40-43" smart ~ 2000zł bez cloudingu

Chase

Member
Prośba o pomoc w wyborze nowego TV 40-43 (idealnie 40, 43 to już max). Zdaję sobie sprawę, że budżet mam niewielki, ale zależy mi żeby w tej cenie znaleźć model z jak najrównomierniej podświetlonym ekranem - z najmniejszym możliwym efektem cloudingu. Mam niezbyt dobre doświadczenia z krawędziowym podświetleniem LED stosowanym w Samsungach i jestem bardzo wrażliwy na ten efekt. Wiem, że w tej cenie na cuda nie można liczyć, ale może są pewne bardziej udane serie czy modele, w których ryzyko trafienia nieudanego egzemplarza jest mniejsze? Czy modele z tylnym podświetleniem mają bardziej równomiernie podświetlaną matryce i szukać wśród nich?
TV w 70% będzie używany do HBO GO/Netflix, 30% mecze piłki nożnej.
W razie czego jestem w stanie zwiększyć budżet do 2500zł.
Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

zysiek77

New member
Hej,
Ostatnio szukałem też małego telewizora 40-43'' 50/60hz z małym cloudingiem, ale tez interesowała mnie matryca VA (bo do ogladania w ciemności w sypialni), w miarę HDR (min 350 nitów), upłynniaczem i szeroką paletą barw, przetestowałem następujące:
- Hisense 43A7500 - cloudingu brak, lekkie pojaśnienie na krawędziach - moim zdaniem to nie problem, ale miał istotny problem z upłynniaczem dla 24kl/s, dla innych było ok - jak komuś to nie przeszkadza to jest tani i spoko
- Panasonic 40hx830 - brak cloudingu, najjaśniejsza matryca, najlepsze odwzorowanie kolorów, najlepszy HDR, najlepszy upłynniacz, ale miał poziomy banding widoczny dla szarości przy 10-30% jasności. Można szukać lepszego egzemplarza ale nie wiadomo co się trafi. Zeszłoroczny 40gx830 też można brać pod uwagę.
- Samsung qe43q67T - brak cloudingu, lekko ciemniejsza matryca od panasonica, lekko gorsze kolory od panasonica, upłynniacz też lekko gorszy, ale nie ma bandingu i przebarwień, kontrast też jest super.

Został u mnie Samsung.
Wg rtings.com potwierdzają że to najlepszy tv do 43 cali. Panasoników w Stanach i Kanadzie się już nie sprzedaje wiec nie brali pod uwagę.

Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Clouding trzeba sprawdzać przed zakupem i wówczas jest mniej stresów.
Masz bardzo dobre modele :
- 43 PUS7334
- 43 EP660
- 43 PUS8535
Masz je w programie dla niebieskich gdzie sam wybierasz ceny.
 

Mens

Member
Widze ze zrobiles fajne rozeznanie kilku modeli przed zakupem. Czy jest jakas strona na ktorej mozna sprawdzic ile nitow ma Philips 43PUS7805/12 ?
 

Mens

Member
Widzialem na stronie displayspecifications ze Philips PUS8505 ma 400 nitow wiec czy napewno nizszy model PUS7805/12 ma tyle samo ?
 
Do góry