4 ohmowe fronty i marantz sr6007

czajaa22

New member
Witam wole być pewny i zapytać. Nabyłem w dobrej cenie B&W dm640 spore podlogowce którę może będą pierwszym elementem mojego zestawu KD. Ampli to jak wyżej sr6007. Czy bez problemowo uciagnie te kolosy z taka impedancja gdzie na na ampli jest napisane 6-8 ohm. Czy np center i tyly mogą być już 8 ohm? Przy okazji te 20 letnie monstery niezle sobie radzą i moim zdaniem pięknie brzmią lecz jeśli mam uszkodzić ampli to mogę je pogonić dalej. Proszę was o radę.
 

degray

Member
Witam,
parę lat temu miałem podobny dylemat,napisałem wiec maila do działu technicznego Marantz Japan,o dziwo na drugi dzień miałem już odpowiedz w skrzynce.Oczywiście dotyczyło to innego modelu,ale problem był taki sam i okazało się,że można bez obaw podłączyć kolumny o takiej impedancji.Polecam więc taką formę wyjaśnienia wątpliwości.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt wszystkim kolegom z forum.
 

czajaa22

New member
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz. a czy resztę systemu mogę już skompletować ma 8 ohmach czy nie bardzo? Pozdrawiam i życzę wesołych świat wszystkim forumowiczom.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niby też nie powinno być problemu, ale gdzies slyszalem, czytałem, ze jednak kolumny w zestawie powinne mieć podobną omowosc
 

czajaa22

New member
Hmm to mamy lipę raczej nie dostane 4 ohmowych tyłów i centrala, chyba że masz jakiś pomysł jak to wszystko zgrać narazie mam tylko fronty więc zawsze można je zmienić chociaż bardzo mi się podoba ich jakość i dźwięk jak na 20 letnie podłogówce.
 

czajaa22

New member
No właśnie czekamy bo trochę szkoda by mi było wywalać te podłogowce bo w tej cenie nie znajdę nic lepszego. Mam zamiar dokupić w najbliższym czasie centrala B&W CC6 i jakieś satelity pewnie tez seria 601 lub starsza 500, narazie z subem poczekam bo te maja spory zapas basu.Czekam cierpliwie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nic się nie stanie ewentualnie jeśli za głośno wykręcisz gałkę wyłączy się amplituner zadziała zabezpieczenie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie z 4 ohmową impedancją dają sobie nawet radę słabowite amplitunery ,to co dopiero Marantz ,jedynie sprzęt może się trochę nagrzewać więc trzeba zapewnić mu odpowiednią cyrkulację powietrza i będzie OK
 

czajaa22

New member
o konkretna odpowiedz chociaż już prawie do tego doszliśmy teraz chodzi o to czy w systemie mogą być fronty 4 ohmowe a reszta 8 ohm, końcówki i tak są oddzielne więc moim zdaniem nie powinno być problemu z wysterowaniem przy tych impedancjach. Tak przy okazji wyciągnąłem dzisiaj głośniki data wybita 1991 rok WOW:) Pozdrawiam.
 
Do góry