39-42 cale głównie do neta, filmów; 32-tv analogowa

sedes

New member
Witam

Potrzebuję zakupić 2 tv, zacznijmy od pierwszego (dla mnie:)):

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4m x 6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
ok. 2,5 m-3,0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
zwykle 1 lub 2 (czasem 3)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
i tak, i tak
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
tv będzie stał przy oknie, w czasie oglądania (godziny mocno popołudniowe) słońce mocno świeci w okno ale nie bije w ekran
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
jakiś stary grundig - nie moje mieszkanie więc nie jestem w stanie nic więcej napisać
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
FullHD, 1-2 wejścia HDMI, kilka USB (odtwarzanie filmów), musi mieć Wi-Fi jak i wejście na kabel Ethernet. Wyjście słuchawkowe wymagane. Fajnie gdyby miał wejście na kartę pamięci SD, ale niekoniecznie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
zbiorcza z bloku, później może kablówka UPC
10.Jakie urządzenia ?
Na pewno laptop przez HDMI oraz słuchawki na przedłużeniu (preferuję KOSSy), czasem może jakiś telefon albo aparat fotograficzny

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
w tygodniu 2-4 godziny, w weekend 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
raczej matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
filmy w HD z lapka albo pendrive, filmy gorszej jakości głównie przez wifi, dużo sportu również przez internet
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Tak, dużo
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

- Raczej nie, ale nie wykluczam tego całkowicie. Jeśli tak to będą stare gry np. Heroes3 albo quake 3 (pozdro dla maniaków)
16.Preferencje co do marki ?
Jakieś 6 lat temu kupiłem JVC G80 po namowach forumowiczów i jeśli by się dało to brałbym pewnie taki tv w ciemno, niestety już ich nie ma na rynku, więc znów zdaję się na waszą pomoc
17.Preferencje co do wielkości ?
Raczej 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Mało oglądam zwykłych programów więc głównie na oglądanych filmach z neta denerwuje mnie smużenie i rozmycia np. przy eksplozji.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
zdecydowanie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3000zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie

Jak widać TV ma służyć głównie do oglądania filmów z neta przez wifi i przeglądania zdjęć. Sporadycznie z wieczora obejrzę jakiś meczyk na zwykłej antenie. W przyszłym roku może zdecyduję się na podłączenie kablówki z upc. Dobre audio (przynajmniej jak w g80) będzie wysoko cenione)

Drugi TV ma być dla teściowej więc nie będę się zbytnio rozpisywał :).
Generalnie 32 cale w cenie do 1500zł.
Wymagania to usb i wyjście słuchawkowe, czasem żona jak przyjedzie lubi coś obejrzeć.
Pokój nie jest mocno nasłoneczniony, z tym nie ma większego problemu.
Głównie chodzi o obejrzenie wiadomości ew. jakąś telenowelę.
Podłączony będzie do zwykłej anteny.

Czekam na porady i pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
42"
Philips 42PFL6008
Panasonic 42ET60
Nie powinny mieć problemów ze smużeniem na normalnym materiale.
Natomiast mniejszy :
Toshiba 32L2333 wypada najkorzystniej cena / jakość, bo da radę nawet za 1100 dostać, a świeci naprawdę porządnie, odtwarza wszystko z USB i ma naprawdę fajną czerń. Jedyną wadą mogą być przeciętne głośniki.
 

sedes

New member
Wybór prawdopodobnie padnie na Panasa 42ET60 tylko jeszcze techniczne pytanie. Czy w przypadku odtwarzania filmów z pendrive albo dysku zewnętrznego trzeba jakoś specjalnie 'załączać' napisy do filmu? Spotkałem się w necie z opiniami, że ten tv nie czyta od razu napisów.
Drugie pytanie to czy napisy można powiększać?
 
Do góry