55PFS8209/12 brak reakcji na przyciski obudowy i pilota

uzi_88

New member
Witam serdecznie użytkowników forum!

Posiadam problem z tv 55pfs8209, mianowicie nie reaguje na żaden przycisk pilota, nawet na ten umieszczony na tylnej obudowie tv. Czerwona dioda syngalizuje, każde wciśnięcie guzika, czyli tv dostaje info z pilota jak i z przycisku obudowy. Do tej pory próbowałem hard reset według pomocy tech. phlipsa ( odłączenie wszystkich urządzeń oraz zasilania na 30 min), nie daje to żadnego rezultatu. Po włączeniu zasilania, pojawia się logo i potem pozostaje ciemny ekran, natomiast jeśli podłącze antene, to automatycznie wskakuje mi program tvp1 jest obraz i dźwięk, można normalnie oglądać, natomiast dalej nie można nic zrobić, zero reakcji na przyciski. Wygląda mi to na uszkodzenie softu Android, ale jak tu wgrać system bez możliwości używania pilota ? może jest jeszcze jakiś sposób na zresetowanie androida? Z góry dzięki za pomoc.
 

uzi_88

New member
Ostatni soft był aktualizowany w lipcu. Pilot nie ma tutaj znaczenia, ponieważ telewizor nie reaguje również na przycisk z tyłu obudowy. Reset pilota to była pierwsza rzecz którą wykonałem :) sam telewizor jest 2 miesiace po gwarancji, pomoc techniczna rozkłada ręce. Jutro zrobię zgłoszenie serwisowe, mam nadzieję, że to nie płyta główna pada, tylko soft do reinstalacji. Apropos, czy macie może info, jak skorzystać z wejścia serwisowego ? (wygląda jak port minijacka)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz do urania- marek, może będzie miał pomysł.
Za nim zrobisz dużo szumu i zgłoszenie serwisowe , napisz do mnie pilnie na PW Gdzie kupowałeś ten telewizor ?
 
Do góry