42W829 czy 42AS650E

ozyreusz

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze.
Dzisiaj przyszedł mi 50w829 i niestety okazał się za duży. Żona torby przygotowała i myślę sobie, fajnie pogram trochę, a tu zaskoczenie bo w torbach moje ciuchy :p.
Ale żarty na bok ugiąć się muszę bo baba zna mnie i jak się nie ugnę to mnie złamię.
A więc warunki.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 18m2,
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~ 3 m,
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 - dorosłych, 1 - na razie ślimak ale kiedyś dorośnie,
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć ale na starcie będzie na szafce RTV.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 42 cali,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? brak, ma odgrywać kontent z netu i plików, od święta iptv, ogólnie ma robić za fajny monitor
10.Jakie urządzenia ? komputer, raspberry pi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne, aby nie była jak szkło, odbijające wszystko
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki, filmy, dużo youtube
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? TAK przez urządzenia zewnętrzne, może na kiedyś zmienię zdanie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak, ważny input lag
16.Preferencje co do marki ? panasonic 42as650e, sony 42w829
17.Preferencje co do wielkości ? 42 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności w obrazie, artefakty, marne podświetlenie, jak postać biegnie a ja widzę ją zwielokrotnioną
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zależy mam grube zasłony więc kwestia półmroku to nie problem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? interesuje mnie opinia do tych 2 modelach
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? hmmmmm może do 1-2 filmów, ale nie obchodzi mnie to za bardzo

Bardzo dziękuję za opinię i byłbym wdzięczny za uzasadnienie.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.
 

ozyreusz

New member
Witam
Jako nowicjusz wrzuciłem do działu 3d, utworzyłem 2 wątek w LCD.
Proszę o zamknięcie tego jako że 3d jest na dalekim końcu moich priorytetów w wyborze TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie Panasonic 42 AS740 lub Philips 42PFS7509.
I żona będzie zachwycona.
 
Do góry