46 cali - Sharp, Sony czy ...

sagitt

New member
Witam koledzy

Dzięki półtoramiesięcznemu czytaniu tego forum jeden telewizorek już zakupiłem, do sypialni (32DH77), teraz czas na drugi do salonu. Mam dwa ewentualnie trzy typy. Są to: SHARP 46DH77, SONY 46W4500, ewentualnie pytanie do Was czy warto dopłacić 1,5 tys do 46Z4500. Myślałem też o SAMSUNGU 46A956 w porównywalnej cenie do Sharpa ale odpuściłem. Kwota do wydania to około 6 tys. zł w ostateczności 7,3 tys. zł za 46Z4500, tylko czy warto dopłacać 1500 zeta? A może warto popatrzeć jeszcze na jakiś inny telewizorek. Kiki podawał mi swoje typy (dzięki) ale dane które kiedyś podawałem uległy minimalnej zmianie i na dzień dzisiejszy przedstawiają się tak:
Preferowany rozmiar TV: 46"
Jakie masz warunki = pokój 5x6
Preferowane marki = brak
Jaki sygnał = kablówka HD
Jaka odległość od ekranu = 4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = cyfrowa kablówka z HD, BD,
Jaka klasa cenowa = 5000-7000zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = żona za dnia, ja wieczorem i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = duże okno z drzwiami balkonowymi na przeciw telewizora
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2 do 42
Jaki masz ulubiony program = NG, Discovery, Animal Planet, TVP Kultura
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = róznie
Jaki masz telewizor = CRT 29 cali
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD = FULL HD
Co Cię wkurza w telewizorach ? - pikseloza, brak czerni, brak ostrości,

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Na pewno nie warto dopłacać za model Sony Z...bo to 200Hz jest niezauważalne...po drugie kup sobie lepiej Panasonica PZ800 i bedzie na 100% zadowolony jakościa obrazu...jednak alternatywne modele przedstawione przez Ciebie również są dobrą opcją...dla Twoich warunków czyli odl 4 metrów kazdy bedzie odbirał super...jednak patrząc na SOnego i Sharpa wybrałbym jednak tego drugiego bo nie ma chmurek i jest dużo chudszy przez co lepiej sie prezentuje:)
 

sagitt

New member
Fakt, grubość sharpa jest dla mnie dużym atutem, a poza tym wydaje mi sie że wygląd jego z boku jest dużo ładniejszy od kanciatego sonego, To był jeden z atutów przy zakupie sharpa do sypialni. Tego w salonie będę obudowywał, będzie znajdował się niejako w wnęce więc boczny wygląd jest drugoplanowy. O Panasoniku też myślałem, tylko że o X10, ale przyjrzę się temu modelowi, chyba go gdzies przeoczyłem w oglądaniu :)
 

wowoz

New member
Jeśli chodzi o sony, to dałbym sobie spokój. Telewizory jakościowo średnie, ale w przypadku zakupu telewizora z zauważalną wadą np. ruszającą się matrycą, dopiero zaczna sie schody z wymianą i serwisem.
 

sagitt

New member
coraz więcej osób mi mówi żebym odpuścił sobie sony, więc coś w tym musi być, chyba tak zrobię, pozostaje więc na placu boju sharp i być może panas. co myślicie? lcd czy plazma? Mam jeszcze chwilę czasu na podjęcie decyzji.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
stojac przed podobnym dylematem (co prawda jakies 2 lata temu) zasugerowny ohami i ahami uzytkownikow prawie kupilem LCD - w ostatnim momencie przed zakupem mialem jednak okazje sprawdzic jak taki telewizor sprwuje sie w domu i kupilem plazme.... po zakupie odtwarzacza BD ponownie rozwazalem wymiane TV na wiekszy (obecnie 42 ") i na FULL HD wiec ponownie "przyjzalem" sie LCD - i ponownie stwierdzilem ze zdecydowanie -NIE! zostawilem plazme w spokoju (poszedlem w innym kierunku).
50 " LCD podlaczony do BD - no ok- nawet gdybym byl w stanie "przegrysc" wedlug mnie plastikowe kolory ,brak czerni i zmiany barw przy roznym kacie patrzenia , ale tej wielkosci ekran LCD przy sygnale SD - dla mnie temat nie do przejscia
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Nie wstawiaj TV we wnęke...on musi mieć dobrą wentylacje i nie powinien być chowany w ścienie czy gdzie tam planujesz...
 

Sych

New member
Tak szczerze jako użytkownik W4500, nie wiem dlaczego tak czepiacie się Sony. Fakt, nie mam doświadczenia z innymi markami (prócz Philipsa, z którego byłem również zadowolony). Ale co do jakości Sony, dla mnie jest świetny. Nie miałem nigdy problemów technicznych, więc co do serwisu nie wypowiadam się. Ale jakość obrazu jest dla mnie bezkonkurencyjna w tej półce cenowej.
Co do 200Hz różnica jest zauważalna, poczytaj trochę samych testów i recenzji.
 

sagitt

New member
mateo2121 napisał:
Nie wstawiaj TV we wnęke...on musi mieć dobrą wentylacje i nie powinien być chowany w ścienie czy gdzie tam planujesz...
spokojnie to nie będzie typowa wnęka, raczej wpuszczona ściana, po bokach TV będzie jeszcze dobre pół metra a góra i dół nie będzie zasłonięte, czytałem już o dobrej wentylacji, ale dzięki za informację.
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Nie musze czytać bo widziałem i bawilem sie tym TV...a jeśli chodzi o SOnego to mam zarówno W4500 jak i XL2E i dla mnie korzystniej wypada Sharp
 
Do góry