40XV733 - problem z filmami po DLNA

a g

New member
Witam,
Sytuacja wygląda następująco;

- Router NetGear z Tomato (Wersja PL 1.28 by shibby)
- Podpięty dysk WD 750GB po USB
- TV podłączony do routera kablem ethernet

Skonfigurowałem serwer DLNA na routerze, TV widzi udostępnione pliki na dysku USB. Można odpalać zdjęcia i muzykę ale przy filmie (np. avi) pojawia się: "Błąd odrawarzacza multimediów" (tak, nie pomyliłem się, takie tłumaczenie) chodzi oczywiście o Błąd odtwarzacza multimediów.

Dziwne jest to, że jak kiedyś odpaliłem na lapku serwer DLNA to filmy działały choć trochę mało płynnie.

Ma ktoś jakiś pomysł na ten błąd? Specjalnie wybrałem router z Tomato i DLNA żeby podpiąć go pod TV.

Może ma ktoś jakieś namiary na update softu bo ja na stronie producenta nie znalazłem.

Pozdrawiam,
a g
 

witgit

New member
W twoim przypadku winny jest soft TV.
Dlna z routera nie dekoduje obrazu i dzwięku , router tylko streamuje audio i video do tv a on go dekoduje.
Jeżeli postawiłeś serwer na lapku to laptop dekodował obraz i dźwięk a tv go tylko odtwarzał.
Zmiana softu w routerze nic Ci nie pomoże ale warto zaktualizować.
Trzeba softu do tv z nowszymi kodekami.
Mój tv jak go kupiłem też nie odtwarzał wszystkiego po dlna, ale po zmianie softu idzie prawie wszystko.

Link do najnowszego softu tomato

Oraz link do ostatniego firmware 40XV733
 

a g

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź.

Zrobiłem aktualizacje softu TV ale nic się nie zmieniło, ciągle to samo :/
Zauważyłem jeszcze, że długość czasu filmów jest 0:00:00.

Jeszcze jakieś pomysły?

ps. tak offtopowo, czy da się ustawić żeby obraz był zawsze w trybie natywny, bo co wyłącze to mi się przełącza na super live.

//edit: aktualizacja Tomato również nic nie dała.
 
Ostatnia edycja:

butcher23

New member
Ja mam Toshibe 37XV733 i wszystkie filmy oglądam z laptopa na TV za pomocą kabla HDMI. Nie chciało mi się bawić w DLNA, bo już wcześniej wiedziałem, że są z tym problemy. Jakoś trzeba sobie radzić ;)
 
Do góry