46G10B+Onkyo 307+CP tnie obraz

brodziu25

New member
witam.czytalem juz o tym ze tnie obraz i ze lekarstwem jest update softu. tak tez zrobilem ale dalej tnie :? mam teraz soft 1612 (wersja UK) obraz z polsatu idzie hdmi do onkyo a stad hdmi do TV ogladam w rozdzielczosci 1080.mozecie powiedziec co jest nie tak?? czy reklamowac czy co?? dzieki i pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
witam.czytalem juz o tym ze tnie obraz i ze lekarstwem jest update softu. tak tez zrobilem ale dalej tnie :? mam teraz soft 1612 (wersja UK) obraz z polsatu idzie hdmi do onkyo a stad hdmi do TV ogladam w rozdzielczosci 1080.mozecie powiedziec co jest nie tak?? czy reklamowac czy co?? dzieki i pozdrawiam

Mało danych. Rozumiem, że masz dekoder HD Samsunga, bo tylko w nich tnie obraz HD. No chyba że ci tnie i kanały nie-HD w co wątpię. Problem na pewno nie leży w aktualizacji softu telewizora, a softu dekodera.

Jeśli masz Samsunga 370G i zrobiłeś ostatnią aktualizację (gdzieś z końca listopada) to tuner nie powinien już ciąć obrazu, może tylko zakosteczkować. Jak czytałem to forum i forum satkuriera po aktualizacji nie ma z tym tunerem większych problemów (podobno pojawiło się tylko jakieś pstrykanie dźwięku po optyku, ale nie wiem, jak to wygląda w praktyce). Więc zacznij od aktualizacji oprogramowania dekodera.

Być może Twoim problemem jest sposób podłączenia, tj. z wykorzystaniem amplitunera. Onkyo 307 nie ma skalowania do fullHD, podłączanie do niego dekodera nie daje zbyt wiele korzyści i śmiało możesz podłączyć dekoder po hdmi bezpośrednio do telewizora, a po optyku do amplitunera. Jak to pomoże, to problem może leżeć gdzieś na trasie dekoder-amplituner. Jeśli nie pomoże to problem leży w dekoderze.

Sprawdź też jakość kabli oraz siłę sygnału (postaraj się ustawić jak najmocniejszy). To prozaiczne rady, ale czasami skomplikowane problemy mają banalne solucje. Pozdr.
 

brodziu25

New member
wielkie dzieki za odpowiedz. troszke dopisze co i jak a wiec dekoder to ECHOSTAR HDS-400E mam go od ok. 2 tygodni.po podlaczeniu i pierwszym wlaczanieu zaaktualizowal sie wiec mysle ze jest z nim ok.tnie mi wszytskie kanaly HD i nie-HD.co do ampli to sczerze mowiac nie wiem czy skaluje do FULL HD maa do niego podlaczony Blu-Ray Panasa BD60 i wszystko jest ok jak ogladam filmy Divix alb DVD.ale sprobuje tak jak piszesz dekoder bezposrednio do TV a optyk do ampli.doam znac co mi z tego wyszlo ;) pozdrawiam
 

brodziu25

New member
juz po testach :p tzn. ominalem ampli i podlaczylem tuner bezposrednio do TV, zmienilem kabel i niestety dalej tnie :? niewiem czy mi sie tylko zdaje ale jest tak jakby poprawa w sensie ze nie tnie tak czesto ale tak jak mowie niewiem czy mi sie zdaje :p macie jeszcze jakies pomysly co z tym zrobic??
 

gorylla

New member
Bez reklam
Zostaje Ci problem z dekoderem, bądź słabym sygnałem.

Spróbuj pożyczyć od kogoś inny dekoder z kartą CP (karta z dekoderem są w CP sparowane, więc pożyczenia samego dekodera nic nie da) i wówczas zobaczysz, czy problem nie leży po stronie sygnału. Jak to nic nie pomoże, to problem będzie chyba leżał po stronie dekodera.
 

brodziu25

New member
no z tym to bedzie problem bo mieszkam w UK wiec lipa :/ no ale chyba nie pozostaje mi nic jak sie z tym pogodzic albo poczekac az sie pojawi jakas aktualizacja do tego dekodera ;)
 
Do góry