55' z antyrefleksem lub matową matrycą

małypiotruś

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 50m m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost, rzadko z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z południa, pokój całkiem mocno oświetlony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 40' chyba Le 40R81
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3HDMI, smart.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tuner satelit., ,
10.Jakie urządzenia ? odtwarzacz BD, wzmacniacz audio, Wifi, okresowo - pendrive, sprzęty wideo.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, wiadomości, sport.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak ale nie jest to warunek konieczny
15.Czy zamierzasz grać w gry -nie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? głównie nienaturalny obraz, trochę słaba czerń i opóźnienia w reakcji.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50%/50%
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? chciałbym do 4000 zł, najlepiej ok. 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi być
 

małypiotruś

New member
Dzięki za odpowiedzi. Ale Philips jest poza budżetem, Sharpa nie mogę znaleźć nawet w interniecie i jedynie mogę się domyśleć, że też może być poza budżetem ze względu na nowość. Opis/test Toshiby znalazłem na HDTV- wygląda na odpowiedni.
Czy wspomniane "Samsung UE55H6400 albo Samsung UE55J6200" przez 'RJHG' też polecasz? W opisach na forum gdzieś przeczytałem, że mają ekran 'anti-glare' ale nie widziałem ich w sklepie i w opisie na stronie Samsunga też o tym jest cisza. Wszystkie Samsungi w sklepach w mojej okolicy matryce mają jak lustra ( np. UE55J6370/JU6650). Jest z tym ten problem, że nie mieszkam w/przy metropolii i chciałbym zobaczyć tv na własne oczy. Czy tylko pozostaje Toshiba 55L7453?
 
Do góry