46GW20 i modul TNK

106op

New member
Witam jestem posiadaczem 46GW20 i jestem zadowolony z tego szczescia kupilem modul TNK HD no i niestety kanaly SD dzialaja dobrze ale HD strasznie sie tna wiec nie polecam.
 

Samur_aj

New member
To dziwne gdyż na co prawda ja mam 50V20 ale wszystko chodzi bez problemu. Konstrukcja inna ale bardzo zbliżona. Jaką masz moc sygnału u mnie górny pasek jest na zielono i do połowy a dolny na szaro i do końca.
 

zbik1967

New member
Mnie też to dziwi, bo co prawda dopiero od wczoraj mam uruchomiony telewizor (V20), a dopiero od dzisiejszego popołudnia aktywną TNK HD, ale żadnego przycinania czy innych wad obrazu nie zauważyłem. Wczoraj kiedy pierwszy raz włożyłem moduł do gniazda to po 20 minutach pluł się o aktualizację i tak jeszcze 2 razy. Teraz śmiga aż miło!
 

Samur_aj

New member
Czy też tak macie że czasami wyskakuje komunikat kanał zakodowany po przełączeniu z DVB-T na DVB-S.
Niestety na TnK nie ma Polsatu i zmuszony jestem do korzystania z cyfrowej tv naziemnej i po przełączeniu już 3 raz mi się zdarzyło że wyskoczył ten komunikat.
W menu Wspólny interfejs wyskakuje brak modułu. Tak jak by nie było nic w gnieździe CI. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie TV.
 

106op

New member
Witam po glebszej analizie stwierdzilem niestety ze modul TNK nie nadaje sie do mojego TV ustawilem jeszcze raz antene poprawilem troche sygnal ale to nic nie dalo chodza w miare dobrze kanaly hd takie jak Filmbox HD i ESP HD Polska bez zaciec i to na tych kanalach sila sygnalu szary pasek na 10 , pozostale HD straszna pixeloza.Jeszcze jest opcja ze uszkodzony jest modul w co watpie. Jesli chodzi o przelaczanie z DVB T na DVB s to na chwile pojawia sie plansza proces autoryzacji .
 

Panki

New member
pikseloza na HD

Witam po glebszej analizie stwierdzilem niestety ze modul TNK nie nadaje sie do mojego TV ustawilem jeszcze raz antene poprawilem troche sygnal ale to nic nie dalo chodza w miare dobrze kanaly hd takie jak Filmbox HD i ESP HD Polska bez zaciec i to na tych kanalach sila sygnalu szary pasek na 10 , pozostale HD straszna pixeloza.Jeszcze jest opcja ze uszkodzony jest modul w co watpie. Jesli chodzi o przelaczanie z DVB T na DVB s to na chwile pojawia sie plansza proces autoryzacji .
Hej,
ja mam od grudnia 2010 ten sam problem. mam 46vt20E i moduł TNK HD. od początku na kanałach HD w polaryzacji H czyli większości jest straszna pikseloza i zrywanie dźwięku. zgłosiłem sprawę do Panasa i doszło do tego, że wymienili mi 28.03. tv na ten sam nowy model. ale nic to nie zmieniło. wymienili więc dekoder w tym nowym odbiorniku ale także nic to nie dało. tv sprawdzałem na innej instalacji w innym domu i tam również jest podobnie, czyli pikseloza itd. sprawdzałem u siebie moduł na dekoderze zewnętrznym z wbudowanym slotem CI. tam wszystko śmiga aż miło.
poza kanałami które są w polaryzacji V czyli MTV, ES HD, BBC i Filmbox reszta nie nadaje się do oglądania. przeglądam fora i u jednych działa aż miło, u drugich to samo co u mnie. spotkałem się również z informacjami, że np wymiana dekodera pomaga. u mnie niestety nie. sam nie wiem co jest grane. wygląda na to, że w Panasonicu też nic nie wiedzą.
poradziłeś sobie jakoś z tym tematem? daj znać.
pozdrawiam
Piotr
 

106op

New member
Witam ja poddalem się wymienilem konwerter na drugi i myślalem że będzie dobrze ale nic z tego są dni ze da się oglądać TVN HD skończył mi się pakiet HD i postanowiłem oglądać to co jest plus kanały z DVB T Pozdrawiam
 
Do góry