40" LCD do 2000zł dla Mamy - pomocy!!!

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,

Poradzcie proszę, szukam TV 40-42" który będzie dobrze radził sobie z programami SD i HD. Nie będzie skąplikowany w obsłudze i przyzwoicie wyświetlał obraz. Funkcje podstawowe. Tuner cyfrowy i analogowy. Na razie analogowy Polsat potem pewnie cyfrowy albo inną Cyfrę czy N-kę - odbieraną z anteny satelitarnej. Ma go użytkować moja mama a dla rodzicielki wybrać najtrudniej ;)

Proszę o propozycje i sugestie modeli ich koszt, preferowana cena odbiornika do 2000zł - czyli budżetowy technologia LCD lub LED krawędziowy.

Pozdrawiam

M. :)

PS. za wszelkie SHARP-y dziękuję nigdy więcej nic tej firmy :cry:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Odległość zależnie od miejsca siedzenia w pokoju a jest ich kilka jest od 2,0m do 3,5m. To zakup budźetowy, chciałbym coś nie drogiego, prostego w obsłudze i w miare dobrze działającego jak na niski budżet - max 2000zł
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Super, dzięki tylko ja nie chcę PLAZMY dla mamy w szczególności. Napisałem, że szukam TV w technologii LCD lub krawędziowym LED do 2000zł. Jakieś propozycje z cenami????:cry:
 

paeru

New member
Bez reklam
Natomiast jeżeli szukałbyś czegoś z matową matrycą, możesz zerknąć na Toshibę HL833, która jest bardzo prosta w obsłudze, dobrze skaluje obraz i ma bardzo przyzwoite kąty patrzenia.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Jak na razie bardziej odpowiada mi Samsung lepsze odświeżanie, dostępność cena 2000 z malutkim plusikiem ;) poza tym ma podstawę "kręconą" dla mnie to plus bo TV ma stać.

Jakieś jeszcze propozycje? Co proponuje KiKi nasza wyrocznia na forum???

A co z telewizorami LCD ja mam Sharp-a 820 z LED krawędziowym i cholernie nie jestem zadowolony z tego TV i jego matrycy ;(

Prosze o inne propozycje i uzasadnienia na razie Samsung... http://www.ceneo.pl/11058255 40D5000

:)
 
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
Faktycznie, Toshiba się nie obraca, natomiast odświeżanie to samo - Samsung D5000 to również matryca 50hz.

Jeżeli nie musi być LED, to zdecydowanie SonyEx500 - tutaj faktycznie prawdziwe 100hz i bardzo dobrej jakości obraz.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Mama jest osobą oszczędną TV chodzi u niej w domu po 8-10 h dziennie ważne jest zużycie prądu plazma około 250w a LED około 100wat. Proszę o dalsze propozycje może coś z LG ? Na razie liderem jest Samsung 40D5000 co dalej proponujecie?

Ja znalazłem mocno nie drogi LCD Toshiba 40LV833G za +1500 zł warto??? Duża różnica w porównaniu z Samsungiem 40D5000 ?

:krol:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Mama jest osobą oszczędną TV chodzi u niej w domu po 8-10 h dziennie ważne jest zużycie prądu plazma około 250w a LED około 100wat.
:krol:
plazma ok 90-100W hd ready, 120W full hd
LCD ok 80W, LED 50W
średnie wartości, nie maksymalne chwilowe
więc różnica jest chyba pomijalna, tym bardziej że plazma będzie odbierała znacznie lepiej na sygnale telewizyjnym oraz jest tańsza
napisałeś 2000zł więc najlepszym tv ogólnie w tej kwocie jest Panasonic 42S30, w SD najlepiej sobie radzi LG 42PT353 za 1400zł
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
zamieściłem wątek w dziale LCD, nie chcę tu dyskutować o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocy.....

Interesują mnie propozycje LED lub LCD do 2000zł mam zaproponowanego Samsunga 40D5000 i Toshibe Toshiba 40LV833G co sądzicie?

Inne?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Podsumowując,mamy do 2000zł trzy TV:

Toshiba 40LV833G
Samsung 40D5000
Sony KDL-40WEX500


czy któryś z nich wyraźnie wyprzedza konkurentów (czym?) lub wyraźnie odstaje od reszty (dla czego)?

A co z LG? Może LCD LG 42LK530 kosztuje 1750zł ma 42" i pochlebne opinie co o nim sądzicie na tle powyższych? Lub LED LG 42LV3550 za 1950zł ????

Opinie uwagi proszę! ;)
 
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
Odstaje Sony EX500 - 100hz, czyli obraz będzie płynny, ponadto telewizor ma też funkcje internetowe.

Samsung D5000 i Toshiba HL833 to mniej więcej ta sama półka.

Toshiba LV833 to bardzo podstawowy model - przeciętna jakość obrazu, średnie kąty patrzenia, bardzo prosty w obsłudze. W stosunku cena/jakość jest w porządku.

Z LG byłby ew. model LV3550 (też 50hz), chociaż mi osobiście nie odpowiada sposób, w jaki świeci (głównie chodzi o kolory).
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dobra bardzo prosze o opinie:

LED PHILIPS 40PFL5606H/58 vs. Sony KDL-40WEX500 różnica w cenie około 100zł, mnie sie widzi bardziej PHILIPS bo w SONY matrca i tak z Samsunga.

Bardzo proszę o opinie mamie funkcje internetowe w TV nie potrzebne bardziej mi się chyba widzi PHILIPS proszę o opinie
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Kiki, Samsung i Sony są dość podobne cenowo. Sony ma chyba lepsze parametry i 100Mhz odświeżania, można zapytać czemu Samsung który ma tylko 50Mhz? W czym tkwi jego przewaga nad konkurentem?
 
Do góry