42 czy 50 cali?

ticom

New member
Witam!
Im więcej czytam tym większe wątpliwości. Na pewno :
plazma
HD ready
Samsung lub Panasonic
Tylko jak duża? Sygnał SD- kablówka analog i DVD, odległość 3.5m. Chciało by się jak największy, ale czy pomimo większej natywnej rozdziałki 50 cali niż 40 nie zobaczę "ziarna"? Pozdrawiam.
 

ticom

New member
Właściwie modele wstępnie już wybrane tj Sam A451 lub Panas PV8p. Tylko 42 czy 50. To czy będę widział "ziarno" z tej odległości to mogę sobie sprawdzić w sklepie. Parę osób na forach narzekało na zmęczenie oczu przy dłuższym oglądaniu z za bliskiej odległości - a tego w sklepie nie sprawdzę.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odległość jest skrajna - to oznacza że jedni widzą / mowa o 50" - inni nie/.
Ja bym bezpieczniej wybrał jednak z uwagi na cenę końcową na wielkość 42".
 

ticom

New member
Też biorę ten argument pod uwagę - bo za kilkanaście procent większy ekran trzeba zapłacić ponad 50% więcej.
Najgorsze jest to, że w perspektywie roku lub dwóch chcę zmienić lokum na większe a wtedy 50" byłoby ok. A TV kupuje się na kilka lat. Eeeech!

P.S. Kiki - też nie masz spania?
 

supczinskib

New member
ticom napisał:
Tylko jak duża? Sygnał SD- kablówka analog i DVD, odległość 3.5m.
Oko ludzkie nie jest w stanie rozroznic szczegolow o rozmiarze mniejszym niz 1 minuta katowa (1/60').

Przy 3.5 metra optymalna wielkosc ekranu:

47 cali - 720x576 (DVD)
58 cali - 1280x720 (HD Ready)
88 cali - 1920x1080 (Full HD)

Jak widac kupowanie malego telewizora HD w wiekszosci wypadkow jest kompletnie bezsensowne. U mnie przy 50 calach (HD Ready) odleglosc od ekranu wynosi 3.0-4.0 metry w zaleznosci gdzie usiade. Z trzech metrow wyraznie widac roznice miedzy SD, a HD. Natomiast z czterech metrow roznica jest mala.

Tak to wyglada z 4 metrow, ogniskowa obiektywu 36mm:

Plazma.jpg
 
Ostatnia edycja:

blackholesun

New member
Ticom mam w domu 50pv8 i 42pv60. Uważam, że z 3.5m w SD będziesz miał lepszy obraz na 42". 50" z takiej odległości byłoby OK, gdybyś tylko i wyłącznie łoił na PS3.
 

blackholesun

New member
Supczinskib: zupełnie OT, nie dudni Ci bas w pomieszczeniu przy takim ustawieniu kolumn? Kolumny powinny raczej stać trochę dalej od ściany.
 

qwert

New member
Też mam 50pv8, ogladając z 3 m zwykłą kablówkę widać duże braki sygnału. Kanały HD można już śmiało oglądać z 3m. Narazie śmigam divixy i dvd i jest bardzo dobrze.
 

ticom

New member
No to chyba jednak wygląda, że 42.
To może jeszcze jedno. Czym różni się formatowanie w Samie a Panasie - oprócz tego że ten drugi może robić to automatycznie. Czy sam oferuje podobne(a może lepsze) efekty skalowania(które oczywiście trzeba ustawić ręcznie)?
Pozdrawiam.
 

zenonblacha

New member
blackholesun napisał:
Supczinskib: zupełnie OT, nie dudni Ci bas w pomieszczeniu przy takim ustawieniu kolumn? Kolumny powinny raczej stać trochę dalej od ściany.
Akurat te kolumny mają otwory bass reflex z przodu, więc równie dobrze mogą stać wmurowane w ścianę :)
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam dolacze sie do rozmowy co do tych kolumn to jezeli otwor maja z przodu to mozna je przysunac do sciany tylnej a tutaj jest kwestia ze sa za blisko ustawione nie sciany tylnej ale scian bocznych o to chodzi ze nie powinny byc wciskane w same rogi pokoju bo to zle wplywa na dzwiek ktory musi sie rozchodzic swobodnie na boki .
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie polecam przysuwania do ściany kolumn, które musza przetwarzać niskie dźwięki, które nie mają charakteru kierunkowego (nawet jeśli bass reflex jest z przodu). Po prostu zwiększy się natężenie basu, co niekoniecznie jest szczególnie dobre. Warto zachować 30-60cm w każdym przypadku do metra, gdy otwory BR są z tyłu (wiem, że to może być trudne w małych pokojach - moja żona zawsze przysuwa mi jedną z kolumn do ściany)...
 

blackholesun

New member
zenonblacha napisał:
Akurat te kolumny mają otwory bass reflex z przodu, więc równie dobrze mogą stać wmurowane w ścianę :)

Niestety nie jest to prawda. Sam mam kolumny z BR z przodu i różnica w dźwięku w zależności od tego, jak daleko kolumny stoją od ściany, jest dramatyczna.

edit: Timonek oczywiście masz rację, powinny również stać dalej od ścian bocznych.

I jeszcze dobra rada dla kolegi - polecam kolce do kolumn. Naprawdę będzie lepiej.
 
Ostatnia edycja:

ticom

New member
No to decyzja wreszcie zapadła. Jedzie kurierem Ps42A451.
Pewnie odezwę się za jakiś czas w wątku poświęconym temu modelowi. Jak coś będzie nie tak ... będziecie mieli za swoje ;-)
 
Do góry