52W5500 obraz się "rozmywa"

imek10

New member
Mam ten TV od około 1,5 miesiąca. Ostatnio zauważyłem że raz na kilka godzin pracy TV zdarza mu się że przez kilka sekund obraz totalnie się rozmywa. Przypomina to efekt stosowany w filmach gdy kamera pokazuje to co widzi pijany albo naćpany bohater. Tak jakby nowe klatki filmu się pojawiały a stare nie znikały. Mam nadzieję że w miarę objaśniłem o co chodzi. Źródłem obrazu jest Cyfra+ przez HDMI. Czy ktoś się spotkał z czymś takim w tym tv i co może być przyczyną?
 

Ares78

New member
A spotkałeś się z tym problemem oglądając film powiedzmy na dvd czy też blu ray? Czy występuje jedynie w przypadku Cyfry +? Bo taki objaw nie jest w żadnym bądź razie normalny, pytanie tylko czy jest również na innych źródłach. Jeśli tylko w przypadku Cyfry+ możesz spróbować na innym przewodzie HDMI.
 

imek10

New member
Niestety dzisiaj problem ten wystąpił również gdy córa grała na Wii a więc na innym kablu i innym wejściu. Wszystko wskazuje na telewizor. Udało mi się nagrać filmik kiedy wystąpiło rozmazanie podczas oglądania TVN. Załączam dwie klatki z filmiku. Jedna jest zgrana podczas rozmazania, druga jakieś 2 sek później gdy rozmazanie puściło.
 

Attachments

  • za-acznik_1.jpg
    za-acznik_1.jpg
    33 KB · Wyś: 327
  • za-acznik_2.jpg
    za-acznik_2.jpg
    35,3 KB · Wyś: 316

Ares78

New member
Hmm faktycznie objawy w takim razie wskazują na telewizor, spróbuj jeszcze na ustawieniach które przewijają się na forum, był nawet osobny temat. Mała szansa, ale sprawdzić nie zaszkodzi, jeśli problem się powtórzy pozostaje wypełnić zgłoszenie i umówić się na przyjazd serwisu, nie ma sensu się męczyć.
 

imek10

New member
Dzisiaj zadzwonili z serwisu i potwierdzili występujący defekt. Według nich winna za to jest matryca którą chcą wymienić na nową. Szczerze mówiąc myślałem że w wymianę matryc nikt się nie bawi tylko wymienia się TV na nowy. I teraz moje pytanko czy mogę sugerować wymianę TV czy muszę się godzić na to co proponuje serwis. I jeśli tak to jakie są szanse na dobry obraz w takim TV z wymienianą matrycą i jak przetestować nową matrycę jeszcze w serwisie przed odbiorem TV? Pozdrawiam
 

Ares78

New member
hmmm decyzja serwisu jest chyba decydująca, oczywiście może spróbować coś zasugerować, ale nie wiem czy jest sens. Z tą wymianą matrycy to już dostałeś potwierdzenie, że taka naprawa została/zostanie przeprowadzona? Bo może jeszcze być tak, że nie będą mieli matryc na stanie (jak sam stwierdziłeś wymiana jest średnio opłacalna) i po prostu wymienią telewizor na nowy, generalnie najważniejsze, że problem zdiagnozowany i nie będziesz miał już efektu rozmycia.
 
Do góry