47PFL6007 ustawienia obrazu - może się komuś przydadzą ?

maniek530

Banned
Przedstawię tu jak ja mam na swoim poustawiane - niekoniecznie każdemu będą te ustawienia pasowały ale może ....

Ostatnio oglądam filmy na "osobistym" (w nawiasach ust. w trybie "własnym") i tak :
-kontrast funkcji ambilight - 85 (60)
-kolor - 56 (58 )
-ostrość - 7 (6)
-redukcja szumów - średnio (minimum)
-zmniejszenie usterek MPEG - średnio (minimum)
-PP HD :
- HDNM wył. (wył.)
- Clear LCD wł. (wył.) - i tak nie widzę różnicy
- ostrość zaawansowana wył. (wył.)
- kontrast dyn. wył. (minimum)
- dynamiczne podśw. standard (standard)
- wzmocnienie kolorów średnio (średnio)
- zaawansowane :
- czujnik św. wył. (wł.)
- gamma - 0 (0)
- temp. koloru normalny (zimny)
- kontrast wideo - 90 (90)
- jasność - 50 (60)

nie wiem jak to się ma do innych ustawień ale "własne","standard" i "naturalne" też mam poprzestawiane
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Nowe ustawienia :
styl - osobiste :
-kontrast funkcji Backlight - 58
-kolor - 56
-ostrość - 4
-redukcja szumów - średnio
-zmniejszenie usterek MPEG - średnio
-PP HD :
- HDNM wył.
- Clear LCD wł.
- ostrość zaawansowana wł.
- kontrast dyn. minimum
- dynamiczne podśw. wył.
- wzmocnienie kolorów średnio
- zaawansowane :
- czujnik św. wył.
- gamma - +1
- temp. koloru własny (normalny : 98,88,96,0,0,0)
- kontrast wideo - 68
- jasność - 60

Jak dla mnie jest bardzo dobrze a Nat Geo Wild HD czy Animal Planet HD poprostu wymiata !!! - najlepiej ogląda się po ciemku - ambilight na 10 :D
 
Ostatnia edycja:

siamer

Member
czy te ustawienia beda tez dobre do 46cali 5007 ? jak nie to ma ktos moze jakies dla tego modelu ? czy ustawienia dla serii 5507 z modelu 42 cale bo taki mam z jakiejs czeskiej strony beda tez dobre dla 46 cali ? moze mi ktos odpwoiedziec na te pytania ?
pozdrawiam...
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dzisiaj również ja miałem okazję pobawić się tym Philipsem w wersji 55'

Na szybko:
Ustawienia kolegi @maniek530 są zupełnie nie dla mnie ;) za ciemno.
Moje potrzeby załatwia tryb Naturalny z podniesionym kontrast funkcji Backlight na 95, reszta tak jak domyślnie tryb Naturalny ma ustawione.
Według mnie do bardzo dobra cecha tego TV, że na domyślnych ustawieniach działa prawie idealnie.
Co do funkcji HDMN to u mnie wyłączenie tej funkcji powoduje drgania paska info na TVN24 co jest oczywiście nie do przyjęcia. Za to z włączoną funkcją nie zauważyłem teatru toteż nic więcej nie ruszam. Na tą chwilę nie widzę żadnych drgań itp.
Ambilight - bajka.
3D - zaskoczenie na maksa - najlepsze 3D jakie widziałem w TV (a sporo tego widziałem ;))
Kolory - naturalne, bez ulepszaczy super.
Po dwóch dniach muszę stwierdzić, że to super zakup i jestem bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczony tym TV.
Na dzisiaj cena 55' w electro.pl to 4994 ;)
 

maniek530

Banned
Co do funkcji HDMN to u mnie wyłączenie tej funkcji powoduje drgania paska info na TVN24 co jest oczywiście nie do przyjęcia. Za to z włączoną funkcją nie zauważyłem teatru toteż nic więcej nie ruszam. Na tą chwilę nie widzę żadnych drgań itp.

Dziwią mnie te słowa - przy wył. HDNM nic na TVN24 nie drga - napewno nie pasek info na dole i jak przy wł. HDNM nie widzisz teatru i artefaktów ????????Jakie programy oglądałeś i testowałeś ? Jeśli tylko TVN24 to mogłeś teatru nie widzieć.

Co do ustawień - każdy lubi co innego ;)
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
1 - u mnie pasek TVN24 HD drga jak wyłączę HDNM
2 - nie potrafię zaakceptować "teatru" i nie potrafię zrozumieć jak można tego nie widzieć ;)
3 - wył HDNM = mała kaszanka w obrazie w ruchu, a zał HDNM = artefakty (+ teatr)
4 - na wprost = obraz świetny, świetna czerń i kontrasty, natomiast leciutko z boku = czerń jest szara i ogólnie szarzyzna
5 - podświetlenia , bandingi, cloudingi i bógwieco nie widzę u mnie, lub są tak małe u mnie, że nie dostrzegam
6 - FW skopany ogólnie + nie zachowuje ustawień + czasem ma kłopoty z łączeniem się przez WiFi

Takie są u mnie podstawowe "zarzuty" wobec PFL6007 (kolejność przypadkowa).
Są oczywiste inne plusy - jak np Ambilight - które powodują, że TiVi jest bardzo fajny i atrakcyjny :)
To takie moje IMO :)
 

maniek530

Banned
1 - u mnie pasek TVN24 HD drga jak wyłączę HDNM
2 - nie potrafię zaakceptować "teatru" i nie potrafię zrozumieć jak można tego nie widzieć ;)
3 - wył HDNM = mała kaszanka w obrazie w ruchu, a zał HDNM = artefakty (+ teatr)
4 - na wprost = obraz świetny, świetna czerń i kontrasty, natomiast leciutko z boku = czerń jest szara i ogólnie szarzyzna
5 - podświetlenia , bandingi, cloudingi i bógwieco nie widzę u mnie, lub są tak małe u mnie, że nie dostrzegam
6 - FW skopany ogólnie + nie zachowuje ustawień + czasem ma kłopoty z łączeniem się przez WiFi

Takie są u mnie podstawowe "zarzuty" wobec PFL6007 (kolejność przypadkowa).
Są oczywiste inne plusy - jak np Ambilight - które powodują, że TiVi jest bardzo fajny i atrakcyjny :)
To takie moje IMO :)

ad 1 - u mnie nic nie drga :grin:
ad 2 - j.w.
ad 3 - nic takiego nie wystepuje - obraz płynny a zał. HDNM ta jak piszesz
ad 4 - j.w. ale kąty u mnie są ok - nie jest to co na wprost ale szarzyzny też nie ma
ad 5 - j.w.
ad 6 - FW ma wiele niedociągnięć (mam nadzieję że kolejne aktualizacje będą tylko na +),u mnie nigdy nie zgubił ustawień i nie miał kłopotów z łaczeniem po WIFI
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
ad 1 - u mnie lekko drga, wole jak jest włączony
ad 2 - podczas sportu nie ma teatru, jak włączyłem film 1080p 24 to rzeczywiście teatr widoczny
ad 3 - wł. teatr na filmach, brak artefaktów
ad 4 - czerń porównywalna z innymi TV w tej klasie więc ja się nie czepiam
ad 5 - bandingu zero (porownuje do Samsunga ES gdzie banding jest widoczny), clouding widoczny tylko przy przełączaniu kanałow (Edge LED), podświetlenie bez żadnych "latarek" i innych - OK
ad 6 - FW jak na razie OK - łączy się z WiFi bez problemu (na modelu 55'), testowałem też TV znajomych (42') i tam rzeczywiście był problem z WiFi - sieć widzi ale nie za każdym razem się łączył.

Jak dla mnie TV jest bardzo dobry. Zostawiam go sobie. Filmy i tak oglądam na projektorze więc HDMN będzie włączone cały czas - przy sporcie jest super.
Ambilight i 3D = najlepsze

Może te drgania też są spowodowane dekoderem z jakiego sygnał idzie. U mnie leci z Dreamboxa 8000
 

icejojo

New member
Witam

Nawiązując do dekodera mam pytanko. am ianowicie posiadam satelitę "n" i nie moge zmienić jakości sygnału z 720p na 1080p.
Dlaczego? Czy jest to wina sygnału z telewizjii n ? Jak to zmienic
 

Tika

New member
Bez reklam
nie wierzę, że nie macie "artefaktów" czy jak inaczej nazywając postrzępionego obrazu przy w włączonym HDNM (przy szybkich zamianach kadru), na forum Philipsa to powszechne zarzuty, ściągnijcie sobie filmik z akrobatą 1080p 24p i puśćcie go przez usb, to wtedy się przekonacie, że jest inaczej

http://www.youtube.com/watch?v=GhkPi57v9Zo
link pod filmikiem youtube
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Witam

Nawiązując do dekodera mam pytanko. am ianowicie posiadam satelitę "n" i nie moge zmienić jakości sygnału z 720p na 1080p.
Dlaczego? Czy jest to wina sygnału z telewizjii n ? Jak to zmienic

Zmieniasz to klawiszem "RES" na dekoderze - u mnie wszystko działą dobrze i mogę dowolnie konfigurować.
 

icejojo

New member
Owszem widzę te artefakty przy szybszych scena.Obiekt poruszający sięwygląda jak kilka dużych pikseli.
Czy jest to do wyeliminowania?
 

icejojo

New member
Wyłączyłem HDMN - pixelozy już nie ma za to czasami obraz klatkuje ale jest to do przeżycia.

Inna kwestia, zauważyłem że czasami wzdłuż ekranu przeleci "zakłócenie" w postaci czarnej kreski - taki prądzik ;). Ciężko to opisać:) Czy wy też macie takei przypadłości?

Kolejna sprawa.
Mam wrażenie że coś mi sie posypało z dzwiękiem. Wczoraj oglądałem TV i było wszystko ok. Dziś dzwięk jest dziwny. Słabo słychać jak siedze na wprost tv. Dobrze niesie jak stoi się po boku. Dzwięk zmeinił się tak jakby głosniki były bardzo słabej jakości. Nie było tak przez pierwsze dwa dni. W ustawieniach jest wszystko po staremu.

jakieś wytłumaczenia?
 

maniek530

Banned
Wyłączyłem HDMN - pixelozy już nie ma za to czasami obraz klatkuje ale jest to do przeżycia.

Inna kwestia, zauważyłem że czasami wzdłuż ekranu przeleci "zakłócenie" w postaci czarnej kreski - taki prądzik ;). Ciężko to opisać:) Czy wy też macie takei przypadłości?

Kolejna sprawa.
Mam wrażenie że coś mi sie posypało z dzwiękiem. Wczoraj oglądałem TV i było wszystko ok. Dziś dzwięk jest dziwny. Słabo słychać jak siedze na wprost tv. Dobrze niesie jak stoi się po boku. Dzwięk zmeinił się tak jakby głosniki były bardzo słabej jakości. Nie było tak przez pierwsze dwa dni. W ustawieniach jest wszystko po staremu.

jakieś wytłumaczenia?

U mnie obraz jest płynny po wył. HDNM

Co do poziomych ciemniejszych linii jest to wina dynamicznego podświetlenia a raczej softu (tego najnowszego) - po prostu skopali dynamiczne i najlepiej je też wyłączyć i jest ok - mnie też irytowały te przeskoki ciemnawych lini na ekranie.
Tak dla wypróbowania wprowadż moje ustawienia z postu nr 2 - zobaczysz czy obraz się klatkuje ?!

Co do dżwieku zrestartuj TV - najlepiej wył. z prądu lub tez przywróć ustawienia fabryczne - może coś to da.
 

icejojo

New member
Zaczynam się irytować. Twoje ustawnienia obrazu wprowadziłem już wcześniej i wszystko było ok.
Od momentu kiedy dzwięk zrobił się dziwny zauważył również na ekranie mikroskopijne śnieżenie.
Obraz na pewno nie wygląda jak Full HD a tak wyglądał jeszcze przed wczoraj.
Po zresetowanych zegarach na kuchence zorientowałem się że była przerwa w dostawieprądu. Od tamtej pory występuyją te obiawy. Czy to mogło mieć wpływ na pojawienie się malutkiego śniegu i tępego dzwięku ?
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
ustawienia obrazu

moje ustawienia

styl - osobiste :
-kontrast funkcji Backlight - 60
-kolor - 59
-ostrość - 4
-redukcja szumów - wył
-zmniejszenie usterek MPEG - wył
-PP HD :
- HDNM - sredni.
- Clear LCD wł.
- ostrość zaawansowana wł.
- kontrast dyn. wył
- dynamiczne podśw. najlepszy obraz
- wzmocnienie kolorów wył
- zaawansowane :
- czujnik św. wł
- gamma - 0
- temp. koloru własny (normalny : 127,117,100,0,0,0)
- kontrast wideo - 87
- jasność - 53


ambilight na 10 -
max rozdzielenie
_________
 
Do góry