50" 6703 czy 43" 7303

wawek

New member
[FONT=&quot]Witam[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Obecnie posiadam Sony 40" FullHD KDL40EX500 z roku około 2012, powoli nadchodzi czas na zmianę i po przeczytaniu wielu tematów na forum na mojej liście pozostały:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1. 43pus6703 - pierwotny wybór i budżet 1600[/FONT]
[FONT=&quot]2. 50pus6703 - kusi większy , koszt 1900, skłaniam się żeby dołożyć jeżeli obraz na 50 nie będzie gorszy niż na 43[/FONT]
[FONT=&quot]3. 43pus7303 - niby lepszy obraz P5 ale nie wiem czy zauważę różnice, koszt 1900[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]50pus7303 niestety jest już za drogi ok 2500[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ma mieć ambilight, obecne 40" oglądam zwykle z ok 4,5m i jestem przyzwyczajony do jego wielkości myślę że taki około 49-50 byłby optymalny trochę większy a jednocześnie mieści się w miejscu obecnego, proszę nie proponować większych niż 50", a rozważam tez 43". [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5,5m x 4,5 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 4,5 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? dowolnie
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna na ścianie południowej, TV na ścianie zachodniej
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 40" FullHD KDL40EX500 z roku około 2012
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? szybkie i proste smart tv - głównie youtube, dobra jakość obrazu i dźwięku
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? dekoder orange HD, internet,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? MAT
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TV, filmy, youtube.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, youtube, może w przyszłości netflix,
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Obecnie nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 43-49''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przeskoki obrazu, zamulanie youtube, słaby dzwięk - to się da rozwiązac soundbarem
19. Preferencje co do marki? Philips dla ambilight
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1900 zł.
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Głowne pytanie ; Czy różnica w obrazie uzasadnia dołożenie do 7303 w 43" czy raczej dołożyć do 6703 w 50" ? [/FONT]
 

Inquisitio

New member
Obawiam się, że ze względu na Twoje preferencje dotyczące rozmiaru telewizora ciężko będzie doradzić coś sensownego.

Na pewno przy tej odległości nie ma sensu branie droższego modelu bo i tak fizycznie nie będziesz w stanie zobaczyć różnicy. W ogóle kupowanie TV 4K mija się z celem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość .0
Powinieneś brać 55" jako minimum
Kasy wystarczy na 55s7906 lub na 55p6046.
Taki Ci się mieści ?
Bo do warunków da radę .
 
Do góry