45"-50" za 2-3tys. z dobra płynnością obrazu

Hermanowy

New member
Cześć

Kilka lat temu moi teściowie zażyczyli sobie wymianę tv do salonu. Po wertowaniu internetu, wizytach w sklepie itd. padło na plazmę Panasonica p42g30. Plazma do tej pory sprawuje się super, obraz jest genialny - nawet w dzień. Jedyne minusy to bardzo ubogi smart - ale to w ich przypadku żadna różnica. Po wymianie tamtego tv mi przypadł do użytkowania ich poprzedni czyli lcd LG 26LG3000. Obraz marny, a nawet gorzej, ale skubaniec przeżył kilka lat i ostatnio zaczał świrować (migotanie na ciemnych scenach, skakanie obrazu - pierwsze wnioski taśma matrycy i czeka go drutowanie matrycy albo złom - znalazłem elektronika co podejmię się naprawy za 80zł).
W każdym razie czy go naprawię czy nie, chcę zmienić tv. I tutaj pojawia się problem, bo bez mrugnięcia okiem bym nabył plazme z serii G lub V, ale jak wiadomo, ostatnie sztuki poszły ponad rok temu.
Plazm nie ma, oled drogi (i na razie niezbyt pewny) - zostaje LCD i tutaj moja prośba o wytypowanie modelu. Szukam czegoś o jak najlepszym obrazie, ale w bardzo ograniczonym budżecie - im taniej tym lepiej. Szczegóły poniżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 8m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać (o ile zmieści się na wąskiej półce, bo jak nie - będzie trzeba wieszać)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku telewizora, tylko rano.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 26" LCD 26LG3000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Opcje Smart (wifi i porządna przeglądarka www - do oglądania serwisów online - np. cda.pl)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD i HD (cyfrowa naziemna i komputer)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową - wkurzają mnie refleksy, a ich braku nie da się osiągnąć z normalnych domowych warunkach
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? obecny 26" jest zdecydowanie za mały więc uważam, że minimum to 45"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolna reakcja na zmianę kanału itp, smużenie i skakanie obrazu (mam czuły wzrok na to) i mało detali w ciemnych scenach.
19. Preferencje co do marki ? najlepiej taka co daje więcej gwarancji (np wspomnianą plazmę kupiłem z 5 letnią gwarancją producenta)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może mieć, ale nie jest to warunkiem koniecznym.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł - Im mniej tym lepiej, bo pewnie za kilka lat kupię coś co będzie pod względem obrazu na poziomie plazmy (O ile coś takiego będzie).


Przejrzałem już kilka modeli i niestety jestem w kropce. Porównywałem tv przy sygnale z naziemnej cyfrowej.

Plazmy nowej już nie dostanę, były próby szukania LG 50pb5600, ale bez obejrzenia na żywo przed zakupem nie odważę się. Zostaje LCD tylko ta płynność obrazu...
Panasonic AS640 i Samsung H6400 - polecane ze względu na jakość obrazu, dla mnie masakrycznie skaczący obraz :/. Ja nie wiem czy jestem wyjątkowo na to wrażliwy, ale taki obraz pod względem płynności jest dla mnie nieakceptowalny.

Z Panasoników technologia 1200 BLS - skacze, Samsung prawie każdy - skacze. Dopiero Panasonic 200MHz BRC był w miarę płynny i Samsung 1200 PQI.

Co mi z super, jak na LCD, obrazu, kolorów i kontrastu jak mi będzie klatkował w oczach.
Znalazłem w MM LG 47LB700V (700MHz MCI) obraz był w miarę płynny, tylko znowu suma sumarum statyczny gorszej jakości.

Poradzicie coś?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Mam pytanie.czy we wszystkich tych skaczacych tv ogladanych w sklepach sam ustawiales upłynniacz?
Jesli chcesz dobry tv z bardzo dobrą interpolacja ruchu popatrz na serie W8 of Sonego
 

piteron

Active member
Bez reklam
No to masz bardzo czułe oko
H6400 na ustawieniach uplynniacza 10/5 ma obraz plynny.moze to nie jest poziom Sonego z jego mrugajacym podswietleniem ale naprawde jak na LCD to nie ma sie do czego (jak widać jednak jest) przyczepić
Osobiscie co moge doradzic to szukaj matryc natywnych 240Hz bo 120 jak widać to za mało
 
Do góry