46+" telewizor LCD do salonu, nie do kina. Max. 6000zł

bazi

New member
Odległość od ekranu: ok. 4m
Nasłonecznienie: duże - duże okna głównie na zachód.
Jak duży jest pokój: 6m x 7m,
Preferowana technologia: bez różnicy
Jaki masz obecnie telewizor: w dotychczasowym mieszkaniu mam Philipsa 42PFL9603, którego sobie chwalę :)
Czego nie lubisz w telewizorach: słabego skalowania SD, odbić od matryc pokrytych szkłem, smużenia, nierównomiernego podświetlenia-"plam", "granatowej czerni" ;)
Czego oczekujesz od tv; dobrego obrazu, szczególnie SD.
Jakie programy najczęściej oglądasz: Dokument, przyrodnicze, film
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień, 70% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 46+ cali
Preferowana marka: Philips, bo mam i ładnie skaluje :) Tak poważnie to nie mam uprzedzeń do żadnej marki oprócz LG ;)
Jakie urządzenia będą podłączone: TV naziemna, platforma cyfrowa (np. Polsat, Cyfra, N)
Na wprost czy również z kątów bocznych: przeważnie na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: nie musi
Ma czytać przez USB filmy: nie musi
Jaki masz sygnał: TV naziemna
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: antenę, dekoder platformy cyfrowej HD, odtwarzacz multimedialny HD
Ile masz kanałów : nieistotne
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-10, średnio 7 :)
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-4
Ma stać czy wisieć: wisieć
Jaka klasa cenowa: maksymalnie 5000-6000zł


Przede wszystkim zależy mi na jakości obrazu i dźwięku. Kompletnie nie potrzebuję bajerów typu odtwarzanie filmów z usb, netu, dlna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

bazi

New member
Dzięki kiki za pomoc.

Wczoraj przeszedłem się do marketu i przyjrzałem się ofercie.
Czy to jakaś moda na monolityczne obudowy, a co się z tym wiąże ekrany lcd pokrywane szkłem? A jak ekran nie jest pokryty szkłem, w zamian ma matrycę typu glare (błyszcząca) i cały czar oglądania z przyjemnością TV w jasnym pokoju pryska.
Ale spoko spoko, na niewygodne pytanie nt. odbić w ekranie, sprzedawca zaleca... zasłonięcie żaluzji okiennych i wyłączenie świateł w pokoju :eek: :/ Może mam jeszcze ściany pomalować na czarno?

Z polecanych przez kiki modeli przyjrzałem się dwu: Sharp-owi 52LE820 i Panasonic-owi 50 VT20. Reszty nie mieli.
Panas wygrał w tym pojedynku gdyż ma porządną antyrefleksyjną szybę. I wcale im się nie dziwię, gdyż przez ponad 10 lat z przyjemnością używałem CRT Panasa, który miał właśnie rewelacyjną powłokę antyrefleksyjną, która świetnie radziła sobie z pochłanianiem światła, a odbicia były ciemno fioletowe i zdecydowanie mniej rzucały się w oczy, przez co nie irytowały.

Tak jak pisałem, TV w moim przypadku ma być do oglądania TV w salonie-pokoju jak najbardziej dziennym, i żadnych bajerów nie biorę pod uwagę - począwszy od obsługi youtube, skończywszy na 3D i okularach w cenie TV :/ Wrr ten marketowy marketing - mówisz czego chcesz, a oni wpychają inny, niezgodny z twoimi oczekiwaniami model bo np. ma "otwarty internet" (?).


Co ciekawe, sztandarowy model Philipsa 9705 ma matową matrycę, ale nie dam prawie 9000zł za tv do salonu, za to seria 8000, którą wcześniej brałem pod uwagę, jest pokryta szkłem :/

Dziś pojadę przyjrzeć się jeszcze Philipsowi 46PFL7655, bo wydaje mi się, że ten, jako jeden z niewielu, uchował się bez szklanej powłoki.
 
Do góry