700 czy 710 - prosze o pomoc!

Wieslaw3

New member
W ofertach handlowych dostępne są modele KDL-40NX700 i KDL-40NX710. Z tego co sie doczytałem to 700 są na matrycach sharpa a 710 - samsunga. Proszę o Wasze opinie i sugestie na który się decydować.

Z góry dzięki
 

Ares78

New member
A o jakim modelu rozmawiamy? Matryce różnią się przede wszystkim w ex700 i ex710 w przypadku nx700 i nx710 różnice są dużo większe poczynając od obsługi 3D poprzez poprawiony układ kompensacji ruchu, a kończąc na Dynamic Edge LED i to na tych aspektach warto się skupić.
 

Wieslaw3

New member
Faktycznie namieszałem - KDL-40NX710 to już 3D i odbiega mocno cenowo.
Chodzi mi żeby dowiedzieć się o zasadnicze różnice pomiędzy modelami EX700, EX710 i EX711. Czy jeśli zdecyduje się na model 700 to będzie to na pewno TV z matrycą Sharpa.
 

Arcturus

New member
700 czy 710

Witam
Używam od miesiąca 710 i w sklepie dowiedziałem sie że: 700 to wersja tak jakby podstawowa
szeroka czarna ramka wokoło matrycy
710 to wąska ramka wokoło matrycy ale dolna część ramki jest w kolorze popielatym
natomiast 711 to wąska ramka wokoło matrycy ale czarna na całym obwodzie. Nie wtajemniczali mnie w jakie matryce sa one wyposażone pewnie sami nie wiedzą ale czy to takie decydujące. Ja jestem bardzo zadowolony !! Nawet samodzielnie uaktualnilem sobie oprogramowanie wewnętrzne telewizora jak to bedzie Cie interesować to podam Ci link skąd ściągnąć plik binarny.:smile:
 

Ares78

New member
Faktycznie namieszałem - KDL-40NX710 to już 3D i odbiega mocno cenowo.
Chodzi mi żeby dowiedzieć się o zasadnicze różnice pomiędzy modelami EX700, EX710 i EX711. Czy jeśli zdecyduje się na model 700 to będzie to na pewno TV z matrycą Sharpa.

Telewizory pod względem obrazu są praktycznie identyczne więc, na dobrą sprawę wybrać można ten który jest tańszy ewentualnie bardziej atrakcyjny jeśli chodzi o design...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Przy serii EX7xx trzeba uwazac na podswietlenie. To najwieksza zmora tej serii i koszmar Sony'ego powraca...
 

Ares78

New member
Chodzi o równomierność podświetlenia? Bez przesady nie jest źle, ale nie ma co się oszukiwać, że będzie ono tak równomierne jak w przypadki ex500 gdzie mamy podświetlenie świetlówkami, edge LED ma swoje plusy i minusy tak jak każda technologia.
 

KysiuJ

New member
Witam
Używam od miesiąca 710 i w sklepie dowiedziałem sie że: 700 to wersja tak jakby podstawowa
szeroka czarna ramka wokoło matrycy
710 to wąska ramka wokoło matrycy ale dolna część ramki jest w kolorze popielatym
natomiast 711 to wąska ramka wokoło matrycy ale czarna na całym obwodzie. Nie wtajemniczali mnie w jakie matryce sa one wyposażone pewnie sami nie wiedzą ale czy to takie decydujące. Ja jestem bardzo zadowolony !! Nawet samodzielnie uaktualnilem sobie oprogramowanie wewnętrzne telewizora jak to bedzie Cie interesować to podam Ci link skąd ściągnąć plik binarny.:smile:

Czy po zmianie oprogramowania widzisz jakieś zmiany w TV?
 
Do góry