55st60 czy 50as650 ?

kermiit

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? z 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? skos też
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać/wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? mało słońca, ogólnie oglądam wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam xD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? JAKOŚĆ SD, HD, 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Narazie SD, w przyszłości N
10. Jakie urządzenia? laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 dziennie, nawet mniej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem:)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? akcje, sf :)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, czasem coś z YT zapuszczę
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? hmmm może kiedyś:) ale raczej nie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 50-60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? jakość obrazu :)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory i późne popołudnia:)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chciałbym w 5tys się zmieścić, wiadomo - najlepiej jak najtaniej:D
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak tak, zależy mi na 3d, z racji tego aktywne wydaje mi się lepsze

Witajcie,
Mam naprawdę szybkie pytanie. Naczytałem się bardzo dużo na forum i mój wybór padł na plazmę Panasonica:) Póki jeszcze są:)
Chciałbym tylko się dowiedzieć, co się bardziej opłaca. Bo LCD w podobnej kwocie będzie o 5 cali mniejszy. Co do jakości chyba również będzie gorsza prawda? Czy się mylę? Jeśli jakość obrazu LCD jest lepsza od plazmy to zaniecham kupna i poczekam na LCD. Niestety nie ma jeszcze testów i nie wiem co robić. A lada dzień plazmy się pewnie skończą :(
 

kermiit

New member
TV kupiony:)))

Chciałbym sie jeszcze Was poradzić, w sprawie prześwitów. Z tego co wyczytałem problem najszybciej pojawia sie na tvn24 w hd. Czy aby go uniknąć powinienem ręcznie pozmieniać ustawienia? Na innym forum znalazłem takie oto dane, czy będą one odpowiednie? (oczywiście ustawienie trybu Prawdziwe Kino)

"- Podnieść kontrast do poziomu 70 - 90, żeby uzyskać pożądaną jasność na noc (przy ustawieniu luminancja panelu -> min)
- Obniżyć ostrość na 0 - 15 by nie poprawiać sztucznie konturów
- Wyłączyć korekcję czerni i adaptacyjna korekcję luminancji
- Wyłączyć 16:9 Overscan, by nie obcinać krawędzi obrazu
- Wyłączyć redukcję szumów i redukcję zakłóceń MPEG, nie ma sensu stosować tych funkcji przy cyfrowym sygnale, mogą tylko więcej popsuć
- Przestawić gammę na 2.4 na noc, na dzień zostawić na 2.2"
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ok, ale kontrast nie zwiększać, a zmniejszać. Pierwsze 500h musisz sobie plazmę wygrzać, aby zminimalizować ryzyko wypaleń. Takie docieranie silnika jakby :>
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak przestawiasz podczas oglądania format w telewizorze.
Raz 4:3 , raz 14:9 itd. Co pół godziny i jest extra
 

kermiit

New member
Witam ponownie, telewizor mam już kilka dni, testuję go na wszystkie możliwe sposoby i mam pewien problem.
- często wokół postaci pojawia się taka "poświata". Obraz w niej bywa poszarpany, widać piksele. Głównie podczas ruchu, dynamicznych scen. Czy można coś z tym zrobić?
- ogólna jakość obrazu jest delikatnie mówiąc średnia. Na starszym 42e6 ogólnie wygląda to lepiej. Sprawdzałem różne tryby, bawiłem się też gotowymi ustawieniami "kalibracyjnymi". Czytając wszystkie pozytywne opinie o jakości jego obrazu wiem, że coś mam nie tak. Może macie jakieś pomysły co? Sygnał SD porażka, bluray ok ale te szarpania wokół postaci...
 

klaus71

New member
Bez reklam
może powinieneś włączyć upłynniacz (IFC) ma MID lub MAX - wtedy obraz mniej skacze
także "poświata" (bo chyba chodzi ci o falsecontouring) się zmniejsza
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli mi przeszkadza jaki problem to go omijam.
Jeśli w telewizorze jest coś co nie lubię - to go nie kupuję i zero stresu.
 

lm648

Banned
Pytanie do moderatora ew. admina :)

Gdzie podział się mój krytyczny wpis w tym temacie z dn. 16.05.2014 umieszczony po godz. 21.41 za forumowiczem klaus 71 dotyczący "problemu 50 Hz" w TV Panasonic? Czyżby był nie wygodny w marketingu i prezentowanej "linii programowej" ? ..... czyli nadal mamy cenzurę ? ? ? ... a wszystkie wypowiedzi są selekcjonowane / filtrowane ? ? ? :grin: ..... brawo ....brawo :eek:k: .... nie wstyd wam Panowie?
 
Ostatnia edycja:

kermiit

New member
W moim przypadku już wszytsko jest ok. Wystarczyło pozmieniać ustawienia lub po prostu ekran się nieco dotarł :) Przeskoki znikają już na IFC MIN. I taką wartość ma stale ustawioną. MAX powodowało "szarpanie" obrazu w dynamicznych scenach ale tylko w niektórych filmach kręconych w 24p (chyba 24, ta standardowa wartość:))
Porównałem obraz u znajmoych na zeszłorocznym LG i Samsungu podobnej wielkości... i niebo a ziemia. Warto było się trochę podenerwować :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Gdzie podział się mój krytyczny wpis w tym temacie z dn. 16.05.2014 umieszczony po godz. 21.41 za forumowiczem klaus 71 dotyczący "problemu 50 Hz" w TV Panasonic? Czyżby był nie wygodny w marketingu i prezentowanej "linii programowej" ? ..... czyli nadal mamy cenzurę ? ? ? ... a wszystkie wypowiedzi są selekcjonowane / filtrowane ? ? ? :grin: ..... brawo ....brawo :eek:k: .... nie wstyd wam Panowie?

:grin:... upłynęła już doba ..... wyjaśnienia w powyższej sprawie nadal brak ...... :eek:k:
.... i nie chodzi tu o słuszność bądź nie umieszczonej opinii :) ..... lecz o zasady uczciwości, lojalności, wolności słowa prowadzenia takiego forum a także szacunku dla drugiego człowieka ..... w tym przypadku mam wrażenie jakbym nagle nieoczekiwanie znalazł się w "jedynie słusznym ustroju politycznym" o którym nikt już prawie nie pamięta .... a jednak który sam wraca w czynach osób posiadających trochę wyższe uprawnienia niż "zwykły forumowicz" .... życzę miłego samopoczucia w "uprawianiu tego ogródka" udzielając kolejnego ostrzeżenia na Priv :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Gdzie podział się mój krytyczny wpis w tym temacie z dn. 16.05.2014 umieszczony po godz. 21.41 za forumowiczem klaus 71 dotyczący "problemu 50 Hz" w TV Panasonic? Czyżby był nie wygodny w marketingu i prezentowanej "linii programowej" ? ..... czyli nadal mamy cenzurę ? ? ? ... a wszystkie wypowiedzi są selekcjonowane / filtrowane ? ? ? :grin: ..... brawo ....brawo :eek:k: .... nie wstyd wam Panowie?

:grin:... upłynęła już doba ..... wyjaśnienia w powyższej sprawie nadal brak ...... :eek:k:
.... i nie chodzi tu o słuszność bądź nie umieszczonej opinii :) ..... lecz o zasady uczciwości, lojalności, wolności słowa prowadzenia takiego forum a także szacunku dla drugiego człowieka ..... w tym przypadku mam wrażenie jakbym nagle nieoczekiwanie znalazł się w "jedynie słusznym ustroju politycznym" o którym nikt już prawie nie pamięta .... a jednak który sam wraca w czynach osób posiadających trochę wyższe uprawnienia niż "zwykły forumowicz" .... życzę miłego samopoczucia w "uprawianiu tego ogródka" udzielając kolejnego ostrzeżenia na Priv :)

.... minęła kolejna, druga doba :) .... w celu udzielenia odpowiedzi odważnych nadal brak :) Pozdrawiam Kierownictwo :)
 
Do góry