??? 40" - kablówka, konsola, komputer...

boxster

Member
Witam!
Jako, że stary kineskop 21" już umiera, a trzeba iść z postępem, to w końcu przyszedł czas na jakiś konkret TV. ;) Pokoik w miarę mały, raczej słabo nasłoneczniony (w razie czego są rolety), będzie stał raczej tyłem do okna, a oglądany będzie z odległości 2-3 m. W połowie czasu będzie podpięty pod sygnał z kablówki (Gawex), ale reszta to rozrywka i praca - konsola (hdmi) i komputer (d-sub). Zapewne w ciągu ok 6 miesięcy skuszę się o jakiś pakiet z tv cyfrową, więc sygnał będzie zdecydowanie lepszy. Z początku byłem pod wrażeniem obrazu z tv plazmowych, ale mam mieszane uczucia co do jakości obrazu z komputera i samego wypalania się matrycy... zresztą, lubię sobie na dłuższe chwile wyjść z domu i zostawić włączony monitor, a to chyba nie byłoby za dobre dla plazmy - nie chce mi się jej pilnować. :???: Z tego też powodu postawiłem na moim zdaniem bardziej uniwersalną technologię - lcd. Koniecznie chcę mieć już fullhd, chyba bardziej przyszłościowo... ale również z względu na wyższą rozdzielczość, która przyda się podczas współpracy z PC-tem (internet, praca, filmy, granie).
Od pewnego czasu czytam i analizuje szanowne forum i pojawiają się pierwsi kandydaci:
- Samsung LE40A656
- Sony KDL-40W4000
- ???
Za pierwszym przemawia cena i teoretycznie 100Hz... teoretycznie, bo Sony ma niby 50Hz, ale z tego co wyczytałem to obraz i tak jest lepszy od tego prezentowanego przez Samsung-a. Nie wiem, czy warto dopłacać do Sony, a może polecicie mi coś innego... może większego? Czy seria Samsung-a A551 jest znacznie gorsza od A656, bo chyba główna różnica to tylko brak 100Hz?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

P.S.
Pod uwagę biorę też Samsung-a LE46A551, cenowo podobny pułap do LE40A656, a zawsze to parę centymetrów szkła więcej, warto?
 
Ostatnia edycja:

elvvis

New member
mam ten sam problem :/ , głównie PS 3 i filmy w bluray , hd , wczoraj byłem w saturnie i MM we Wrocku i ogólnie mogę powiedzieć ze Samsung z serii 656 nie prezentuje się za ciekawie , w oby dwóch sklepach powiedzieli mi że są one najczęściej reklamowane, i że te Motion Plus 100Hz to taki bardziej pic i fotomontaż . Źle zrobiłem bo mogłem sie dowiedzieć co jest przyczyną tych reklamacji :/ . Tak więc u mnie na placu boju pozostaje jak narazie Sony KDL 40W4000 i jakoś nie widzę innej alternatywy tak do 3800 zł. Dosyć dobrze prezentuje sie Toshiba Z3030 ale coś mi jakoś w niej nie podchodzi , może nie za dobre były ustawienia w sklepach :/ . Ktoś doradzi coś wiecej ??
 

bronet

New member
Miałem ten sam problem Co Wy kupilem SAmsunga LE46a656 i jestem zachwycony, Tuner ferguson 8800 HD, PS3 , filmy z blueray,
 

elvvis

New member
bronet napisał:
Miałem ten sam problem Co Wy kupilem SAmsunga LE46a656 i jestem zachwycony, Tuner ferguson 8800 HD, PS3 , filmy z blueray,

PS 3 powiadasz .... na zagranicznych forach czytalem ze w grach z szybka akcja np COD 4 czasami tv nie nadaza i obraz sie przycina , jak to wyglada w praktyce ? z jakiej odleglosci ogladasz tego samsunga ?
 

boxster

Member
Tak myślę i powoli dochodzę do wniosku, że chyba wolę kilka groszy dorzucić i kupić coś znacznie lepszego jeśli chodzi o jakość wykonania. Reasumując powoli górę bierze Sony. Z tego co widzę i co już napisał wyżej kolega, można 40W4000 wyhaczyć za ~3700zł, co jest ceną rozsądną, a do tego można zyskać małe gratisy w postaci kuriera i odtwarzacza dvd - oferta: superlcd.pl

P.S.
Myślałem przez chwilę o 46W4000, ale ta cena... :(
 
Ostatnia edycja:

elvvis

New member
boxster napisał:
Tak myślę i powoli dochodzę do wniosku, że chyba wolę kilka groszy dorzucić i kupić coś znacznie lepszego jeśli chodzi o jakość wykonania. Reasumując powoli górę bierze Sony. Z tego co widzę i co już napisał wyżej kolega, można 40W4000 wyhaczyć za ~3700zł, co jest ceną rozsądną, a do tego można zyskać małe gratisy w postaci kuriera i odtwarzacza dvd - oferta: superlcd.pl

P.S.
Myślałem przez chwilę o 46W4000, ale ta cena... :(

ja też od jakichś dwóch miesięcy dorzucam troche grosza ale ile tak mozna :/, PS 3 leży juz dwa tygodnie i się marnuje ,pora coś z tym zrobić . Ciągle dylematy , zastanawia mnie czy ten brak 100 hz w tych modelach bedzie az tak bardzo dokuczliwy ?. Na Avfroum.com gdy pada po raz tysięczny pytanie któy 40w400 czy sammy 656 to wszyscy piszą że oba modele są topowe i nie ma między nimi za wiele różnic. Testy na naszym forum są oczywiście za 40w4000 ale jak to mówia dopóki sam nie przetestujesz to sie prawdy nie dowiesz . Poza tym wybierając samsunga 800 zl w kieszeni zostaje. Toshiba z3030 niby ma 100 hz ale za to kąty , czerń słabo . Coś osatnio bezradność mnie dopada :p
 

boxster

Member
@elvvis
Zaoszczędzone 800zł... a za ile możesz mieć Samsuna, bo ~3300zł to min. jakie udało mi się znaleźć.

@kiki
KDL-40W4500 z biegu odpada, bo to nie ten próg cenowy, z tego co widzę to jego cena będzie się wahać na poziomie 5000zł, a to dla mnie zdecydowania za dużo...
 

mietek099

New member
elvvis napisał:
ja też od jakichś dwóch miesięcy dorzucam troche grosza ale ile tak mozna :/, PS 3 leży juz dwa tygodnie i się marnuje ,pora coś z tym zrobić . Ciągle dylematy , zastanawia mnie czy ten brak 100 hz w tych modelach bedzie az tak bardzo dokuczliwy ?. Na Avfroum.com gdy pada po raz tysięczny pytanie któy 40w400 czy sammy 656 to wszyscy piszą że oba modele są topowe i nie ma między nimi za wiele różnic. Testy na naszym forum są oczywiście za 40w4000 ale jak to mówia dopóki sam nie przetestujesz to sie prawdy nie dowiesz . Poza tym wybierając samsunga 800 zl w kieszeni zostaje. Toshiba z3030 niby ma 100 hz ale za to kąty , czerń słabo . Coś osatnio bezradność mnie dopada :p
Jeżeli będziesz używał TV głównie do PS3 i filmów Blu-Ray to nie wiem po co Ci 100Hz. Czytałem,że to niezbyt dobrze współgra z grami (opóźnienia w obrazie przez buforowanie) a i na filmach czasem przeszkadza (teatrzyk). Moim zdaniem szkoda przepłacać, tym bardziej, że czytałem iż w Samsungu A656 100Hz jest tylko na papierze i nie jest to zbytnio widoczne w praniu. Oczywiście na prezentacji w sklepie wygląda to super hehe... tylko, że prezentacja jest robiona pod publikę ;]
 
Ostatnia edycja:
Do góry