42PD9700 vs P42T01

tomek_tps

New member
witam,
po długim szukaniu, porównywaniu i wybieraniu zdecydowałem się w końcu na zakup plazmy Hitachi - teraz dostępne w atrakcyjnych cenach - pozostał tylko mały dylemat na koniec który model : uznany i przez wielu sprawdzony 42PD9700 czy nowszy P42T01 ??
czy ktoś wie czym różni się panel zastosowany w T01 od 9700 - świecą ponoć bardzo podobnie, ale czy są jakieś różnice ?
No i który teraz wybrać ??
Doradzi ktoś mądry :confused:
 

bankrootghost

New member
tomek_tps napisał:
witam,
po długim szukaniu, porównywaniu i wybieraniu zdecydowałem się w końcu na zakup plazmy Hitachi - teraz dostępne w atrakcyjnych cenach - pozostał tylko mały dylemat na koniec który model : uznany i przez wielu sprawdzony 42PD9700 czy nowszy P42T01 ??
czy ktoś wie czym różni się panel zastosowany w T01 od 9700 - świecą ponoć bardzo podobnie, ale czy są jakieś różnice ?
No i który teraz wybrać ??
Doradzi ktoś mądry :confused:

wydaje się, że zastosowany panel jest identyczny.
Główna róznica (poza wyglądem oczywiście i rozmieszczeniem gniazd HDMI) kryje się w procesorze (obsługa 1080p) i systemie głośników.
mam/miałem ten sam dylemat i wybrałem T01

no i stało się.
Jestem od wczoraj właścicielem P42T01E (tak brzmi jego pełna nazwa).
Myślę, że spędzę trochę czasu na dopieszczaniu ustawień (wczoraj po pierwszych chwilach załamania skalibrowałem sprzęcior płytą Kalibrator - załamanie nieco minęło) oraz przede wszystkim na kontakcie z przedstawicielem UPC w sprawie jakości sygnału.
Przesiadłem się z 36 calowego CRT Panasa.

pierwsze wnioski:

  • oglądam z 2,5 m - SD da się przeżyć (chociaż liczyłem na więcej), DVD znakomicie, HD na razie nie ćwiczyłem. Wszystkie szumy z kabla widać jak na dłoni (lepiej jak puszczam po "niskiej" z nagrywarki - muszę powalczyć). Ciekawostką jest fakt, że w opcji dostrajania kanałów (pojawia się wtedy na ok. 1/4 ekranu podgląd konfigurowanego programu) jakość SD jest po prostu oszałamiająca
  • zdecydowanie brakuje mi "łączności" pomiędzy nagrywarką Pioneer'a a nowym TV (w Panasonic był Qlink) - nie mogę już jednym klawiszem rozpocząć nagrywania aktualnie nadawanego programu, włączyć TV poprzez włączenie nagrywarki, ściągnąć listę kanałów z TV po dodaniu nowych itd. Tu Hitachi się nie popisał (tu lepszy byłby Pioneer:( )
  • sporo ustawień w menu
  • b. ładny design i wysoka jakość wykonania
 

bankrootghost

New member
kupiłem ja dawno z jakąś gazetką.
Nic specjalnego (jeśli chodzi o Video), po prostu są szare prostokąty, które powinny znikać przy odpowiednim ustawieniu jasności i kontrastu (daje to dobry rezultat).
jak jesteż z W-wy, to mogę pożyczyć
 

bankrootghost

New member
wczoraj pobawiłem się nieco "HD" ;) .
próbowałem odtwarzać jakieś demka z PC po HDMI, niestety mam chyba za słaby sprzęcik (strasznie "cięło").
To co mnie martwi to fakt, że obraz z PC-ta wyglądał zdecydowanie najlepiej w rozdzielczości 1024x768, co przy teoretycznej rozdzielczości tego TV (1024x1080) wydaje się nieco dziwne (przy 1920x1080 strasznie drgały czcionki i były po prostu niewyraźne).
 

bankrootghost

New member
Paweł U. napisał:
@bankrootghost
"Zwykłą" telewizję z czego oglądasz? Kablówka, sat?
Czy miałeś już problemy z duszkami?
Czym się różni P42TP01 od P42T01? - na podstawie polskiej stronki Hitachi nie udało mi się tego dowiedzieć :/

kablówka UPC - oglądam, bo muszę, ale generalnie nie jest dobrze
Po wyłaczeniu TV zostają duszki (b. delikatne), ale znikają po kilkudziesięciu sekundach
różnią się tylko wykończeniem (T01 jest matowy, TP01 błyszczący)
 

radek220

New member
jaki przetwornik obrazu ma ten nowszy model bo w 9700 jest 13bitowy aslyszalem ze inne firmy montuja 18bitowe za te sama cena i czy to moze istotnie wplynac na jakosci wyswietlanego obrazu ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ślady które pozostają i znikają to ślady wygaszania matrycy. Kiedyś to było w plazmach starych LG , ale się z tym uporali.
Aby faktycznie nie zrobić powidoków trwałych , zaleca się higienę plazmy - czyli docieranie wg. zasad już podanych na forum.
 

bankrootghost

New member
radek220 napisał:
jaki przetwornik obrazu ma ten nowszy model bo w 9700 jest 13bitowy aslyszalem ze inne firmy montuja 18bitowe za te sama cena i czy to moze istotnie wplynac na jakosci wyswietlanego obrazu ???

moim zdaniem "x-bitowość" procesora obrabiającego obraz ma znaczenie typowo marketingowe.
Co z tego, że procesor rozróżni 2^18 bitów, jak i tak wypuści Ci na ekran 2^8 ???
Marketingowcy mówią na to "bardziej precyzyjna obróbka obrazu".
 

radek220

New member
witam zastanawiam sie czy w model 9700 zostosowana jest technologia 100Hz bo w innych tv jest ona zastosowana i co ona tak naprawde daje moze mi to ktos wyjasnic dzieki
 

Droid

New member
Paweł U. napisał:
Czym się różni P42TP01 od P42T01? - na podstawie polskiej stronki Hitachi nie udało mi się tego dowiedzieć :/

byłem dzisiaj w sklepie i pytałem o to sprzedawcę, ponoć TP01 ma wbudowany cyfrowy dekoder, a T01 go nie ma....to tyle z różnic, innych nie potrafiliśmy się doszukać

poza tym 9700 ma obrotową nóżkę na pilota, czy T01 również taką posiada? zapomniałem o to w sklepie zapytać, ten bajer bardzo mi się podoba :cool:
 

bankrootghost

New member
Droid napisał:
byłem dzisiaj w sklepie i pytałem o to sprzedawcę, ponoć TP01 ma wbudowany cyfrowy dekoder, a T01 go nie ma....to tyle z różnic, innych nie potrafiliśmy się doszukać

poza tym 9700 ma obrotową nóżkę na pilota, czy T01 również taką posiada? zapomniałem o to w sklepie zapytać, ten bajer bardzo mi się podoba :cool:

co to jest cyfrowy dekoder ???????????????

dobrze, że napisałeś ponoć, bo to totalna bzdura !
pan sprzedawca wykazał się powalającą znajomościa tematu.

TP01 od T01 róznie się TYLKO I WYŁACZNIE wykończeniem (P moze byc skrótem od Piano bezel lub Polished bezel - tego możesz się dowiedzieć w Hitachi)

T01 jak najbardziej ma obrotową podstawę
 

bankrootghost

New member
radek220 napisał:
jaki przetwornik obrazu ma ten nowszy model bo w 9700 jest 13bitowy aslyszalem ze inne firmy montuja 18bitowe za te sama cena i czy to moze istotnie wplynac na jakosci wyswietlanego obrazu ???

wracając do tematu: skąd masz info, że panel w 9700 jest "13-o bitowy" ?
 

futrzak75

New member
Hitachi42T01

Witam wszystkich.
Czytam to forum od miesiąca i jestem pod wrażeniem, zrobiliście kawał dobrej roboty ale do rzeczy.
Chciałem nabyć jakieś cudo 42' tylko jakie; mam kilku faworytów hitachiT01, panasonic Y70, oraz lcd toshiba z3030d, jvc p80.
Proszę o poradę w wyborze, a oglądam z 3 - 4 metrów, sygnał z polsatu cyfrowego, kino yamaha. Obecnie oglądam na panasonicu 29' crt
PS.
Co możecie powiedzieć o duszkach w hitku bo jego biorę najbardziej pod uwagę.
Futrzak ;)
 

bankrootghost

New member
futrzak75 napisał:
Co możecie powiedzieć o duszkach w hitku bo jego biorę najbardziej pod uwagę.
Futrzak ;)

ja mam duszki ale tylko i wyłacznie po pierd....ym TVN24 !
Na nieszczęście moja mama jest fanką tej stacji - jak wracam z pracy mam na ciemnym tle "pasek".
 

futrzak75

New member
Hitachi42T01

Mam pytanko do kolegi "bankrootghost" jak sie sprawuje jego sprzęt bo wiem że jest w posiadaniu owego tv tylko w wielkości 50'. Docierałeś i na jakich ustawieniach?
Futrzak
 

bankrootghost

New member
mam P42T01 (zatem 42 cale).
Nie docierałem telewizora - ustawienia "docierające" TV są dla mnie nieakceptowalne z punktu widzenia jakości obrazu.
Myślę sobie teraz, że mogłem go "docierać" w nocy, czyli wtedy gdy go nie oglądałem, ale jest juz za późno (mam grubo ponad 200 godzin wyświetlania).

Pisałem już o tym parę razy.
Sprawa jest prosta jak pęczek drutu w kieszeni:

kiepski sygnał = kiepski obraz
dobry sygnał = dobry obraz
znakomity sygnał = znakomity obraz
 
Do góry