50' do 4500PLN

macdar

New member
Witam
Jak widać jestem nowy i dzięki forum nie kupiłem LCD, a już było blisko, prawie przesłałem kasę do kiki-ego na LED-a sharpa 810e. Ale coś mnie natchnęło i po lekturze dzisiaj wsiadłem w samochód i do Warszawy pooglądać. Już wiem że będzie plazma (a na ścianie wisi stary LCD Samsunga 42') choć miałem trochę uprzedzeń związanych z obiegową opinią o plazmach.
A teraz do rzeczy

  • jak słońce świeci w pokoju -bokiem i od tył do TV ale oglądam wieczorami a pokój ma 30m2
  • odległosć od TV- 3 do 3,5 m
  • jaki masz obecnie telewizor - jak wyżej
  • preferowana wielkość telewizora - 50 wyżej odpada bo kasa nie pozwala :wink:
  • preferowana marka - bez uprzedzeń (no.... prawie)
  • jakie urządzenia będą podłączone - cyfrowy polsat plus DVD Cambridge 89
  • ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% TV i 20 % filmy
  • siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - wprost
  • ile godzin dziennie ma grać telewizor - do 5 h
  • ile osób zasiada przed telewizorem - 2 +2
  • ma stać czy wisieć - wisieć
  • jaka klasa cenowa - do 4500 PLN ... ale nie na sztywno
Z forum wynika że
Panek. G20
LG PK 950
lub Samsung c6500

Więc który :???: może jakieś inne propozycje???
Z góry dzięki
 

cactusek

New member
Bez reklam
Decyzja zalezy od tego czy nie beda ci przeszkadzać troche większe refleksy na LG, jesli nie to wziałbym pk950.
Jeśli kochasz markę Panasonic i nie przeszkadza ci słaba multimedialność telewizora i wygląd zewn. to G20 tez bedzie dobrym wyborem.
 

plast

New member
Bierz PK760, a za reszte kasy jakis inny sprzet lub po prostu zainwestuj :). Ten filtr TruBlack IMHO nie jest wart ponad 1000 zl. Chyba, ze ci faktycznie nie szkoda lub koniecznie potrzebujesz wbudowanego wifi, to wtedy zostaje PK950.

Panasy - no coz, przejdz sie do sklepu i zobacz jak toto wyglada, i nie mowie tu o obrazie tylko o calej reszcie, i jakie ma multimedia. Jesli ci to nie przeszkadza to sa oczywiscie warte rozwagi, bo pod wzgledem obrazu sa minimalnie lepsze (dla zwyklego usera praktycznie niezauwazalne) od LG (a cenowo to zalezy od sklepu).
 

damiantomek2

New member
Bierz PK760, a za reszte kasy jakis inny sprzet lub po prostu zainwestuj :). Ten filtr TruBlack IMHO nie jest wart ponad 1000 zl. Chyba, ze ci faktycznie nie szkoda lub koniecznie potrzebujesz wbudowanego wifi, to wtedy zostaje PK950.

Zgadzam się z opinią plasta i podobnie jak On kupiłem PK760. Mam podobne warunki jak u Ciebie
( odległość) tylko tv stoi bokiem do okna od strony poł/zach i potrafi być słonecznie. Odbicia jednak nie stanowią kłopotu i da się oglądać no, a wieczorem jest już spoko.
 

macdar

New member
więc lg wygrywa?
dzięki za uwagi. Niestety nie widziałem 760 na żywo a 950 tak i było OK. Czy w 760kontra 950 chodzi tylko o multimedialność czy też inne parametry dotyczące obrazu są słabsze? Nikt nie lubi/ma Samsungów ? :confused:
 

Adrian85

New member
Bez reklam
"parametry dotyczące obrazu są słabsze?'',trzeba by było porównać w warunkach domowych co jest raczej niemożliwe.Pk950 jest modelem flagowym LG i na pewno bardziej dopracowanym jako ""wizytówka'',ale czy warto dopłacać to już sam musisz zdecydować.Co do samsunga.....
 

plast

New member
PK950 w stosunku do pozostalych ma wyzszy kontrast, ale to pewnie przez to, ze filtr go mocno obniza i 'normalny' bylby za maly. Jesli chodzi o zastosowane matryce itd. to jest to tajemnica poliszynela, bo wg. roznych testow rozne modele PK osiagaja rozne wyniki, jesli do tego dodasz teorie spiskowe podsycane aktualnymi cenami np. modelu 550, to... ;).

Samsungi sa OK, o ile kupujesz konkretny egzemplarz w sklepie na miejscu i masz mozliwosc posluchac jego buczenia lub jesli nie straszne sa ci ewentualne zwroty.
 

eiti

New member
a co złego jest z 50c6500 samsunga. Cena 4490 a często spada do 3700. Filmy po usb, jak dobra sztuka to nie szumi, dużo dodatków
 

damiantomek2

New member
a co złego jest z 50c6500 samsunga. Cena 4490 a często spada do 3700. Filmy po usb, jak dobra sztuka to nie szumi, dużo dodatków

Też zastanawiałem się nad 50C6500 ale są posty o zacinaniu się materiałów odtwarzanych
z bru-rey 1080p oraz o braku płynności, smużeniu obrazu. Była też debata ile on właściwie ma
50 czy 60Hz. Bzyczenie też jest choć mniej często niż w innych samach. Mnie wyżej wymienione
mankamenty skierowały w stronę LG. Poczytaj http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/52281-samsung-ps50c6500-co-za-model.html
 
Ostatnia edycja:

macdar

New member
Witam
Dzięki za podpowiedzi i za wszystko co można wyczytać na forum:grin:
Wczoraj zamówiłem LG PK 950. Troszkę się boję o usterkowość i jakość sygnału z satki (Polsat), mam nadzieję że będzie OK. W środę odbiór. Jak odpalę to napiszę o wrażeniach.
 
Do góry