55'' - Samsung MU7000 czy MU8000?

Fanatik

New member
Witam,

jestem na finalnym etapie wyboru nowego telewizora i waham sie pomiedzy Samsungiem 7000 oraz 8000. Roznica pomiedzy nimi na wyspach to okolo 150-180 funtow, ale jestem sklonny zaplacic wiecej za lepsza jakosc. Glowne punkty o ktore sie rozchodzi to zdolnosc tv do radzenia sobie z szybkim ruchem (tu troche ludu narzeka na model 7000) oraz levele czerni - ponoc ciut lepiej sobie radzi wersja 8000, takze jakosc HDR (poniewaz janosc) powinna byc lepsza. TV w glownej mierze do ogladania filmow w jakosci 4k z dysku oraz Netflix+Amazon, potem granie na PS4 Pro lub Nintendo Switch.

Wiem ze ciezko odpowiedziec na tak indywidualne pytanie, ale czy warto dolozyc tyle do modelu 8000 czy wersja 7000 sama w sobie jest juz w stanie zadowolic moje wymagania?
 

Fanatik

New member
Nie mam zadnego po przeprowadzce. Odleglosc - 2m, katy nie maja znaczenia.

Roznic szalonych nie ma patrzac tylko na specyfikacje, chodzi mi o subtelne roznice wynikajace z glebszej analizy, z recenzji ekspertow lub ludzi ktorzy maja ten sprzet przez jakis czas i znaja slabe/silne strony.
 

Fanatik

New member
Ostatnie pytanie - warto dopłacić do Sony x900E? Obawiam się nieco ociężałości Androida, jak to wygląda po aktualizacjach, czy są jakieś poważniejsze problemy z interfejsem? Czy ludzie demonizują trochę ten model? W sprawach technologicznych przyzwyczajony jestem do szybkich reakcji bez większych opóźnień.

W sumie sporo będę używał tv razem ze słuchawkami - czy Samsung ma wejście jack? Słyszałem, że wiele modeli jest wykastrowane i trzeba używać przejściówki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry