55PUS8303 vs 55PUS7504 vs 55PUS7334

KuteK1990

New member
Cześć,

mam problem z wyborem telewizora. Wszystkie te modele są w podobnych pieniądzach, który z nich kupić na chwilę obecną? Wiem, że 8303 ma matrycę 120Hz co jest niewątpliwie przewagą nad nowszymi seriami, czy jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale opisz proszę więcej potrzeb i więcej warunków...

Jaki masz teraz telewizor ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
 

FanKosmosu

New member
Wtrzymaj się do testów "The One" z serii 7xx4. Niedawno okazało się że ten TV nie ma szerokiej palety barw, co praktycznie eliminuje ten sprzęt jako TV klasy UHD. Do tego dochodzi niska jasność (maks 350 nit) i brak odświeżania 100hz.

Czekam na testy na innych europejskich portalach (HDTV, Vincent Teoh, Les Numeriques, avsforums, avforum).

Byłby to niezły skandal i wpadka Philipsa.
 

KuteK1990

New member
W sumie nie biorę pod uwagę nic oprócz philipsów ze względu na ambilight, który mam w innym telewizorze stąd moje pytanie w takiej, a nie innej formie... :) Dorzucam szczegóły poniżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~ 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno wschodnie, rolety zaciemniające
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40D6500 (tymczasowo)
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Ambilight, Netflix, Android :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Antena naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Philips
17. Preferencje co do wielkości 55” (wstępnie chciałem 65 ale fizycznie się nie zmieści)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Duży input lag przy podłączonym PC
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Okolice 3500 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
 

FanKosmosu

New member
No to nic dobrego ciebie nie czeka, jeśli chcesz z 5 metrów oglądać telewizor marki Philips w cenie do 3500 zł.

Na Twoim miejscu zainteresowalbym się 70 calowymi modelami LCD od LG na panelu VA (seria SM7100 i podobne). Ceny na premierę wynoszą ok. 4000 zł, ale będą spadać w okolice 3500 i 3000 w kolejnych miesiącach.

Sprzęt Philipsa z Ambilight na takim samym panelu 70" VA kosztuje teraz 5500 zł (model 7304 "The One", oferta RTV Euro AGD, cena będzie bardzo powoli spadać w okolice 4500-4000).

Przy 5 metrach od TV w zasadzie powinieneś rozważać telewizory od 75 cali w górę, że wskazaniem na 82" lub 85". Tyle że 3500 zł to o wiele za mały budżet, potrzebowalbys 2-3 więcej pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

KuteK1990

New member
Zdaje sobie sprawę, że ten rozmiar jest za mały na taką odległość i wrażenia nie będą idealne ale tak jak pisałem wcześniej nie mam wyboru ze względu na fizyczny brak możliwości postawienia większego TV w tym pomieszczeniu. Rozważałem 65 cali ale po dokładnym wymierzeniu TV jest za długi w stosunku do dostępnego miejsca, a tego zmienić się po prostu nie da. Stąd moje pytanie o różnice w tych modelach Philipsa i opinię który z tych trzech wybrać bez dywagacji o rozmiarze :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś sięgać po wielkość 65" tym bardziej, że mieścisz się w klasie cenowej. Oczywiście możesz oglądać również telewizor marki Philips.
Masz extra 65PSU7303 za 3499 zł z pakietem.

Masz też model 70UI76 Sharpa za 3599 zł a za dopłatą LG 75 UK6500 za 4799zł
Z modeli 55" Ten Philips 8804 choćby z uwagi na dźwięk B&W i ambilight - będzie optycznie powiększał obraz - będzie extra.
 

KuteK1990

New member
55PUS8804 przekracza lekko budżet tym bardziej, że nie zależy mi na dźwięku bo posiadam osobny zestaw kina domowego.

Czy 55PUS8303 bądź 55PUS7334 to dobry wybór? Który z nich jest lepszy? Cenowo wypadają podobnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybrałbym 55PUS8303 - masz z matrycą natywną 100Hz.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę z pakietem - na obydwa modele.
 

jasssu

New member
Też bym polecał model z 8 z przodu: to już jest przejście ze średniej półki na wyższą jakość i zdecydowanie więcej parametrów na wysokim poziomie.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jakie "parametry na wysokim poziomie" ma Philips PUS8303? Konkrety i liczby proszę.

Trochę zaangażowania - a nie wszystko na tacy - odszukaj w necie informacje, dane tech. o poszczególnych TV i porównaj je sobie, a zobaczysz jak duże są różnice. Bez zbędnego pisania model PUS8303 bije na głowę niższe modele.
 

omnia

New member
O kiki Ci napisał. Ponadto matryca nanoCell - czyli szersza od standardowej paleta barw. Pisałem to też zresztą przed chwilą komuś innemu.
 

janunio

New member
Bez reklam
- Kropka kwantowa i szeroki gamut ...
- wysokiej klasy, jasna matryca IPS od LG,
- Ambiliht,
- dwustronny pilot,
- elegancka rama z litego, szczotkowanego aluminium,
- ultra slim,
- CENA !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry