40W4500 - paragon potrzebny

dizzy

New member
Hej, czy ktoś z forumowiczów posiada, oraz byłby tak dobry i wysłał mi skan paragonu na sony bravia KDL40w4500? Niestety padła mi matryca po 4 latach. Przeszukany cały dom i paragonu brak. Jedyne co znalazłem to przedłużenie gwarancji do 5 lat oczywiście bez podpiętego paragonu :/ Niestety dla Sony fakt posiadania ich TV z prawidłowym numerem seryjnym nie zobowiązuje ich do jego naprawy, trzeba jeszcze udowodnić, że nie zbudowało się tego telewizora samemu, czyli pokazać, że został nabyty.
Zakupiłem telewizor pod koniec 2008 roku za kwotę ok 4300zł, więc przydałby się paragon o podobnych parametrach...
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Poproś w sklepie o duplikat. Nikt Ci nie prześle paragonu bo samemu straci gwarancję. Sony przecież zarejestruje też paragon to Twojego tv. No chyba, że ktos już nie potrzebuje gwarancji. A paragon musi byc zgodny z datą zakupu wpisaną na 5 letnia gwarancję.

Co Ci się zepsuło?
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Jeat tak jak napisał powyżej kolega. Na każdym paragonie jest numer- ten numer zostanie przypisany do konkretnej gwarancji i będzi całkowicie bezużyteczny z inną gwarancją. Czyli osoba przesyłająca Ci swój paragon sama straci gwarancję. No i oczywiście data zakupu na gwarancji i paragonie i gwarancji musi sie zgadzać.
 

dizzy

New member
Co Ci się zepsuło?

Padła matryca. W zwykłym nieautoryzowanym serwisie nie chcą się podejmować, na infolinii Sony miła pani powiedziała że wymienią na nową bez problemu, wystarczy paragon. Z kolei na infolinii portalu zadowolenie.pl, gdzie kupowałem tv, kolejna miła pani powiedziała że nie wystawiają duplikatow paragonów do rzeczy kupionych wcześniej niż 2 lata temu.
Faktycznie, nie pomyślałem, że numer paragonu może być rejestrowany w Sony po oddaniu sprzętu do gwarancji :(
 

Riv11

New member
Bez reklam
Duplikatu nikt i nigdy ci nie da, bo zabrania tego ustawa VAT. Natomiast ty mozesz sie posłużyć dowodem zakupu. Jezeli kupowałeś na raty to masz umowę z bankiem i to jest dowód zakupu, jeżeli płaciłeś kartą to wyciag z konta też będzie dowodem zakupu. Jeżeli zapłaciłeś gotówką, to niestety tylko paragon.
 

beniuasia

Member
Duplikatu nikt i nigdy ci nie da, bo zabrania tego ustawa VAT. Natomiast ty mozesz sie posłużyć dowodem zakupu. Jezeli kupowałeś na raty to masz umowę z bankiem i to jest dowód zakupu, jeżeli płaciłeś kartą to wyciag z konta też będzie dowodem zakupu. Jeżeli zapłaciłeś gotówką, to niestety tylko paragon.

Ale może też pisemnie poprosić o ksero paragonu, sklepy maja obowiązek przechowywania paragonów przez 5 lat. Sam korzystałem z takiego sposobu by dostać ksero paragonu z Saturna i nie było problemu.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Ksero to nie duplikat. Wydanie kserokopi z paragonu zależy tylko od dobrej woli sklepu. To,że sklep internetowy czy jakiś mały sklep nie zrobi kserokopi paragonu wynika nawet nie z braku dobrej woli, ale z fakty, że najczęściej księgowość tym sklepom prowadzi jakaś firma i tam znajdują sie dokumenty fiskalne.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
To wygladam tak idziesz do serwisu rozmawiasz z nimi ze masz taki problem oni sprawdzaja czy faktycznie masz ten telewizor z ich dystrybuci po nr seryjnym i wtedy powiedza ci co trzeba zrobic lub sami do Sony Center wysylaja twoja sprawe i cala chistoria
 

cynamoon

New member
Prawo w zakresie reklamacji w naszym kraju jest uznaniowe. Znaczy to, że masz udowodnić, że kupiłeś dany sprzęt w danym terminie. Najprościej oczywiście posłużyć się paragonem, jeśli nie posiadasz to potwierdzeniem z karty, wyciągiem z banku. W ostateczności świadkiem. Możesz również poprosić mailowo w federacji konsumentów by napisali jak do takiej sprawy się "zabrać"
 
Do góry