55" PS4, niski input lag, nocne ogladanie do 7000 PLN

ms9001

New member
Witam,
Poszukuję TV do PS4, i do nocnego oglądania TV, raczej firmy Sony (jestem przywiązany)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno na lewo od tv, okno po prawej stronie tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam telewizora
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, 3d
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja kablowa, PS4
10.Jakie urządzenia ? ps4, dekoder, laptop, filmy z pendriva
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? zależy jaki będzie miało to wpływ na input lag
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? zależy jaki będzie miało to wpływ na input lag.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 60% jak nie więcej
16.Preferencje co do marki ? Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie ma idealnego? :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 7000 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? zależy jaki będzie miało to wpływ na input lag.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Sony 55W829B, a resztę przeznacz na wycieczkę, albo dobry dysk sieciowy, zamiast pendrive'a, bo z nimi akurat ten model średnio sobie radzi :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
55W955B to zupełnie inna konstrukcja, na panelu IPS. Faktycznie, w warunkach demo / sklepowych zrobi większe wrażenie, gdyż świeci jaśniej, wyraźniej, no i ma quasi Quantum Dot, czyli technologię Triluminous. Problem z nim powstanie, gdy zechce się oglądać wieczorem lub w nocy. Tutaj wyjdą "duchy" matrycy IPS, która czernią nie grzeszy.

Pozostaje jeszcze model 55X8505B, który jest UHD, także na matrycy IPS, ale z lepszą czernią natywną (0.09 cd/m2) oraz z systemem lokalnego wygaszania. Bardzo fajnie świeci w dzień, a w nocy "da radę", myślę. Zmieścisz się w budżecie.
 

ms9001

New member
55W955B to zupełnie inna konstrukcja, na panelu IPS. Faktycznie, w warunkach demo / sklepowych zrobi większe wrażenie, gdyż świeci jaśniej, wyraźniej, no i ma quasi Quantum Dot, czyli technologię Triluminous. Problem z nim powstanie, gdy zechce się oglądać wieczorem lub w nocy. Tutaj wyjdą "duchy" matrycy IPS, która czernią nie grzeszy.

Pozostaje jeszcze model 55X8505B, który jest UHD, także na matrycy IPS, ale z lepszą czernią natywną (0.09 cd/m2) oraz z systemem lokalnego wygaszania. Bardzo fajnie świeci w dzień, a w nocy "da radę", myślę. Zmieścisz się w budżecie.

Czyli model 55W829B, który poleciłeś, będzie sprawdzał się lepiej w nocy niż 55X8505B? A jeśli mielibyście polecić coś z poza Sony?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Tak. W829B lepiej sprawdzi się w nocy, niż X8505. Niemniej jednak, przy lekkim oświetleniu może to nie być tak bardzo widoczne i denerwujące.

X8505 oferuje za to niesamowitą szczegółowość obrazu oraz żywe barwy, a wszystko przy zachowaniu bardzo dobrej płynności, plus niski input lag.

Podejrzewam, że bardzo dobrym wyborem byłby Philips 55PFS8109, aczkolwiek tutaj input lag jest już sporo wyższy i może być problem z graniem w FPP. Jeżeli to nie przeszkadza, warto go wziąć pod uwagę.

Ja na pewno poczekałbym na tegoroczne modele.
 
Ostatnia edycja:

agricola

New member
Podejrzewam, że bardzo dobrym wyborem byłby Philips 55PFS8109, aczkolwiek tutaj input lag jest już sporo wyższy i może być problem z graniem w FPP. Jeżeli to nie przeszkadza, warto go wziąć pod uwagę.

W tym telewizorze nowy soft poprawił input lag. Opisywał to Szymon Adamus na swoim blogu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu i sam najlepiej wybierzesz.
DO Twoich potrzeb Philips 55PFS8209 będzie najlepszą wersją.
I jeszcze zostanie Ci kasy na extra Soundbara Fidelio B5
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PFS 8209 ma Input Lag w pierwszej klasie.
Jutro wkleję zdjęcia.
I to jest super zestaw który i z jakości obrazu i dźwięku wywołuje - wow.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pewnie tak. Czemu jednak Kiki piszę o "pierwszej klasie"? Z tekstu nie wynika, aby input lag był niższy, niż w modelu 8109. IL rzędu 20-25ms to jest pierwsza klasa, dla mnie.

Byłoby to trochę dziwne, bo soft jest zapewne identyczny, matryca również.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ostatnio slyszalem ze kolor obudowy wplywa na szybkość matrycy w przypadku Samsunga h6410 wiec kto wie jal to jest u Philipsa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma biały pasek i szybsze procesory stąd różnice obróbki sygnału.
 

bezel

New member
Input lag spadł do poziomu 89 ms czyli jest w klasie "MASAKRA DLA GRACZA ONLINE". Ja bym go nie kupił.
 
Do góry