42 V10E, a TwonkyMedia Server

w_piotr

New member
Mam w domu sieć Wi-Fi, a telewizor podłączyłem do niej za pośrednictwem routera pracującego w trybie klienta.
Połączenie działa, telewizor bez problemu dokonał aktualizacji, bez problemu działają też serwisy Viera Cast.
W domowej sieci mam 2 komputery i na jednym z nich zainstalowałem i skonfigurowałem zgodnie z dołączoną instrukcją TwonkyMedia Server w wersji 5.0.68.
Niestety mimo wielu prób i konfiguracji telewizor wciąż nie znajduje w sieci serwera medialnego.
W czym może być problem?...Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i sobie z nimi poradził?
Widzę, że niektórzy piszą, że korzystają z tej funkcjonalności więc jest to chyba możliwe?
 

meciu

New member
1.spróbuj wejść w ustawienia sieciowe komputera z zainstalowanym TwonkyMedia i przy pomocy kreatora sieciowego ustawić sieć aby komputer udostępniał pliki.

2. Miałem problem podobny ale nie całkiem:

Jeden Router rozdzielający internet, kablem do komputera i telewizora a wi-fi do laptopa, laptop wykrywa udostępnione pliki w komputerze i komputer widzi pliki udostępnione na laptopie więc udostępnianie idzie git. zainstalowałem twonkymedia na laptopie i kaszana, telewizor wykrywa tylko podłączony kablem do routera komputer :<, po kilku próbach (nieudanych) zainstalowałem twonkymedia na komputerze - 0 ustawien i działa wszystko git.

możliwe że miałem taki problem że:
Komputer:
Windows Seven (Win7)
a laptop
Windows XP SP3...
 

w_piotr

New member
Udostępnianie plików nie pomaga, podobnie jak całkowite wyłączenie zapory w Windows lub dodanie TwonkyMedia i TwonkyMedia Server do wyjątków.
 
Witam,czy ktos moglby mi powiedziec dlaczego jak chce ogladnac jakis filmik z kompa wyskakuje mi ze format nie odpowiedni i muzyka tez nie idzie tylko zdjecia moge sobie poogladac,chodzi mi tutaj o korzystanie z servera twonky media.
 

awota

New member
Wystarczy przeczytać instrukcję. Przez sieć są czytane tylko filmy MPEG-2 i zdjęcia JPG. Filmy AVCHD i DivX oraz muzyka mp3 i AAC tylko z karty SD lub pamięci USB.
 
Do góry