42" - 46" do 2,5k pod N-kę lub DVB-T

flooder

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
9m2 3x3
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
Jedna lub dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Tylko na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Może stać może wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Okna są na zachód, na ścianie na której jest telewizor, obok telewizora. Są żaluzje
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Panasonic TX cośtam 29" kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Wszystkie możliwe bajery za tą cenęw szczególności połączenie sieciowe po kablu lub wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
N-ka lub naziemna telewizja cyfrowa
10.Jakie urządzenia ?
Laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
4 - 6 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Sport, filmy w tym DVDRip, seriale z TV
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Sensu stricto nie, ale youtube i tego typy serwisy by się przydały
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie
16.Preferencje co do marki ?
Brak
17.Preferencje co do wielkości ?
42" - 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Migotanie, widoczne piksele
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Raczej nie


Do tej pory miałem Panasonica i cały czas myślałem nad plazmą panasonica. Ale jak poczytałem że plazmy migoczą to już nie jestem taki pewien czy dobrze robię.

Często będę oglądał mimo że cyfrowo to jednak źródło SD więc chyba jednak warto kupić plazmę. Będę też oglądał filmy 720p z rzadka fulHD. Tylko którą plazmę i ile cali. Czy 42" nie będzie za mało a może za dużo po przenosinach z 29"
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Sygnał masz dobry takze zdecydowanie warto zainwestować w dużą przekątną ekranu.

Po kupnie 42 cali przez pierwszy tydzień wyda Ci się duży, ale szybko go ogarniesz i będziesz żałował, że nie kopiłeś większego.

W podanym budżecie w 46 calach mieści się nowa seria Samsunga 46ES5500 bardzo multimedialny i nowoczesny TV. To takie domowe centrum rozrywki z dodatkiem telewizora :) Użytkowników kilku na forum już jest i są ogólnie zadowoleni. Sam osobiście będę go równeiż kupował bądź wyższą serie Es6100.

Alternatywą byłaby plazma z poprzedniego roku Panasonic 46G30 lub 46GT30 (dodatkowo 3D, ładniejszy wygląd i lepszy filtr antyodblaskowy). Te plazmy są coraz trudniej dostępne, a nowe poza budżetem i w przekątnych 50 cali. Multimedialnie znacznie gorsze od samsunga. Obraz na plazmach wieczorem będzie lepszy w dzień raczej gorszy - bardziej wyblakły. Obraz na plazmach bardziej plastyczny, delikatniejszy z lepszą i głębszą czernią. Na LCD Led bardziej ostry, nieco mniej naturalny (zależne od ustawień).

Jeśli 42 cale z plazm to nowa Panasonic ST50, ale i tak budżetu nie wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

flooder

New member
Ale żaden z wymienionych TV nie mieści się w moim budżecie. Najtaniej G30 znalazłem po 2780zł. A co z migotaniem. Czy na plazamach jest ono aż tak widoczne w porównaniu do LED czy też CRT?
 

micmus

Member
Bez reklam
Budżet jest po to aby go an forum przekroczyć heh

Tańszy masz Samsunga z serii EH w 46 calach.

Plazmy z poprzedniej serii się kończą i drożeją były sporo tańsze.
 

flooder

New member
Plazmy z poprzedniej serii się kończą i drożeją były sporo tańsze.

Czyli kilka miesięcy temu można było wyrwac ten telewizor w niższej cenie?
Byłem właśnie w euro oglądać polecane przez ciebie TV. I zauważam delikatne migotanie przy tym G30. Co prawda sprawdzałem w ekstremalnych warunkach czyli 40cm od TV i kątem oka ale zawsze. Boję się żeby mnie nie męczyło to podczas oglądania. Doczytałem tez że te panasy buczą a co więcej Youtube mozna oglądać tylko w najniższej rozdzielczości czy to prawda?
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Faktycznie jeszcze 3msc temu GT30 42", można było kupić za 2500zł a teraz powoli znika znika z magazynów to i cena wyższa. Sam kupiłem swoją gt30 za 2800zł z okularami w zestawie, więc uważam, że to był trafny wybór i polecam ten TV. Migotania nie doświadczysz jak w CRT/LCD.
 

flooder

New member
Byłem dziś w MM i oglądałem GT42E. I widziałem migotanie ale tylko przy bardzo jasnych scenach i z bliskiej odległości więc chyba to jest pomijalne. W MM Panasy sprzedawane sa bez okularów i teraz żałuję żę nie kupiłem go wcześniej za te 2500zł. No i z 5 letnią gwarancją. A co sadzicie o TX-P42ST50E?

I czy to prawda że dwa tych samych modeli rózniących się jedynie obecnością 3D ten z 3D ma lepszą elektronikę czy też matrycę? Np w przypadku 42G30E i 42GT30E. To róznica jest tylko w wystepowaniu 3D czy też ma on lepszą matryce czy tez elektronikę jak mi próbował dziś w MM sprzedawca wmówić.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Wersja GT30 od G30 różni się:

- opcją 3D
- wizualnie (ładniejszy)
- filtrem antyodblaskowym na matrycy - mniej odbija, lepiej pochłania promienie słoneczne także w dzień jest trochę lepiej z jakością
- usytuowaniem gniazd przyłączeniowych na bok (wygodniej powiesić na ścianie)

Jednak jakby nie patrzeć model ST50 jest telewizorem lepszym od obu powyższych:

- lepszy obraz
- rewelacyjna czerń
- nowszy typ matrycy
- jeszcze lepszy filtr antyodblaskowy
- lepsza multimedialność
- wbudowane WiFi
 

flooder

New member
Budżet jest po to aby go an forum przekroczyć heh

Chyba tak jak piszesz, przekroczę budżet i zakupię 42ST50. Patrząc dziś po sklepach 46" nie dość że przerażały moje oczy to przerażały mój portfel.

Będę jeździł jeszcze po marketach i oglądał TV. Więc jakby ktoś miał jeszcze pomysł jak by tu nie przekroczyć zakładanego budżetu 2,5k np poprzerz inny konkurencyjny do ST50 TV to zachęcam do wypowiadania się ;-)

Mam jeszcze pytanko na temat PVR w tych telewizorach. Czy mógłbym podłączyć np. zewnętrzny dysk 1,5TB 3,5" z zasilaniem zewnętrznym i czy TV nagrywając na ów dysk tworzy na nim nowy folder gdzie są nagrywane programy czy tez najpierw cały dysk jest formatowany? I czy 1,5TB będzie czytany przez TV?
 
Ostatnia edycja:

flooder

New member
Wydaje mi się że w końcu wybrałem TV dla siebie. A może prawie go wybrałem. Zastanawiam się między panasonicami 42ST50E a L42E30.

A wy który z nich byście wybrali. Wiem że L jest bardziej ekonomiczny w użytkowaniu natomiast czy jakość obrazu między tymi dwoma telewizorami jest znacząca?

Sent from my GT-I9000
 

flooder

New member
W zasadzie telewizor został juz przeze mnie wybrany. 42ST50

Boli mnie jednak kilka rzeczy z nim związanych:
1) cena która znacznie przekracza mój budżet
2) migotanie które chyba widzę ale nie wiem czy w domowych warunkach by mi przeszkadzało
3) zużycie prądu
4) 3D do którego, bym mógł je zobaczyć, muszę dopłacić min 300zł

I tak się zastanawiam czy w ogóle zobaczę różnicę między TV za 3000zł a 2000zł w przypadku gdy do tej pory miałem zwykłego TX-29PX15P.

Dlatego mam jeszcze pytanie jeśli ww. spowodują że nie będe mógł zakupic tego jakże fajnego TV mam prośbę o doradzenie mi trzech TV:niewiem:

1) LCD do ok 2000 - 2500zł - jeśli punkty 1, 2, 3, spowodują że nie kupie ST50 i nie będę potrafił zauważyć różnicy w jakości obrazu między drogim a tańszym TV
2) LCD do 3000zł - jeśli punkty 2, 3, spowodują że nie kupie ST50
3) Plazma do ok 2000 - 2500zł jeśli punkty 1, 4 spowodują że nie kupie ST50 i nie będę potrafił zauważyć różnicy w jakości obrazu między drogim a tańszym TV

Kiki doradził mi:
1) Panasonic 42E5, SHARP LC-40LE630E, Philips 42PFL4007H, Toshiba 40TL 838
2) Panasonic 42Et5, Philips 40 PFL5507K,

Jak tak patrzę na mojego posta to widzę że w zasadzie Kiki rozwiązał prawie całkowicie mój problem zanim jeszcze zadałem pytanie :fool:

Mam nadzieje że taka rozpiska przyda się nie tylko mnie i chciałbym się was jeszcze doradzić co do punktu 3 czyli plazmy za ok 2000zł.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Cena -wiadomo
2. Migotanie jeśli Ci przeszkadza - to dopuść sobie plazmę. (mi nie przeszkadza)
3. Zużycie prądu - obecnie nie istotna różnica -zapomnij o problemie
4. Twój wybór

Oferta bez zmian.
 

flooder

New member
2. Migotanie jeśli Ci przeszkadza - to dopuść sobie plazmę. (mi nie przeszkadza)

I tu jest własnie pies pogrzebany bo ja jeszcze nie wiem czy migotanie jest dla mnie niewygodne.
Jutro a właściwie dziś jadę na dłużej posiedzieć przed plazmą w sklepie. I jeśli by się okazało że jednak migotanie również jest dla mnie pomijalne to jaką byś radził do max 2500zł. Takiego plazmowego odpowiednika Panasonica TX-L42E5E :???:
 

flooder

New member

flooder

New member
Już miałem kupować 42ET5E ale w wczoraj miałem możliwość przetestowania na konsoli innego polecanego przez was telewizora mianowicie 40PFL5507K i byłem zachwycony jego parametrami.

Przeczytałem testy obu telewizorów na HDTV i nie wiem co wybrać. Teoretycznie Philips zdobył 90pkt w teście a Panas jedynie 86 ale czy to są te same klasy cenowe?

Jak dla mnie zalety Philipsa to:
-mniejszy pobór prądu
-tańszy
-czarniejsza czerń (patrząc po zdjęciach w teście. Czy rzeczywiście jest bardziej czarna, czy to tylko wina zdjęć i mojego monitora?)
-odświeżanie 400hz kontra 300 Hz w Panasie (czy da się tą różnicę zauważyć?)

Zalety Panasa
-Większa o 2" przekątna
-Pasywne (tańsze, niemrugające 3D)
-Preferowana marka

Czy Panas jest obiektywnie (w sensie jakości obrazu, nie patrząc na dodatki typu 3D, widgety) lepszy?
 
Do góry