46EX500 - jasniejsze pasy podczas ruchu

zywul

New member
Mam bardzo irytujący problem z moim 46EX500. Podczas oglądania filmów i ruchów kamery widać poziome i pionowe jaśniejsze od reszty obrazu pasy. Muszę przyznać, że często skupiam się bardziej na tych pasach niż na filmie czy meczu, co jest bardzo irytujące Czy to jest defekt, który kwalifikuje się na gwarancję czy to po prostu normalne w tym telewizorze. Telewizor mam od 4 miesiecy. Nie pamiętam kiedy te pasy po raz pierwszy zauważyłem, ale chyba na początku tego nie było, a z czasem chyba się to pogarsza. Prosiłbym o szybko opinię bo chciałbym jak najszybciej wysłać telewiozor na gwarancje żeby na święta go mieć z powrotem. I jeszcze jedno pytanko. Ile mniej więcej czasu może zająć pobyt na gwarancji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czas naprawy masz w gwarancji zaczepionej w komplecie.
Masz na myśli banding . Niestety nie podlega to gwarancji chyba że jest gigantyczny.Zgłoś do serwisu ale nie licz na wiele.
 

zywul

New member
Próbowałem. Wyłączałem wszystkie wspomagania, drastycznie zmniejszalem kontrast, jasnosc, podswietlenie i wciąż to widać. Wytrzymam do świąt, bo wtedy telewizor będzie oblegany i potem wysyłam do serwisu.
A co do serwisu sony. Mieszkam pareset kilometrów od najbliższego punktu. Jak do nich zadzwonie, to przyjadą odebrać telewizor nie pobierając żadnych kosztów?
 
Do góry