55pus9109 skaczący obraz

smola2

New member
55pus9109 skaczący obraz w trybie 1080i

Witam wszystkich. Mam następujący problem z TV i wdzięczny będę za wszelkie sugestie.
W pewnym momencie zaczął ciąć/skakać obraz w tv. Dekoder tv kablowej podłączony jest przez hdmi do tv, myślałem z początku, że problem z dekoderem bo jak puszcze z kompa film przez hdmi to jest wszystko ok, ale wymienili mi dekoder na nowy i nic się nie zmieniło. Przyniosłem inny tv żeby go podłączyć w takich samych warunkach pod dekoder i było ok, obraz stabilny. Reasumując - tnie się obraz przekazywany z dekodera do tv.
Ma ktoś może jakiś pomysł? Facet od kablówki sugerował, że jakaś płytka hdmi w tv się uszkodziła ale to by cięło na każdym połączeniu przez hdmi, a nie tylko na kablówce? Może kwesta softu?
Pozdrawiam

EDIT: Udało mi się ustalić jaki problem konkretniej ma mój telewizor. Mianowicie leży wyświetlanie w trybie 1080i. wszytskie inne, łącznie z 1080p działają poprawnie. Stąd ta różnica między kompem a dekoderem. Dekoder pracuje na 1080i. Podłączyłem też PS3 i po zmianie z 1080p na 1080i obraz skacze. Co może być przyczyną?
 
Ostatnia edycja:
Do góry