46 A656 jak był zapakowany ?

piter-07

New member
Witajcie
Proszę o wasze doświadcze z rozpakowywania waszych telewizorów z serii A656 ja kupiłem 46 cali i po pierwszych chwilach zachwytu mam obawy czy telewizor jest na 100 procent fabrycznie nowy .
Po rozpakowaniu brak było naklejek reklamowych na ramce tej w lewym górnym rogu z danymi telewizora było brak jak i naklejki z innymi danymi w prawym górnym rogu której także nie było ponadto trelewizor był tylko w białej folii no i w kartonie dodatkowo patrząc pod kątem na ramce do okoła matrycy widać mikroskopijne ryski (czy ramka u Was była dodatkowo zabezpieczona folią ?) jedynie podstawka była zafoliowana więc mam podejżenia czy lcd gdzieś nie świecił na ścianie w sklepie . Niestety przed sprawdzeniem godzin świecenia matrycy zaktualizowałem soft i zegar się skasował chyba że jest może w innym miejscu w menu serwisowym możliwość sprawdzenia godzin .
Dlatego będę wdzięczny za wasze doznania z rozpakowywania kartonów po zakupie .
Mam nadzieję że moje podejżenia są nietrafne bo mam już dość jazdy za LCDkiem .
dzięli za odpowiedzi
Pozdro.:)
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój ojciec ma dokładnie taki TV i po rozpakowaniu posiadał 2 nalepki z danymi fabryzcnymi. Jedna pionowa z lewej strony, a druga mniejsza - pozioma z prawej strony. Myślę, że raczej te nalepki powinny być. Najłatwiej można to było sprawdzić czy TV był używany po liczniku przepracowanych godzin, ale jak już zrobiłes aktualizacje oprogramowania to jest "dupa zbita" :roll: W tej chwili każdy klient ma prawo zwrócić sprzęt bez podania przyczyny w ciągnu 10 dni od daty zakupu (chyba tak to jest jak dobrze pamiętam). Może dostałeś właśnie taki egzemplarz :|
 
Ostatnia edycja:

bonzo

New member
Wg mnie tv był wcześniej wyjmowany z kartonu. Naklejkę w lewym górnym rogu musi mieć każdy nowy tv. Nowy tv nie ma też prawa mieć żadnych rysek na obudowie. Wygląda mi to na to, że ktoś po prostu starł kurz na sucho i nieodpowiednią szmatką, a obudowy w Samsungach są wyjątkowo podatne na zarysowania. Natomiast zapakowany był prawidłowo - biała pianka i folia na podstawce, ramka nie jest dodatkowo zabezpieczana folią.
 

RheeTCT

New member
bonzo- czy Ty pracujesz w tej fabryce?Skąd wiesz,że naklejka musi być?Może przez dwa dni ich brakowało i jakaś partia towaru ich nie ma.Co do rysek,jeśli są minimalne to mogły powstać przy pakowaniu.Niepotrzebnie psujesz humor piterowi snując takie podejrzenia.
 

piter-07

New member
Nie jest tak zle żebym się tak podłamywał grać gra a gwarancja jest na 2 lata poprostu jestem ciekawy czy ktoś miał także przypadek że było brak naklejek . Co do rysek to faktycznie wystarczy przetrzeć nawet delikatnie szmatką i już widać mikro ryski więc może to ja sam je spowodowałem .
Co do naklejek to oglądałem filmiki na youtube z rozpakowywania a656 i w rozpakowywanej 32 brak było jakichkolwiek naklejek więc pewniwe zależy może tak się zdarza . pozatym telewizor odbierałem właściwie bespośrednio z ciężarówki z transportem samsungów dostarczającej towar do sklepu z którego kupiłem Lcdka więc dam sobie spokój z dociekaniem i tyle .
dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Pozdro.;)
 

Seavolv

New member
U mnie nie było naklejek :D może już nie przykleją bo na tej obudowie widać wszystko i po naklejce ciężko było usunąć klej? sam nie wiem.
 

szalan

New member
Witam
U mnie także nie było naklejek i nawet śladu po nich a swojego 40a656 odbierałem w sklepie i na moje oko opakowanie nie było otwierane wcześniej.
Sprawdzałem także w menu serwisowym czas pracy i wszystko sie zgadza.
 

Wojtaas

New member
Naklejki

Ja pracuje w sklepie RTV i sprzedaje te telewizory i naklejki muszą być zawsze jedna w lewym górnym rogu i mniejsza w lewym dolnym rogu jeśli telewizor nie był wcześniej otwierany. Jeszcze mi na sklepie się nie zdarzyło aby telewizory Samsunga przyjechały bez naklejek. A folia jest tylko na stopie.
 

RheeTCT

New member
Kurczę,co to znaczy muszą?Dostałeś taką informację od producenta,że jak nie ma to to jest podróbka,czy co?Do Ciebie przychodziły z naklejkami i tyle.Gdzie indziej mogły przychodzić bez.
 

piter-07

New member
Może kwestia zmiany w fabryce jakiś pan knedlik może w nocy poszedł spać i o naklejkach zapomniał .A tak poważnie to widzę że mój przypadek nie jest odosobniony więc pewnie jest wszystko OK pozatym jak mówiłem jest 2 lata gwarancji więc luzik . Pozatym ten model wszedł na rynek chyba w kwietniu 2008 więc nawet jakby się gdzieś świecił od premiery nonstop to i tak byłoby to tylko około 3600 godzin więc dopiero co by się dotarł :) hehehe. A co do ramki to faktycznie wystarczy lekko przetrzeć palcem i już zostają malutkie ryski lepiej było w starszych modelach ale tu mamy wysoki połysk .
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
piter-07 napisał:
Może kwestia zmiany w fabryce jakiś pan knedlik może w nocy poszedł spać i o naklejkach zapomniał .A tak poważnie to widzę że mój przypadek nie jest odosobniony więc pewnie jest wszystko OK pozatym jak mówiłem jest 2 lata gwarancji więc luzik . Pozatym ten model wszedł na rynek chyba w kwietniu 2008 więc nawet jakby się gdzieś świecił od premiery nonstop to i tak byłoby to tylko około 3600 godzin więc dopiero co by się dotarł :) hehehe. A co do ramki to faktycznie wystarczy lekko przetrzeć palcem i już zostają malutkie ryski lepiej było w starszych modelach ale tu mamy wysoki połysk .
Wczoraj zakupiłem 37 656 wyciągam nie ma żadnych naklejek a i ta folia ochronna jakoś tak podejrzanie wyglądała. Ale byłem tak podjarany LCD że jakoś poszło to na dalszy plan. Po niecałej godzinie od włączenia i ustawienia programów wyskoczyły cztery pionowe pasy a obraz został zniekształcony tak jakby się ktoś cytryny najadł. I co i musiałem odesłać do firmy z powrotem wymarzony LCD. Jestem na 90% pewny że chcieli mi bubla wepchnąć.
 

piter-07

New member
Słuchaj folia na podstawce jest faktycznie niechlujnie przyklejona ale tak moją wszystkie modela a co do tych bubli to może jest tak że ostatnimi czasy dostępność serii a656 była ograniczona i samsung wypchną sobie z magazynu jakieś zwroty od klientów z małymi wadami których przeciętny klient niezauwarzy (np nierówne podswietlenie , sub pixel wyświetlany na jakimś kolorze i inne takie .
Napisz jak potraktował Ciebie serwis i ile będziesz oczekiwał na naprawę czy poprostu sklep wymieni Tobie na nową sztukę .
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
piter-07 napisał:
Słuchaj folia na podstawce jest faktycznie niechlujnie przyklejona ale tak moją wszystkie modela a co do tych bubli to może jest tak że ostatnimi czasy dostępność serii a656 była ograniczona i samsung wypchną sobie z magazynu jakieś zwroty od klientów z małymi wadami których przeciętny klient niezauwarzy (np nierówne podswietlenie , sub pixel wyświetlany na jakimś kolorze i inne takie .

No to świetnie świadczy o firmie
piter-07 napisał:
Napisz jak potraktował Ciebie serwis i ile będziesz oczekiwał na naprawę czy poprostu sklep wymieni Tobie na nową sztukę .


Sklep internetowy w którym zakupiłem towar póki co ma go przyjąć na własny koszt z powrotem do sklepu. Nie otrzymam nowego LCD bo ponoć w tym dniu wysprzedali się ze wszystkich. Mam dostać zwrot kasy.
 

Lord Rayden

New member
Na moim nalepek nie było. Ale rys też nie. Tylko kurz zaraz osiadł na nim.... Kupione Wrocław, sklep Video3000, DH Podwale. Pudło z paskami plastikowymi. Oczywiście Slovakja. Gwarancja Samsung Polska jest. Ale PL instukcję gdzieś wcięło :confused: . Druknąłem z Sieci. Obok kabla sieciowego dla nas był tez....angielski ;)
 

piter-07

New member
Z tymi rysami to jest tak że po pierwszym przetarciu szmatką już się pojawiają taki urok połyskującej obudowy ale widać je tylko pod światło .
 

audioza

New member
U mnie naklejki były, ale instrukcji PL nie bylo (chyba w żadnym samsungu 656 nie ma). Jeśli tv nie byl wyjmowany z pudla to powinien mieć dwa pasy spinające pudło w kolorze bialym o szerokość coś ok 2cm
 
Do góry