42S30 vs 42CX3

torpeda72

New member
Witam !
Czytam, czytam i dalej nie wiem - mam niewiele kasy do wydania i dlatego są pytania :
1) 42s30 - czy filtr jednowarstwowy, większa rozdzielczość obrazu ruchomego, Vreal Live, więcej stopni gradacji koloru dadzą faktycznie ładniejszy obraz niż 42CX3 ?
2) widziałem modele C3 z jasnymi matrycami i CX3 ze zdecydowanie ciemniejszymi - czy wpływa to na jakość obrazu, szczególnie w dzień ?
3) zastanawiam się też nad LG 42PT353 ale bliższe porównanie plazm LG do Panasa wskazuje jednak na lepszy obraz w Panasie ( więcej szczegółów i bardziej naturalny obraz)
Źródłem sygnału będzie ARIVA 200 z kanałami C+ SD i HD. Głównie zależy mi na bezpośrednim porównaniu 42S30 i 42CX3.
Dzięki za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam !
 

don111

Banned
jeśli sygnał to głównie SD, brałbym LG
wg mnie z tą naturalnością jest na odwrót
Panasonic ma bardziej kontrastowy obraz niezależnie od trybu, LG bardziej stonowany z naturalnymi kolorami (to nie jest tylko kwestia wyrównania składu RGB, być może nasycenie składowych kolorów jest ciut inne itp)
 

Byrd66

New member
Patrząc na niewielką różnice w cenie to CX3 nie ma żadnej przewagi nad S30 - S30=większa rozdzielczość, mniej odbija światła, ma internet i USB.
 
Do góry