4K HDR do 5000 zł

doradca87

New member
Hej
Szukam telewizora z jak najlepsza czernią oraz efektem HDR który zobacze i poczuje.
TV musi mieć min 55 cali ale max 60 cali.
Oczywiście 4K.
Budżet to 5000 zł
Bedę oglądał z ok 2,5m
salon bardzo mocno oświetlony.
Telewizor będzie wisiał
Oglądam
50% NC+/ 50% Netflix

Po przeczytaniu prawie całego forum (serio siedzę tu od miesiaca i czytam ) wybrałem nastepujące typy:
Philips 55PUS 6561/7101 - mimo tego że kupa opinie jest negatywnych to zakochałem sie w ambi u szwagra
LG 55UH8507
LG 55UH7507
Samsung SUHD UE55KS7000S
Sony KD-55XD8599

Proszę o pomoc bo seri odchodze od zmysłów
 

Cellstar

New member
Hej
Szukam telewizora z jak najlepsza czernią oraz efektem HDR który zobacze i poczuje.
TV musi mieć min 55 cali ale max 60 cali.
Oczywiście 4K.
Budżet to 5000 zł
Bedę oglądał z ok 2,5m
salon bardzo mocno oświetlony.
Telewizor będzie wisiał
Oglądam
50% NC+/ 50% Netflix

Po przeczytaniu prawie całego forum (serio siedzę tu od miesiaca i czytam ) wybrałem nastepujące typy:
Philips 55PUS 6561/7101 - mimo tego że kupa opinie jest negatywnych to zakochałem sie w ambi u szwagra
LG 55UH8507
LG 55UH7507
Samsung SUHD UE55KS7000S
Sony KD-55XD8599

Proszę o pomoc bo seri odchodze od zmysłów

A tv będzież używał też do grania czy tylko filmy/seriale?
 

bobtong

Member
Samsung ks7000 najlepszy z wymienionych dobra jasność i świetny kontrast za tą cene reszta wymienionych tv to IPSy
Nawet nie myśl o lg uh7507

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

doradca87

New member
czekam na project scorpio od MS - wtedy nie omieszkam pograć na TV.
Czegoś czego totalnie nie akceptuje to wyraźny clouding - czy w ks7000 występuje.
Odklejanie ramki itp mi nie przeszkadza - jak sie odklei to się przyklei :p
wiele osob polecało mi ks7000.
Jedyna lepsza alternatywa dla niego jak dla mnie to sony 55xe9005 - ale to juz 7 tysi :/
 

bobtong

Member
czekam na project scorpio od MS - wtedy nie omieszkam pograć na TV.
Czegoś czego totalnie nie akceptuje to wyraźny clouding - czy w ks7000 występuje.
Odklejanie ramki itp mi nie przeszkadza - jak sie odklei to się przyklei [emoji14]
wiele osob polecało mi ks7000.
Jedyna lepsza alternatywa dla niego jak dla mnie to sony 55xe9005 - ale to juz 7 tysi :/
W samsungu może ci się trafić ta nieszczęsna obudowa ...jeżeli masz kase to bierz Sony xe w media markt masz promocje i soniak wyjdzie ci za 6440 zatankuj 20 litrów na bp i masz kupon

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
wspomnę tylko, że na TV patrzę lekko z boku ...
W takim bądz razie IPS ma lepsze kąty widzenia z wymienionych przez cb lg uh850 ale jeżeli nie potrzebujesz 3d to weź lg uh770 to samo co uh850 ale taniej...philipsy zaś mają większy clouding

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

doradca87

New member
o nie wiedzialem o promocji - ks w media wypada cenowo slabo nawet po rabacie ale widze ze jest model Samsunga na 2017 UE55MU7002T ktos cos o ni wie wiecej.
nie ukrywam, że android dla mnie jest ciekawszy - chocby dla tego ze też***uywam dysku w NAS i chcaiłbym stremować na TV - chociaz w stary TV Samsunga - wysoka seria mogłem tez
 

bobtong

Member
o nie wiedzialem o promocji - ks w media wypada cenowo slabo nawet po rabacie ale widze ze jest model Samsunga na 2017 UE55MU7002T ktos cos o ni wie wiecej.
nie ukrywam, że android dla mnie jest ciekawszy - chocby dla tego ze też***uywam dysku w NAS i chcaiłbym stremować na TV - chociaz w stary TV Samsunga - wysoka seria mogłem tez
Ks7000 za 6500 z kuponem 65 cali.... To bardzo dobra cena ...
Seria samsung mu to kontynuacja seri ku z tamtego roku moim zdaniem lipa ...jak wejdz sobie na stronke Rtings.com tam masz dość ciekawie paramtry przedstawione

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Cellstar

New member
o nie wiedzialem o promocji - ks w media wypada cenowo slabo nawet po rabacie ale widze ze jest model Samsunga na 2017 UE55MU7002T ktos cos o ni wie wiecej.
nie ukrywam, że android dla mnie jest ciekawszy - chocby dla tego ze też***uywam dysku w NAS i chcaiłbym stremować na TV - chociaz w stary TV Samsunga - wysoka seria mogłem tez

Jak do konsoli to raczej bym ominął sony XD oraz philipsa. Też się nad nimi zastanawiałem ale mają dość duży input laga. KS z tego co czytałem jest lepszy trochę od MU ale z drugiej strony podobno ma lepszą obudowę. To czy będą z nią problemy pewnie się niedługo okaże.
 

bobtong

Member
Jak do konsoli to raczej bym ominął sony XD oraz philipsa. Też się nad nimi zastanawiałem ale mają dość duży input laga. KS z tego co czytałem jest lepszy trochę od MU ale z drugiej strony podobno ma lepszą obudowę. To czy będą z nią problemy pewnie się niedługo okaże.
Jeżeli znowu Ks wchodzi w gre to bierz swoją drogą w euro kosztuje 4900 sprawdz obudowe przed kupnem jeżeli wszystko git to masz fajny tv za dobre pieniądze

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

doradca87

New member
a w czym KS jest lepszy od MU ? na displayspecifications.com widze ze jest roznica w nitach i to spora - ale testy pokazały ze KS trzyma i tak troche ponad 500 nitów

Znowu Sony X85 ma według strony 400 nitów zaledwie dopier xe90 wskakuje na poziomy 900 nitow
 

doradca87

New member
JEsli KS to powiedzcie mi jak sprawuje się TIZEN - nie miałem stycznosci - ostatnio duzo obcuje z android TV na PUS 5601 i jest dla mne mega spoko.
Na tizen boje sie że nie bedzie czytac napisów w filamch itp.
Podzieli sie ktos wrazeniami
 

bobtong

Member
a w czym KS jest lepszy od MU ? na displayspecifications.com widze ze jest roznica w nitach i to spora - ale testy pokazały ze KS trzyma i tak troche ponad 500 nitów

Znowu Sony X85 ma według strony 400 nitów zaledwie dopier xe90 wskakuje na poziomy 900 nitow
W tych pieniądzach podświetlanie krawędziowe ma problem z utrzymaniem stałej jasności.. innego niż krawędziowe w tej cenie nie użyczysz ..sony xe ma podświetlanie strefowe choć dość słabe to i tak lepsze od krawędziowego w tańszych modelach

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

doradca87

New member
czyli rozumiem, że XE85 bedzie mial lepszy HDR od KS7000/MU7002 mimo ze papier mowi co innego ?
Jesli bym miał tysiaka wiecej to brałbym XE90 i byłoby po temacie, a tak drążę :p
 

bobtong

Member
JEsli KS to powiedzcie mi jak sprawuje się TIZEN - nie miałem stycznosci - ostatnio duzo obcuje z android TV na PUS 5601 i jest dla mne mega spoko.
Na tizen boje sie że nie bedzie czytac napisów w filamch itp.
Podzieli sie ktos wrazeniami
Pamiętam że na pus6501 miałem nieraz problem z odtworzeniem plików mkv

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
czyli rozumiem, że XE85 bedzie mial lepszy HDR od KS7000/MU7002 mimo ze papier mowi co innego ?
Jesli bym miał tysiaka wiecej to brałbym XE90 i byłoby po temacie, a tak drążę :p
Xe850 ma krawędziowe ja pisałem o xe900 ..ale jest jeszcze xe930 który też ma krawędziowe a lepiej działa niż xe900

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry