42st60 problem z dźwiękiem

panasonic2

New member
witam chciałem się poradzić w takiej sprawie. Mój P42ST60 jest podłączony optykiem do amplitunera i następuje taka sytuacja. Włączam listwę z telewizorem i amplitunerem i uruchamiam. Po włączeniu telewizora kolumny podpięte do amplitunera grają normalną wg mnie głośnością, mogę sobie przerzucać kanałami głośność jest mniej więcej taka sama. Kiedy uruchomię np odtwarzacz multimedialny lub ekran pomocy i wyjdę z powrotem do TV głośność kanałów i dźwięków menu jest o wiele mniejsza i jest tak już cały czas. Głośność znowu wraca do "normalnej" kiedy wyłączę TV (sam TV) z listwy na minimum 3-5 minut lub więcej. Jeśli odłączenie telewizora od prądu trwa do 2-3 minut to dalej dźwięk będzie ściszony. Dopiero odłączenie samego telewizora na 5 i więcej minut powoduje że po ponownym włączeniu głośność dźwięku z TV jest normalna. Wyłączenie i włączenie z pilota nawet na cały dzień nie ustawi normalnej głośności. Amplituner Denon 1907 i kabel optyczny Vivanco są sprawne. Sytuacja nie występuje na głośnikach telewizyjnych, poziom głośności jest taki sam cały czas. Czy ktoś wie co jest nie tak z tym telewizorem ?
 
Do góry