bywa tak że jest jak u ciebie u mnie bardzo rzadko jest taki problem , nie zawsze ale coś tam się czasami pojawi ,

Ja oglądam tylko z dekodera Cyfrowego Polsatu i filmy z pena , Youtube ,
 
Do góry