55" do gier 3500-4000 zł

Desolo

New member
Witam, interesuje mnie TV do gier, a więc niski Input lag. Drugim zastosowaniem będzie Netflix.Poczytałem, zasięgnąłem porad tegoż forum i moją uwagę zwróciły dwa modele:
Samsung JU7000
i
Philips 55PUS6561

Oba modele 55", Oba 4K UHD. Oba dość niski Input Lag. Który bylibyście w stanie polecić? A moze jeszcze coś innego z tej półki cenowej?
 
Samsunga JU 7000 chyba już dość ciężko kupić i to do 4000 ?
Philipsa miałem tydzień i byłem niezadowolony z jakości obrazu oraz kilku innych rzeczy poczytaj o tym modelu wątek na forum .
Może zastanów się nad :
SONY KD-55XD8005 tylko około 4498 w MM lub
SAMSUNG UE49KS7000S 4498 MM ( mniejszy )
Albo jesli Philips to rozważ 55PUS7101/12 obecnie w MM za 4049 wyższa seria i ma lepsze opinie na forum jeśli chodzi o jakość .
 

Desolo

New member
Faktycznie, JU7000 już ciężko dostać i to na pewno nie w przedziale 3500-4000 zł.
Co do Philipsa 55PUS6561 to już drugi raz gdy się spotykam z kiepską opinią. Może trzeba mu po prostu dobrej kalibracji? Podane przez Ciebie modele są ciekawe ale to już grubo ponad 3500-4000 zł. Nie twierdzę, że nie bo jestem w stanie dopłacić do dobrego obrazu ale nadal mocno będę naciskał na 55" w cenie raczej do 4000 zł.
 
Widzisz ja też się napaliłem na 4K do 3500 i mam nauczkę że tani nie zawsze znaczy dobry . Jak lubisz dobrą czerń i dobry obraz to lepiej dołóż do wyższych modeli bo tanie modele 4K mają więcej wad niż zalet .
Chyba że nie jesteś bardzo wymagający i nie zauważasz takich rzeczy jak banding ( pasy podczas oglądania np :szybkich scen , zamiast czarnego - szary .Philips matryca IPS =słaba czerń ambi trochę to maskuje ).
TCL z kolei ma kiepski smart i problemy z efektem teatru (nie można wyłączyć i jak chce się oglądać bez trzeba w trybie gra -jest watek dla tego TV )
Jak masz więcej grosza i chcesz się pocieszyć z dobrej jakości 4K to co najmniej 55PUS7101 (mniej złych opinii ) a jak chcesz rzeczywiście zobaczyć efekt materiałów HDR to SAMSUNG UE49KS7000S.
Ja zrezygnowałem z 4K i kupiłem FHD 60J6240 ale nie gram prawie wcale bo nie mam czasu (raczej na PC ).
 

Desolo

New member
Widzisz ja też się napaliłem na 4K do 3500 i mam nauczkę że tani nie zawsze znaczy dobry . Jak lubisz dobrą czerń i dobry obraz to lepiej dołóż do wyższych modeli bo tanie modele 4K mają więcej wad niż zalet .
Chyba że nie jesteś bardzo wymagający i nie zauważasz takich rzeczy jak banding ( pasy podczas oglądania np :szybkich scen , zamiast czarnego - szary .Philips matryca IPS =słaba czerń ambi trochę to maskuje ).
TCL z kolei ma kiepski smart i problemy z efektem teatru (nie można wyłączyć i jak chce się oglądać bez trzeba w trybie gra -jest watek dla tego TV )
Jak masz więcej grosza i chcesz się pocieszyć z dobrej jakości 4K to co najmniej 55PUS7101 (mniej złych opinii ) a jak chcesz rzeczywiście zobaczyć efekt materiałów HDR to SAMSUNG UE49KS7000S.
Ja zrezygnowałem z 4K i kupiłem FHD 60J6240 ale nie gram prawie wcale bo nie mam czasu (raczej na PC ).


Bardzo podoba mi się to co napisałeś bo widać, że szczerze i z własnego doświadczenia.
Czemu 55" w cenie 3500-4000zł? Od jakiegoś czasu spotykam się jednak ze sporą konsternacją ludzi, znajomi w końcu również zaczęli mnie pytać o taki TV w tym właśnie przedziale cenowym. Osobiście podchodziłem do takich oczekiwań z rezerwą choć rynku TV nie śledzę od lat i pojęcia nie mam jak teraz kształtuje się relacja ceny z wielkością matrycy i jakością. Mam bardzo wrażliwe oczy na obraz i dźwięk. Nie wyobrażałem sobie do tej pory nic mniejszego niż 55", a po tym po tym jak zobaczyłem na żywo OLED'y od LG czy niektóre UHD Premium od Panasonica/Sony... oczywiście wszystko w 4K i z HDR trudno pozbyć mi się tych obrazów z głowy. Inne iż od LG OLEDy dopiero co zapowiedziano/nieśmiale wchodzą, przeraża mnie wizja wydania 10k gdy za 3 lata TV padnie, a serwis się wypnie. Przechodziłem już raz przez pogwarancyjne naprawy dużej matrycy - nikomu nie życzę. Do tego ilość materiałów w 4K jak na lekarstwo, a nie widziałem jeszcze dobrego up-czy-downscallingu w akcji i nawet w wyświetlaczach za 10.000 zł i więcej widzę i wkurza mnie pixeloza z FHD. Jak żyć?
 
Niestety obecnie wybór TV to jak wybór żony na lata :) Każda kobieta ma jakieś wady ....To tak pół żartem pół serio - nagraj materiały na pendriva i do sklepów testować - trochę zawsze ułatwisz sobie wybór .
Oledy grają super i obecna generacja ma żywotność paneli w/g LG dużą .
W tym roku pojawią się jeszcze Oledy kilku firm ale trzeba rzeczywiście zainwestować trochę kasy - ja wolę jechać na kilka koncertów ....
Myślę że seria Sama KS 7000 jeśli nie chcesz się zawieść jakością obrazu 4K i mieć HDR, który rzeczywiście zobaczysz to najlepsze rozwiązanie ....
Osobiście broniłem się przed TV Samsunga bo mam złe doświadczenie z serwisem Sama - ale telefonów i od kilku lat omijam serię Galaxy ( 7 razy nie umieli naprawić pierwszej generacji - uprzedziłem się chociaż to stare czasy ) .A teraz ma 60 J6240 i dziś puchar króla RM VS SEVILLA super na 60" :) Fanem jestem Barcy była wczoraj :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej nie ma innych modeli 4K i 100Hz.

Do gier zdecydowanie 4K i 100hz.
W nieprzekraczalnej klasie cenowej masz :
- Philips 55PUS6561 za 3550 zł
- 55PUS7101 za 3999 zł
- TCL 58S7806 za 3199 Zł
Klub Hdtv.com.pl
Zaloguj sie w Klubie to masz jeszcze kalibrację gratis.
 
Do góry