49-55" do 3500zł

eSTeeR

New member
Cześć wszystkim :)
Przymierzam się do zakupu nowego telewizora do salonu, a już kiedyś pomogliście mi w wyborze telewizora, także pozwolę sobie skorzystać jeszcze raz z waszej wiedzy.
Poszukuję telewizora 49-55 cali do 3500 zł, do salonu. Limit cenowy mógłbym nieco zawyżyć kosztem 100hz.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 22 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost i trochę bokiem (narożnik)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna prawie na zachód, słońce nie świeci wprost na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL 32EX500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 100hz ale wiem, że w moim limicie cenowym ciężko o to, więc chętnie przyjrzę się pojedynczym nieco droższym propozycjom
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Supermedia (operator), PS4, Netflix, komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, live show, koncerty, okazjonalnie sport (mistrzostwa, etc.)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, youtube, netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, PS4, 2-3h niecodziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Późnym popołudniem (po 17) i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kąty widzenia aczkolwiek znam różnice między matrycą VA a IPS i wybór jest dla mnie dylematem
19. Preferencje co do marki? Brak
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Nie chciałbym przekraczać 3500zł, jednakże chętnie przyjrzę się propozycjom droższym posiadającym 100hz
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to musisz ciut , ciut dorzucić do 100Hz:
- Philips 55PUS8303 za 3799 zł
- Samsung 55NU8042 za 3699 zł
Te modele z matrycą 100Hz masz najbliżej.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację profesjonalna gratis
Wtyczki gratis
Dostawa gratis.
 

eSTeeR

New member
Dzięki Kiki :) te ciut, ciut tak źle nie wygląda. Mogę liczyć też na parę propozycji bez 100hz mieszczące się w limicie, dla zachowania kontrastu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55XC2 za 3599 zł
Philips 55PUS7303 za 2799 zł
Toshiba 55U78 za 2799 zł
Sharp 60UI93 za 2899 zł
TCL 55DC76 za 3399 zł
Jak będziesz niebieski - wszystkie z pakietem gratis
 
Do góry