42 ET60E sam się wyłącza po czym włącza

dain

New member
Witam, mam problem z telewizorem Panasonic 42 ET60E.
Wersja oprogramowania: 3.723

Telewizor posiadam od ok. 2 tygodni, jednak od 2-3 dni sam się wyłącza, po czym od razu się włącza i ładuje się ekran Home. Po ponowny włączeniu nie ma żadnego komunikatu błędu, ani innych informacji.
Sygnał podawany jest przez HDMI z dekodera UPC Mediabox.

Wszelkie funkcje oszczędzania energii, automatycznej aktualizacji itp. które mogłyby wyłączyć telewizor w przypadku np. braku sygnału, są wyłączone.

Czy ktoś miał/ma podobny problem?
Dziękuję za pomoc.

edit: Dodam, że przywracałem już ustawienia fabryczne.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam.

Może to banalne, ale sprawdź zasilanie sieci 230V~: czy wszystko dobrze i pewnie łączy, czy dobrze wciśnięty kabel w gniazdku w tv, czy wszystko jest w porządku z listwą rozdzielającą, gniazdkiem w ścianie, itp., etc.

Jeśli nie stwierdzisz nic podejrzanego: reklamuj u sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową (tym bardziej, że sprzęt praktycznie nowy, nie minęło 6 m-cy od zakupu), albo kop się z serwisem producenta w ramach gwarancji. Wybór należy do Ciebie.
 

dain

New member
Wszystko sprawdziłem, żadnych problemów na linii listwa zasilająca/kabel hdmi itp. nie odnotowałem, więc zakładam, ze problem musi być z samym telewizorem. Tym bardziej, że przez pierwsze dwa tygodnie chodził bez samoczynnego wyłączania i od razu włączania się.
Skoro nikt inny nie odpowiedział, że też miał tego typu problem i w łatwy sposób się tego pozbył, to zgłaszam sprawę do serwisu. Poinformuję na forum, gdy zgłębię ten temat i dowiem się w czym rzecz (gorzej, jak się okaże że w serwisie nic nie zostanie stwierdzone... wtedy będę szukał problemów po mojej stronie, chociaż na tą chwilę nie wiem co to mogłoby być).
 

baciarek

New member
Sprawdź Opcje Eco. Powyłączaj wszystko i sprawdź czy sytuacja się powtórzy.
Tam jest taka opcja, że po ustawionym czasie bezczynności jest off. A załączać tv może dekoder. Ale musisz potestować
 

dain

New member
Serwis umówiony, dam znać, gdy dowiem się w czym rzecz.
Może ktoś inny będzie mieć podobny problem (oby nie) i informacja mu się przyda.
 

dain

New member
W serwisie wymieniono płytę główną telewizora.
Dwa dni oglądania i póki co telewizor się nie restartuje samoczynnie (oby problemy się nie powtórzyły).

Po naprawie mam jednak wrażenie, że znacząco pogorszyła się jakość... dźwięku. Zawsze korzystałem z domyślnych ustawień MUZYKA i teraz jakość jest nie do przyjęcia. Także samodzielna próba ustawienia dźwięku nic nie daje i dźwięk brzmi jakby wydobywał się ze studni a wysokie tony przeważały nad całością (może przy wymianie płyty ktoś zapomniał podłączyć (?) subwoofer, a może to płyta główna tak dziwnie steruje dźwiękiem?).
Jeszcze raz podkreślę, że zawsze korzystałem z domyślnych ustawień i teraz te same brzmią beznadziejnie.
W żaden sposób nie mogę pozbyć się efektu studni (dźwięk przestrzenny jest wyłączony) i wrażenia, że lektorzy/aktorzy syczą i piszczą, zamiast normalnie mówić.
Kolejny problem do rozwiązania przede mną?
 
Ostatnia edycja:

dain

New member
W związku z kolejnym problemem, który pojawił się po naprawie (problemy z dźwiękiem, które opisywałem w poprzednim poście), serwis ponownie wymienił płytę główną w telewizorze. Od tamtego czasu (nieco ponad tydzień) telewizor działa prawidłowo.

Póki co mam mieszane uczucia dot. jakości telewizora, skoro na przestrzeni około 2 miesięcy, wymagał dwukrotnej naprawy.
Czyżby poniższe zdjęcie było tylko kolejnym sloganem wymyślonym przez marketingowców?

ov_eco_02_img01.jpg


30 lat? U mnie było to.. 30 dni, po czym wizyta w serwisie..
 

Stanley

Member
Bez reklam
Zdjęcie dotyczy żywotności telewizora stricte.
Inna sprawa, czy za 30 lat taki telewizor, załóżmy całkiem jeszcze technicznie sprawny, będzie w stanie cokolwiek odebrać w obowiązujących wtedy standardach... Oraz czy ktokolwiek by zechciał toto posiadać/korzystać, prócz zbieraczy antyków... ;-)
 

prezy

New member
Bez reklam
Niestety, marketingowcy robią wszystko aby zagrać nam na emocjach, wyróżnić swój produkt jako ten najlepszy który dane nam pełnię szczęścia.
Wielu klientów się na to łapie bo chcą mieć coś co naprawdę nie istnieje.
W dzisiejszych czasach trzeba twardo stąpać po ziemi.
 
Mam podobny problem z częstymi restartami, ale dotyczy to plazmy Panasa (TX-P42X10). Oczywiście TV dawno po gwarancji, więc jakakolwiek naprawa nieopłacalna.
 
Do góry