50'', czyli PS50B850 vs TX-P50V10E + nagłośnienie

jeeremy

New member
Witam,
bardzo proszę o doradzenie w kwestii wyboru tv. Generalnie jestem zdecydowany na plazmę (brałem pod uwagę lcd na led'ach, ale kolory jednak nie do końca mi się podobają), poniżej szczegóły:

Jakie masz warunki - około 4.5mx5m

Preferowana wielkość matrycy – 46'' - 58"

Jaki sygnał– HD poprzez DLNA (generalnie wszystko chcę puszczać poprzez sieć bezpośrednio z komputera stacjonarnego, ew. przy pomocy Playstation 3 która także wspiera DLNA). Nie zamierzam: oglądać TV analogowej, TV cyfrowej, grać na konsolach itd.

Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost lub prawie na wprost

Jaka odległość od ekranu – 3,5-4m

Jakie urządzenia do podłączenia – sporadycznie PS3 jako odtwarzacz filmów na BD

Jaka klasa cenowa – < 7500PLN

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – 90% w nocy

Jakie masz nasłonecznienie pokoju – wieczorem okna na południowy-zachód

Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – 90% przy wyłączonym

Ma stać czy wisieć – wisieć

Czego oczekujesz od telewizora - pełnej obsługi DLNA, płynnego odtwarzania szybkozmiennych scen w FullHD, nasyconych kolorów, czerni, dużego ekranu, dobrze aby był w miarę cienki i energooszczędny

Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD


Generalnie na placu boju pozostały TX-P50V10E oraz PS50B850 - Samsung wygrywa rozmiarami (niecałe 3cm grubości), Panasonic z kolei ma rozdzielczość obrazu ruchomego 1080 linii (nie znalazłem jak jest w Samsungu). Co wybrać? Czy może coś innego?

No i jakie nagłośnienie do tego? Nie potrzebuję żadnych odtwarzaczy DVD/Blueray, tunerów z twardymi dyskami itp. rzeczy - po prostu dobry dźwięk 5.1 w rozsądnej cenie - maksymalnie 2000, ale będę się cieszył jeśli będzie taniej.

Bujam się z decyzją już dobre 2 miesiące, chciałbym już to mieć za sobą. Pomocy!
 
Do góry