55' co wybrać?

MorganFreman

New member
Witam; Mam dylemat co wybrać: Samsung UE55D6500, LG 55LW570S, Philipsa 55PFL 7606K czy może Sony 55 EX720..? A może są też inne godne polecenia modele?
Wszystkie są w miarę w podobnej cenie, zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu (mam Cyfrę+), dobrym 3D, a oglądał będę z odległości ok 4 metrów nie tylko na wprost, ale też pod lekkim kątem. Z góry dzięki za pomoc.
 

Pioneer1980

New member
Witam; Mam dylemat co wybrać: Samsung UE55D6500, LG 55LW570S, Philipsa 55PFL 7606K czy może Sony 55 EX720..? A może są też inne godne polecenia modele?
Wszystkie są w miarę w podobnej cenie, zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu (mam Cyfrę+), dobrym 3D, a oglądał będę z odległości ok 4 metrów nie tylko na wprost, ale też pod lekkim kątem. Z góry dzięki za pomoc.

Niestety odradzam wszystkie cztery modele.Jeśli chodzi o jakość obrazu to wszystkie modele wymienione to jedne z najsłabszych edge led w swojej klasie poszczególnych firm.Może jednak warto dołożyć - od 1500 do 2000 zł do plazmy Panasonica Vt30 i cieszyć się super obrazem z każdego miejsca w mieszkaniu?
Chyba że cena Cię ogranicza.
 

ridee

New member
Warunki
1. Odległość od ekranu: 4-5m
2. jak słońce świeci w pokoju? pokój o średnim nasłonecznieniu, od zachodu, ale kamienice z naprzeciw mocno ograniczają bezpośrednie padanie promieni .
3. Jak duży jest pokój: ok. 32m2
4. Preferowana technologia: LED/LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: żadnego - stary CRT przerzucony do sypialni
6. jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, przyroda
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorami, w weekend najczęściej od 14
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez różnicy, najczęściej jednak z niewielkim światłem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: bez znaczenia
10. matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
11. preferowana wielkość telewizora: 50 w górę (wszystko zależy od tego czy zmieści się we wnęce) - najlepiej ok 55
12. preferowana marka: Samsung, Sharp, Toshiba, Sony
13. czego nie lubisz w telewizorach: nienaturalnych kolorów, smużenia, słabej czerni ,buczenia, grubych ramek, gdy są za głebokie.
14. jakie urządzenia będą podłączone: Kino domowe (w przyszłości) , Komputer, Dekoder SAT
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Xbox, filmy z dysku, DVD 30%, Satelita 70%
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: lekkie kąty, ale i na wprost, zależy od tego kto okupuje jaką kanapę
17. czy ważne jest wifi : nie, ale fajnie by było gdyby było
18. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie chociaż wykluczyć nie mogę
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD :nie zastanawiałem sie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak, byłoby najlepiej, chociaż mogę podłączać lapka
22. ma mieć 3D: niekoniecznie
23. ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - , xbox, dekoder
26. Jaki masz sygnał: rozważam TOYA lub Cyfra+
27. ile programów HD: mnogo w ofercie
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6h
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na wysokiej jakości obrazu.
32. Ile osób ogląda: 2 lub więcej
33. Jaka klasa cenowa: do 6300 pln
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście Odległość jest extra do wielkości dużych ekranów :
Sharp 60le635
Toshiba 55wl863
Samsung 55d6500
 

ridee

New member
Sharp 60 nie wejdzie mi niestety we wnękę :(
Toshiba... Mam obawy

Nad sam. 55d6500 sie zastanawiałem ale cena i we wnękę wchodzi na styk

Najbardziej mnie przekonuje Sharp 52le830 i chyba na niego sie ostatecznie skusze. Mam nadzieje Ze nie będę żałował...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do podanych warunków przydał by się większy ale wcześniej nie podałeś że masz ograniczenia warunkowe wielkości.
A Sharpa 52 le 830 możesz kupować tym bardziej bo przy tych warunkach będzie grał jeszcze lepiej.
 
Do góry