40" Full HD 100Hz do 4000 - jaki?

Neonek

New member
40" Full HD 100Hz do 4000 zł - jaki?

Preferowany rozmiar TV - 37"/40" (100 Hz)
preferowane marki - SONY, Samsung
jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4x2,5m
jaki sygnał ? - kablówka - Digital Television (HD)
jaka odległość od ekranu ? - 2m
jakie urządzenia do podłączenia? - dvd, laptop
jaka klasa cenowa? - do 4000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - popołudnie/noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okno od wschodu (dużo światła do godz. 12)
przeznaczenie - transmisje sportowe, filmy dvd
ile osob zasiada przed telewizorem? – 1-2
ma stać czy wisieć - wisieć



czy Samsung 40" LCD LE40A656 to dobry wybór?
z może SONY KDL-40W4000 lub KDL-40V4000?
Który z ww. telewizorów będzie mniej smużył?

...pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Neonek

New member
...

...po przeczytaniu bardzo wielu wypowiedzi na tym forum dotyczących tych modeli telewizorów, nasuwają się następujące wnioski:

Samsung 40" LCD LE40A656
- znacznie lepiej spisuje sie przy połączeniu z kompem,
- 100 Hz przydaje się przy oglądaniu "szybkich akcji" w wyższej rozdzielczości


SONY KDL-40W4000
- lepiej radzi sobie ze słabszymi sygnałami (w tym z analogowym),
- do końca stycznia 5-letnia gwarancja wliczona w cenę TV,
- MPEG4 (tylko nie wiadomo czy wejdzie ten standard i kiedy to nastąpi)

...ogólne oba telewizory mają bardzo zbliżone parametry, cenowo wygląda to również bardzo podobnie - a wyboru najlepiej dokonać kierując się odczuciami estetycznymi lub można wybrać drogą losową :)

dziękuje wszystkim "znawcom" za wyczerpujące odpowiedzi ;) wszystkim życzę jak najlepszych sygnałów wyjściowych :D
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
No widzisz. Zaledwie dobę zajeło ci przejrzenie wielu wątków napisanych juz na temat twojego pytania. I tak powinno być. Najpierw czytamy co juz napisano, a pytamy juz o szczegóły lub niejasności, a nie kolny post "jaki telewizor ileś tam cali..."
Co do wyboru:
W4000 nie ma 100Hz, ma je W4500.
A ostateczny wybór z 2-3 dobrych rzeczywiscie jest kwestią gustu i może decydować np. obudowa:).
 

yahu

Member
Ja bym chciał sie dowiedziec czy 40W4000 bedzie smuzył przy programach sportowych HD i SD(pilka nozna) i grach -to mnie bardzo zastanawia..
Poza tym, czy 100Hz przy W4500 jest naprawde odczuwalne w stosunku do W4000?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ci, którzy kupili w4000 twierdzą, że nie smuży, a i w testach chwalona jest płynność jako jedna z najlepszych w 50Hz telewizorach.
 

yahu

Member
@skylla1 to wg ciebie jest sens kupowania w4500? Zalezy mi na plynnosci obrazu,odleglosc od tv bdzie 2,5-3m i sie wacham .Do w4500 trzeba dorzucic jakies 800-1000 pln w stosunku do w4000, ktory jezeli by nie smuzył ,bylby dla mnie najlepszym wyborem(jakosc/cena)
 
Do góry