55VT30 czy 60LE830 czy 55HX920 czy 55LW980S

Woszkowaty

New member
Witajcie,
w zasadzie mam konkretne pozycje: 55VT30, 60LE830, 55HX920 i 55LW980S, chociaż ten ostatni tylko z opinii internetowych i dlatego najmniej biorę go pod uwagę, poza tym nie bardzo chcę wspierać firmę, która podchodzi do Odbiorcy jak podchodzi ( chodzi o LG i model 980S). Teraz suche dane:

odległość od ekranu? ok. 3,5m,
jak słońce świeci w pokoju? pokój z oknem z lewej strony TV, choc slonca nie za duzo
Jak duży jest pokój ? około 18 m2, w prostokacie 4x4,5 a TV i oglądający są na dluzszych bokach.
jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy 32'' Panasonic
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport, dzieciak - bajki
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Popołudnie i wieczór
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? przy świetle, łagodnym
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
matryca błyszcząca czy matowa? Bez roznicy
preferowana wielkość telewizora? 55"-60"
preferowana marka ? Nie mam
czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiej jakości SD, skomplikowanej obsługi
jakie urządzenia będą podłączone ? Dekoder N, Komputer (czasami), Internet i sieć domowa, Blu Ray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? około 90% to TV
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
czy ważne jest wifi ? tak
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie wiem nigdy nie korzystałem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? jakby byl to czemu nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie koniecznie
ma mieć 3D ? tak
ma mieć slot na karty SD ? Tak
ma mieć tuner DVB-S ? Moze byc
jakimi złączami ?tak abym podłączył wszystkie urządzenia o jakich pisałem wyżej. Glownie HDMI
jaki masz sygnał ? jak wyżej
ile programów HD ? na razie 20, bedzie niedlugo wiecej
ma stać czy wisieć ? Stac
jaka klasa cenowa ? ok. 10000 zł


Najważniejsza jest dla mnie jakość w 2D, 3D będzie używane sporadycznie. Ewentualnie inne typy mile widziane, aczkolwiek nie mniejsze niż 55''. Aha - wklejam do LCDi plazm - nie wszyscy wchodzą i tutaj i tam.
Pozdrawiam
Tomek
 

Woszkowaty

New member
Witajcie,
zależy mi na dwóch słowach od zadowolonych ( lub nie ) użytkowników w/w modeli, czy wybierając model ,który kupili - zrobili by to ponownie. Lub - na co innego zamienili?
 

GORB

New member

Plejak - uważaj kogo polecasz!
Mnie to pachnie przygotowaniami do przekrętu - rejestracja 4.07.2011, 123 pozytywne komentarze, brak mozliwości płatności przy odbiorze i jeszcze 2 takie komentarze:

"Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam. Jedno ale - faktura z innego sklepu internetowego z kwotą wyższą niż zapłaciłem za telewizor. Kontakt i cała reszta rewelacyjna, nie wspominając o telewizorze"

"Sprzęt świetny i zgodny z opisem. Jedyne "ale" to otrzymana faktura z redcoon pl i widniejąca na niej wyższa cena za telewizor niż de facto zapłaciłem. Poza tym, 100% zadowolenia :)"

Wyglada jakby kupował gdzie indziej i odsprzedawał ze stratą, która sobie odbije z nawiązką, gdy przestanie wysyłac towar, za który ludzie zapąłcą z góry.
 

plejak

Banned
Plejak - uważaj kogo polecasz!
Mnie to pachnie przygotowaniami do przekrętu - rejestracja 4.07.2011, 123 pozytywne komentarze, brak mozliwości płatności przy odbiorze i jeszcze 2 takie komentarze:

"Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam. Jedno ale - faktura z innego sklepu internetowego z kwotą wyższą niż zapłaciłem za telewizor. Kontakt i cała reszta rewelacyjna, nie wspominając o telewizorze"

"Sprzęt świetny i zgodny z opisem. Jedyne "ale" to otrzymana faktura z redcoon pl i widniejąca na niej wyższa cena za telewizor niż de facto zapłaciłem. Poza tym, 100% zadowolenia :)"

Wyglada jakby kupował gdzie indziej i odsprzedawał ze stratą, która sobie odbije z nawiązką, gdy przestanie wysyłac towar, za który ludzie zapąłcą z góry.

Jak nie ma odbioru osobistego to bym sobie dał spokój.
 

Woszkowaty

New member
Kupić - to ja mam gdzie. Bardziej mnie opinie uzytkowników interesują :smile:. A najbardziej tych co z plazmy przesiedli się na LCD i odwrotnie.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Kupić - to ja mam gdzie. Bardziej mnie opinie uzytkowników interesują :smile:. A najbardziej tych co z plazmy przesiedli się na LCD i odwrotnie.

kupiłem w lutym br. Sharp 40LE820 niby fajny w porównaniu do innych ledów krawędziowych ale... spieprzone podświetlanie krawędziowe, słaba mulomedialność, jedno USB, zero kontaktu i chęci pomocy w problemie ze strony Sharp Polska...dwie wizyty w serwisie ten typ tak ma mieści się w normie ble ble ble generalnie mam teraz Panasonic 42G30 z pięcioletnią gwarancją od Panasonica i jestem zadowolony. Zero artefaktów czy bp, idealne równomierne podświetlenie matrycy, zero cloudingu czy duchów. Na razie spokojne docieranie przez 300h na ustawieniach 50% trybu normal mnie ten obraz leży żonie mniej bo tamten był bardziej kolorowy. Głos z TV słabszy niż w Sharp. Panas bardziej się kurzy tamten nie przyciągał kurzu ma go moja mama pod satelitą z Polsatu i też jest zadowolona. Filmy oglądam na THX i docelowo też na tym trybie będę ogladał TV mocno realistyczne wole plazme oby tak dalej :):popcorn:
 

Woszkowaty

New member
kupiłem w lutym br. Sharp 40LE820 niby fajny w porównaniu do innych ledów krawędziowych ale... spieprzone podświetlanie krawędziowe, słaba mulomedialność, jedno USB, zero kontaktu i chęci pomocy w problemie ze strony Sharp Polska...dwie wizyty w serwisie ten typ tak ma mieści się w normie ble ble ble generalnie mam teraz Panasonic 42G30 z pięcioletnią gwarancją od Panasonica i jestem zadowolony. Zero artefaktów czy bp, idealne równomierne podświetlenie matrycy, zero cloudingu czy duchów. Na razie spokojne docieranie przez 300h na ustawieniach 50% trybu normal mnie ten obraz leży żonie mniej bo tamten był bardziej kolorowy. Głos z TV słabszy niż w Sharp. Panas bardziej się kurzy tamten nie przyciągał kurzu ma go moja mama pod satelitą z Polsatu i też jest zadowolona. Filmy oglądam na THX i docelowo też na tym trybie będę ogladał TV mocno realistyczne wole plazme oby tak dalej :):popcorn:
Dzięki za konkretną opinię !
 
Do góry