46GT30 wasze opinie tylko o tym modelu

dafior01

New member
Zakładam wątek - bo jakoś o tym GT modelu to bardzo mało tu jest. Jeżeli ktoś ma 46GT30 to niech da znać, czy:

1- bzyczy/buczy
2- płynność ruchu jest zadowlająca
3- biały jest biały a czarny jest czarny
4- zostają powidoki po graniu na PS3 w jedną gre po kilku godzinach (nie cały dzień)
5- 3D da się oglądać
6- rachunki za energię nie są maskarycznie duże
7- kanały się przełączają szybko (szybko = 1 - 2 sekundy)
8- TV szybko się włącza (szybko = 5 sekund)
9- DVB - użytkowanie normalne( kanały się przełączają, da się posrtować, chodzą C+ lub TNK)
10 - odbicia na ekranie - dla mnie ok jesli stary CRT z szybą też dał się tez oglądać

Osoby które nie miały styczności w powyższym, proszę nie dodawajcie swoich tylko teoretycznych przemyśleń.
 

taki tam

New member
Użytkuje od kilku dni, więc trudno oceniać. Jedynie pierwsze wrażenia w porównaniu do starego 42PV60

> 1- bzyczy/buczy

Bardzo delikatnie, słychać tylko tyłu. Wentylatory są głośniejsze. Bardziej zaraz po włączeniu i przey dużym kontraścię (obciążeniu zasilacza)

> 2- płynność ruchu jest zadowlająca

Zadowalająca. Gorzej z rozmyciem szczegółow tła przy szybkim ruchu. A le to norma przy wszystkich TV.

> 3- biały jest biały a czarny jest czarny

Zdecydowanie tak. Ale w 90% zależy to od jakości źródła sygnału.

> 4- zostają powidoki po graniu na PS3 w jedną gre po kilku godzinach (nie cały dzień)

W każdej plaźmie da się to zrobić :) Trzeba uważać. Ja w starej wypaliłem Telegazetę. Nie przeszkadza, niemniej jest.

5- 3D da się oglądać

Nie oglądałem, i chyba nie będę. Zbędny bajer. Sam noszę okulary więc dwie pary naraz...

6- rachunki za energię nie są maskarycznie duże

Mierzyłem średnio 160W. Mniej niż poprzedni. Zresztą to zależy co i jak oglądasz (ustawienia)

7- kanały się przełączają szybko (szybko = 1 - 2 sekundy)

Nawet szybciej

8- TV szybko się włącza (szybko = 5 sekund)

Szybciej.

9- DVB - użytkowanie normalne( kanały się przełączają, da się posrtować, chodzą C+ lub TNK)

Da się posortować i opisać. Choć jest to dość upierdliwe. Ale robi się to raz.
Możesz zresztą edytować każde źródło osobno bo TV przełącza się pomiędzy analogiem, TVB-T (cyfrówka naziemna), DVB-C (cyfrówka kablowa) i DVB-S (satelitarna - do 4 satelitów).

10 - odbicia na ekranie - dla mnie ok jesli stary CRT z szybą też dał się tez oglądać

Mój stoi przy oknie. Da się oglądać. Jest znacznie lepiej niż w poprzednim.Jest problem jedynie gdy słońce pada bezpośrednio na ekran.
 

taki tam

New member
Użytkuje od kilku dni, więc trudno oceniać. Jedynie pierwsze wrażenia w porównaniu do starego 42PV60

> 1- bzyczy/buczy

Bardzo delikatnie, słychać tylko tyłu. Wentylatory są głośniejsze. Bardziej zaraz po włączeniu i przey dużym kontraścię (obciążeniu zasilacza)

> 2- płynność ruchu jest zadowlająca

Zadowalająca. Gorzej z rozmyciem szczegółow tła przy szybkim ruchu. A le to norma przy wszystkich TV.

> 3- biały jest biały a czarny jest czarny

Zdecydowanie tak. Ale w 90% zależy to od jakości źródła sygnału.

> 4- zostają powidoki po graniu na PS3 w jedną gre po kilku godzinach (nie cały dzień)

W każdej plaźmie da się to zrobić :) Trzeba uważać. Ja w starej wypaliłem Telegazetę. Nie przeszkadza, niemniej jest.

5- 3D da się oglądać

Nie oglądałem, i chyba nie będę. Zbędny bajer. Sam noszę okulary więc dwie pary naraz...

6- rachunki za energię nie są maskarycznie duże

Mierzyłem średnio 160W. Mniej niż poprzedni. Zresztą to zależy co i jak oglądasz (ustawienia)

7- kanały się przełączają szybko (szybko = 1 - 2 sekundy)

Nawet szybciej

8- TV szybko się włącza (szybko = 5 sekund)

Szybciej.

9- DVB - użytkowanie normalne( kanały się przełączają, da się posrtować, chodzą C+ lub TNK)

Da się posortować i opisać. Choć jest to dość upierdliwe. Ale robi się to raz.
Możesz zresztą edytować każde źródło osobno bo TV przełącza się pomiędzy analogiem, TVB-T (cyfrówka naziemna), DVB-C (cyfrówka kablowa) i DVB-S (satelitarna - do 4 satelitów).

10 - odbicia na ekranie - dla mnie ok jesli stary CRT z szybą też dał się tez oglądać

Mój stoi przy oknie. Da się oglądać. Jest znacznie lepiej niż w poprzednim.Jest problem jedynie gdy słońce pada bezpośrednio na ekran.
 

cob2

New member
AD1. Jak do niej podejdę to ją słychać, choć bardziej przeszkadza mi ilość wydzielanego przez nią ciepła

AD2. Jeśli wrzucę sobie film z dysku w wysokiej jakości to efekt powala

AD3. Kolory w porządku

AD4. Nie gram więc nie wiem

AD5. Oglądałem i wymiata

AD6. Wynajmuję mieszkanie ale prąd wliczony w cenę więc nie interesuję się tym

AD7. Nie oglądam TV

AD8. Szybko

AD9. Nie używam

AD10. Używałem do tej pory starej Viery ( jakaś plazma nawet bez HD) i było pod tym względem dużo gorzej dlatego jestem teraz zadowolony. Nie jestem obiektywny w ocenie.

Podsumowując: Plazma dostarcza mi niemalże wszystkiego czego potrzebuję. Martwi mnie jedynie brak obsługi plików powyżej 4gb. Może da sie to jakoś ominąć ale na razie nie znalazłem żadnego rozwiązania. Nie żałuję ani złotówki wydanej na ten zakup. Polecam!
 

jaro19591

New member
Mam ten telewizor od kilku godzin.
Jak to pytają zazwyczaj reporterzy w telewizji - pierwsze wrażenia.
Kupiłem go z pewną dozą nieśmiałości po wielogodzinnym studiowaniu tego Forum. No i bardzo miłe rozczarowanie. Wśród rodziny i znajomych wszyscy mają LCD na świetlówkach lub ledach - GT30 jest telewizorem dla smakosza. Nie "wali" po oczach lumenami, obraz jest stonowany i naturalny. Obawiałem się o jakość obrazu przy dużym oświetleniu, ale nawet przy żyrandolu załączonym na pełną moc (480 W) ogląda się normalnie.
Podpięty mam pod UPC cyfrowe, nawet zwykłe kanały są w porządku, HD super. Włączyłem nagrany parę dni temu Avatar w HD, obraz jak na moje wymagania super.
Żadnego buczenia nie stwierdzam, wentylatory słyszę dopiero przy samym odbiorniku.
Jedyny minus jaki stwierdziłem to dźwięk, ale to niestety przypadłość wszystkich płaskich telewizorów, zwłaszcza że dotychczas używany CRT miał fonię lepszą niż niejedno tanie kino domowe (pięć głośników, w tym dwa basowe a jeden przedni otwierany po załączeniu telewizora).
Polecam ten telewizor niezdecydowanym i dziękuję kolegom którzy pomogli mi podjąć decyzję jego zakupu.
Staram się być obiektywny i jeśli stwierdzę w ciągu dalszego użytkowania jakieś jego wady to nie omieszkam o nich napisać.
 

wozaq

New member
To i ja się dopiszę, a co tam :p

1- bzyczy/buczy

NIE - szum wentylatórów słychać przy włączaniu, potem spada na minimum, można powiedzieć, że jak w komputerach :) A to i tak musi być kompletnie cicho w domu żeby usłyszeć.

2- płynność ruchu jest zadowlająca

TAK - na początku robiło to na mnie wrażenie w porównaniu ze starszym LCD Sony (szczególnie mecze LM w HD), teraz to już normalka, generalnie nie jestem jakimś tam specem od tego.

3- biały jest biały a czarny jest czarny

CHYBA TAK - nie znam się aż tak, więc sobie wmawiam, że czerń jest czarniejsza w ciemnych scenach, natomiast na prawie całych czarnych ekranach to nie wiem czy jest tak straszna różnica na korzyść w porównaniu z LCD. Ale jak się udasz do jakiegokolwiek sklepu i porównasz plazmę z LCD obok to jednak widać. Generalnie czerń mogłaby być głębsza jak dla mnie, biel w normie.

4- zostają powidoki po graniu na PS3 w jedną gre po kilku godzinach (nie cały dzień)

NIE WIEM - mam XBOXA, kiedyś grałem, teraz mi się już nie chce, wolę pograć na kompie :) Powidoki delikatne widać na czarnym tle już np. po wyłączeniu ekranu np. po wyświetlaniu interfejsu z Youtube, ale to chyba normalka i nic pozostającego na zawsze.

5- 3D da się oglądać

NIE WIEM - nie mam okularów, zresztą ja nie widzę tego 3D za bardzo jak sprawdzałem w sklepie, a po nim to się dziwnie czuję nawet :D

6- rachunki za energię nie są maskarycznie duże

NIE WIEM - mam go ze 2 miesiące, rachunek jeszcze nie przyszedł, zresztą nie ja płacę :p

7- kanały się przełączają szybko (szybko = 1 - 2 sekundy)

TAK - ale generalnie mam TV przez dekoder od UPC, więc to co innego.

8- TV szybko się włącza (szybko = 5 sekund)

NORMALNIE, jak każdy TV chyba.

9- DVB - użytkowanie normalne( kanały się przełączają, da się posrtować, chodzą C+ lub TNK)

NIE WIEM - nie używam.

10 - odbicia na ekranie

Ciężko powiedzieć, odkąd go mam to szybko zmrok zapada, a za dnia jest pochmurno. Ale jak słońce zaświeci to co tu dużo gadać jest gorzej niż na poprzednim LCD, który miał matowy ekran. Zobaczymy w lato. Ogólnie najlepiej ogląda się, tak jak tu większość ludzi pisze, wieczorami ;-)
[/QUOTE]
 

pawciowy

New member
1- bzyczy/buczy

lekko, nasila się to przy jasnych scenach ale jest poziom zupełnie akceptowalny nawet przy oglądaniu późną nocą z min. natężeniem dźwięku.

2- płynność ruchu jest zadowlająca

tak

3- biały jest biały a czarny jest czarny

tak

4- zostają powidoki po graniu na PS3 w jedną gre po kilku godzinach (nie cały dzień)

nie używam konsoli

5- 3D da się oglądać

U siebie nie oglądałem jeszcze(brak okularów). Miałem okazję popatrzeć u znajomego który
ma GT20. Efekt całkiem całkiem ale nie lubię 3D.

6- rachunki za energię nie są maskarycznie duże

tego nie sprawdzałem ale jakiegoś szoku raczej nie będzie, niektóre LCD też potrafią pociągnąć 150W

7- kanały się przełączają szybko (szybko = 1 - 2 sekundy)

da się przeżyć pełne przełączenie do 4s

8- TV szybko się włącza (szybko = 5 sekund)

coś koło tego ale nie krócej

9- DVB - użytkowanie normalne( kanały się przełączają, da się posrtować, chodzą C+ lub TNK)

DVB jak dla mnie całkiem pozytywnie.Jakość mnie pozytywnie zaskoczyła.Można sortować programy.

10 - odbicia na ekranie - dla mnie ok jesli stary CRT z szybą też dał się tez oglądać

Podobnie do CRT da się przeżyć :)
 

pawciowy

New member
PS. Mam ten TV od 2 tygodni i co raz bardziej mi się podoba. Odbieram na razie obraz z DVB-T i DVB-S czekam na N-kę. Jakość obrazu bardzo dobra, naturalna kolorystyka, martwiłem się o poziom czerni ale jest naprawdę dobrze. Podobnie miałem obawy co do jasności obrazu w dzień ale tu również zostałem pozytywnie zaskoczony. Telewizor ma wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego i dopasowuje "moc" świecenia do otoczenia niestety nie można go wyłączyć. W dzień nawet potrafi dać po oczach i co najważniejsze trzyma przy tym kolorystykę. Musiałem troszkę czasu poświecić na ustawienia i tu mała uwaga telewizor trzeba sobie ustawić osobno dla każdego źródła sygnału, DVB-T, DVB-S, analogu, Viera Cast, componentu itd. Troszkę to upierdliwe ale daje więcej możliwości.

Co mi się podoba
1. Nagrywanie na dysk (działa time shift również nagrywanie o ustalonej godzinie też :)
2. Działa DLNA
3. Jakość filmów z serwisu Ipla i Iplex całkiem dobra
4. Nie nagrzewa się mocno
5. Telewizor jest ładny i elegancki
5. 5 lat gwarancji
6. Można wyłączyć wyświetlanie obrazu jak się tylko słucha np. radia :)
7. dobrze sobie radzi ze słabym sygnałem
8. autoformatowanie działa całkiem całkiem

Co mi się nie podoba ?
1. taki sobie dźwięk
2. migający zielony piksel :-(
3. brak podświetlanego pilota
4. brak okularów 3D w zestawie
5. nadal nie ma TVN PLAYER-a
6. patrząc na ekran z góry widzimy przyciemniony obraz.
7. powłoka antyrefleksyjna mogła by być lepsza ale mocno mi to nie przeszkadza bo mam żaluzje i oglądam TV głównie wieczorem
8. utrudniony dostęp do portów USB

To tyle na razie jak ktoś ma pytania to postaram się odpowiedzieć :)
 

kapciu75

New member
Telewizor - klasa sama w sobie.
Nie żałuję zakupu. Mimo, że do tanich nie należy.
"Bzyczenie" mi nie przeszkadza. W końcu jakoś muszą to ustrojstwo chłodzić.
Jest ledwie słyszalne. Na upartego można się czepiać. Ale to jest szukanie dziury w całym.
Dźwięk nie powala. Ale jak na płaski telewizor, gra wyśmienicie. Nie ma pudła, więc gra jak gra.
Gdyby był w pudle drewnianym grałby lepiej. Uważam, że telewizor jest naprawdę ok.
Na minus - ubogi wachlarz serwisów internetowych oraz brak poprawnego EPG w DVB-S.
Ale mam nadzieję, że będą to poprawiać przyszłymi aktualizacjami.
 
Ostatnia edycja:

wozaq

New member
Ustawienia dla poszczególnych sygnałów wejściowych da się kopiować, wcale nie trzeba wszędzie po kolei ustawiać od nowa. W sumie to i tak zaleta ;-)
 
Do góry