46w5500 czy 45v5500

p4trykx

New member
Jestem już prawie zdecydowany na zakup TV LCD Sony 46V5500 ale zastanawiam się czy nie dopłacić do 100Hz z serii W czyli 46W5500. TV będzie głównie używany przez rodziców do oglądania kanałów z kablówki, na razie SD później zobaczy się czy nie przejść na cyfrową. Od czasu do czasu chciałbym sobie na nim obejrzeć film w 1080, na forum czytałem, że da się to zrobić przez DLNA. Planuję też TV wykorzystywać jako monitor.

Myślę, że w normalnym oglądaniu TV oraz przy filmach HD, 100Hz się tak bardzo nie przydaje. Byłem w Centrum Sony we Wrocławiu i tam akurat były oba modele obok siebie (choć wersje 40 cali). Na zwykłym filmie nie było praktycznie, żadnej różnicy pomiędzy V i W. Dopiero jak sprzedawca puścił film testowy z przesuwającą się mapą to na V było widać rozmycie.

Myślałem też, żeby kupić okulary 3D, takie migawkowe. Na allegro są takie 10 letnie Elsa Revelator za ok. 80 zł i chyba konstrukcją nie różnią się zbytnio on nowszych modeli. Teraz nie wiem czy to 100Hz w Sony jest możliwe do osiągnięcia poprzez złącze D-Sub czy tylko HDMI w trybie PC. Czytałem o jakimś Panasonicu, który w trybie PC nie działa ze 100Hz.

Czy Sony mają automatyczne wykrywanie czarnych pasów w materiale SD. Chodzi mi o to, żeby automatycznie się przełączały z trybu rozciągania do trybu zoom.

Podsumowując, czy jest sens dopłacać za 100Hz. Bo chyba jeśli chodzi o jakość obrazu na obu telewizorach przy wyłączonym 100Hz to większych różnic chyba nie ma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
extra że pokazali Ci wszystko .
Wiec sam wiesz dokładnie o co chodzi.
Jeśli mają małą odległość od telewizora to płynność jest bardzo ważna . Więc zakup 40W5500 jest koniecznością.

Nie wiem do czego Ci okulary ?
 

p4trykx

New member
Okulary 3D takie z przesłonami na każde oko. Podłącza się je do komputera i są wtedy zsynchronizowane z obrazem. LCD musi wtedy wyświetlać naprzemiennie obraz dla lewego i prawego oka. Więc 50Hz to za mało bo obrazów musi być 2 razy więcej niż normalnie.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
V5500 vs. W5500

KIKI.

A czy przy 32 calach będzei widoczna tez taka różnica z 2 m ?

Mam dylemat. Czy jeden z tych dwóch czy też PHILIPS 32PFL7404 lub TOŚKA 32XV635. Dodam, ze ma służyć do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej / film, sport/ oraz DVD. Jak widzisz głownie SD. Czasami HD z PC.

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Tak jak Kiki wspomniał sporo zależy od odległości, mnie juddering bardzo irytuje dlatego zdecydowałem się na model z układem kompensacji ruchu (100hz), z drugiej strony rodzice jak przyjeżdżają to nie widzą różnicy między włączoną i wyłączoną funkcja :wink: W trybie PC raczej ze 100hz nie skorzystasz (wyłącza się żeby input lag był jak najniższy).
 

p4trykx

New member
Byłem dzisiaj w sklepie. Były tam wystawione Sony na specjalnym stoisku z podłączonym Bluarayem chyba. Przyglądałem się jak mogełem tym obrazom testowym. Jedynie w napisach końcowych jednego z filmów dostrzegłem różnicę pomiędzy 100Hz a 50Hz. Teraz pytanie czy Sony specjalnie dobrało te materiały, żeby nie pokazywać wad 50Hz czy po prostu ta różnica jest prawie niedostrzegalna. Było tam trochę dynamicznych scen z piłką nożna i jedynie może przy panoramach z publicznością w tle możnabyło odczuc pewną różnicę. Choc obawiam się, że mogłabyć to autosugestia. Natomiast lot piłki był ładny na obu ekranach.
Ma ktoś może linki albo info o filmach/klipach, na których widać brak 100Hz. Chciałbym sobie to zobaczyć.
 

Ares78

New member
Hmm chyba nawet wiem jaki filmik masz na myśli, faktycznie na nim Vka wypada bardzo fajnie, działanie 100hz najłatwiej zauważyć przy poziomych ruchach kamery nie widać takich przeskoków jak w telewizor bez tego układu. Także polecałbym jeszcze popatrzeć na jakiś film akcji (o ile jest taka możliwość) i zdecydować, bo dla każdego układ kompensacji ruchu musi być musem.
 
Do góry