55-65 cali do 4000zł

hello_world

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 (4 przy konsoli)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Wprost, bardzo mocne kąty nie są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać (może kiedyś wisieć)
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od wschodu (na prawo od tv), lecz grube zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40ES5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą jakość obrazu, appkę Netflixa (z PS4 nie pójdzie 4K)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Jedynie tv kablowa po HDMI
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, przydałoby się zdalne streamowanie z tel/PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? max 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową, lecz błyszcząca chyba daje lepsze kolory
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale (zazwyczaj źródła zewnętrzne jak Netflix czy ripy 1080p), piłka nożna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? w 90% jedynie z aplikacji w TV
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak na konsolach
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 (po mierzeniu i ocenie doszedłem, że 60-65 wchodzi w grę)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu, wolny smart tv, smużenie, widoczne podświetlenie na czerni
19. Preferencje co do marki? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000-4500zł (dodatkowe 1000zł chciałem przeznaczyć od razu lub z czasem na soundbar)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej tak i lubię też sam kombinować i ustawiać jak najlepiej

Zależy mi jak najlepiej, aby telewizor był dostępny na terenie Warszawy, abym mógł się nim fizycznie pobawić (choćby dla testu i wziąć z tańszego źródła). Nie lubię smużenia piłki na obrazie TV podczas meczu, przesyconych kolorów oraz zamulającego smart TV. Podoba mi się Ambilight, lecz nie jest to dla mnie wyznacznik a dodatek (dotychczas żyję bez).

Aktualny TV mimo, że jest stary to spełnia moje oczekiwania (z przyzwyczajenia chyba) oraz nie używam smart TV, lecz w nowym chciałbym co najmniej korzystać z appki Netflixa bo PS4 nie da rady z obrazem w 4K (zwykła wersja, nie pro). Dodatkowo mam znacznie większy salon i 40" wydaje mi się zbyt małe (60 cali to jest o 125% więcej powierzchni). Czy duża jest różnica między 60Hz a 120Hz? (posiadam monitor 144Hz i różnica jest mega, lecz przy TV z przyspieszaczami obraz to inna sprawa).

SONY BRAVIA KD-60XF8305B - ten widziałem z obrazem prezentacyjnym i wyglądał całkiem fajnie - 3899zł.
65 cali które mi się podobały:
LG 65UJ6517 - 4799zł
LG 65UK6750 - 4699zł
Panasonic TX-65FX700E - 5499zł (całkowicie poza budżetem, choć jeśli miałby być znacznie zajebistszy to może może, choć wolałbym za tyle hajsu kupić dobry dźwięk)
Sony KD-65XF7596 - 4999zł (1100zł więcej za 5 cali, warto?)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 6999 zł masz telewizor 65PUS8602 z kropkami kwantowymi i z soundbarem.
Za 5199 zł masz 65X2 z trójdrożnymi głośnikami JBLa
Za 4999 zł masz Philipsa 65PUS7502 - matryca 100Hz
Za 4999 zł Masz TCL 65DC76 ze specjalnym nagłośnieniem JBLa

A za 6999 zł masz JVC 75UV10 z soundbarem (899 zł)
Wszystkie modele z pakietem.
W JVC jeszcze uchwyt gratis i montaż gratis.
 

hello_world

New member
Kupiłem SONY KD-60XF8305B za 3750zł (dodali promkę biorąc soundbar), ogólnie ostatnie sztuki bo zjeździłem 4 sklepy :)


Dzięki Kiki za rozpisanie, myślę, że przyda się każdemu taka lista w różnych przedziałach cenowych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry