40 cali TV LCD

Kylek

New member
Stoje przed wielkim dylematem wyboru nowego telewizora.Proszę zatem wszystkich o pomoc.Do wczoraj byłem zdecydowany na milion % na kupno Samsunga LE 40 N 71 B.Dopóki nie znalazłem owego forum.Jest tyle pozytywnych opinii na temat telewizora JVC LT 40S 70 że mam teraz mętlik w głowie.:( :( Sprzedawca w MM powiedział mi że przy kupnie telewizora powinienem również kierować się kontrastem.W JVC jest 800:1 a w Samsungu 6000:1. Moje pytanie brzmi skąd tak wielka różnica i jaki ma to wpływ o ile jakiś ma.Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedz.Czym należy sie kierować przede wszystkim przy wyborze modelu TV. Za wszystkie podpowiedzi szczerze dziekuje

pozdrawiam

kylek
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Kieruj się własnym wzrokiem. Żadne cyfry nie powiedzą Ci jak dany TV "gra".
Oczywiście dane są przydatne. Kontrast w Samsungu, taki duży, jest to kontrast dynamiczny. Żeby sie nie rozwodzić jest to "bełkot" marketingowy.
Faktycznie będzie ok 1:1000 zapewne. Poczytaj forum. Nikt Ci nie podpowie abyś był w 100% zadowolony. Musisz sam obejrzeć.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
można tylko potwierdzić słowa @gatar'a
i dodać że JVC LT 40S 70 wg mnie jest lepszym wyborem ale podkreślam WEDłUG MNIE - sam chciałem go kupić zamin zdecydowałem się na Sharpa 37GE1E a wtedy Samsung odpadł w przedbiegach /porównywałem go osobiście z JVC/

pozd
 

jtd

New member
Bez reklam
A Kylek jaki sygnal bedziesz dawal do tego TV, kablowke, dvd czy moze platforme n ?
 

Kylek

New member
jtd napisał:
A Kylek jaki sygnal bedziesz dawal do tego TV, kablowke, dvd czy moze platforme n ?

Bardzo dziękuje za podpowiedzi nie wiedziałem że kupno telewizora będzie tak skaplikowaną sprawą


A co do sygnału to bedzie to platforma C+
 

jtd

New member
Bez reklam
To jesli masz duzo kasy, powyzej 10 tys, to moze jakis Philips 42PF9731 lub 42PF9831 :eek: Pod dvd i cyfre nie maja konkurencji. Ale to sa 42 calowki co nie.
 
Do góry